1 березня 2017, 15:38

У Сумах бютівець таки отримав штраф за преміювання зятя та дочки – Рух "Під контролем"

Минулого тижня сталася унікальна подія в історії української місцевої політики. Директора комунального підприємства "Шляхрембуд" Сумської міськради, а за сумісництвом ще й депутата тієї ж ради, Олександра Вегеру суд визнав винним у корупційному правопорушенні. І присудив штраф 3,4 тис. гривень.

Якщо коротко, пан директор прийняв на роботу, преміював, відправляв у відпустку своїх дочку та зятя, які нині працюють начальниками відділів на КП "Шляхрембуд".

Такою теплою батьківською турботою Вегера порушив норми холодного антикорупційного законодавства. Зокрема, місцева прокуратура принципово довела в суді, що директор в супереч закону не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника, тобто міського голову, та ще й прийняв рішення в умовах того ж таки реального конфлікту інтересів.

До речі, норма про відповідальність за конфлікт інтересів – це здобуток Революції Гідності. Бо була закріплена на Покрову 14 року в новому законі "Про запобігання корупції".

Прикро, та сумський депутат Вегера, який тричі поспіль обирався до міськради від ВО "Батьківщина", не усвідомив, що живе в новій державі з новими законами. Тому намагався перевести справу в політичну площину. На суді Вегера так і заявив: "Мені треба було звільнити їх обох або піти самому з підприємства?! Це чисто політичне питання, якби я не був бютівець, то цього питання б не було".

Щоправда це не останнє судове засідання по директору КП "Шляхрембуд". Вже 6 березня буде розглядатись ще один протокол, складений відносно Вегери про корупцію за підписання договору між "Шляхрембудом" та його дружиною про оренду джипа Тойота Ленд Крузер за 10 тисяч гривень на місяць. Як вияснила місцева прокуратура, Тойоту Вегери купили в кредит, який схоже вирішили погасити за кошти комунального підприємства. Тобто за кошти сумчан.



Сюжет про історичне судове засідання UA:СУМИ

Яка мораль цієї трагічної історії? Директори комунальних підприємств по всім куточкам України мають втямити, що керують не родинним бізнесом, а фактично бізнесом громад. Бо нове антикорупційне законодавство працює, і рано чи пізно доведеться у суді відповідати, скільки видав премій власним дітям.

Проте, не мають стояти осторонь і політичні сили, під прапорами яких місцеві політики отримують карт-бланш на порушення законів. Минулого року парламентські партії отримали гроші з бюджету для інституційного розвитку. Тож тепер мають більш сумлінно ставитися до відбору кадрів на місцевому рівні, аби не бруднити свою репутацію. Принаймні, роз'яснювати останнім норми нового антикорупційного законодавства.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки

Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції...

Майно зрадників, які здали Південь ворогу, досі не конфісковано

Кулініч, який здав росіянам Херсонську область; Наумов, який інтегрував в СБУ і покривав зрадників; Сівкович, який був звʼязковим між зрадниками в СБУ та ФСБ – всі вони досі не отримали вироків, не потрапили під санкції, а їх майно не стягнуто на користь воюючої держави...

Ерефія обовʼязково паде. Але для цього маємо викорінити роскапітал і побудувати сильний ОПК

Всі українці очікують на падіння ерефії. І вона неодмінно впаде. Та на мою думку ключовим фактором самознищення рашизму стане сильна і економічно раціональна мілітарі Україна...

Економічна пуповина з Москвою досі не розірвана. Секторальні санкції відсутні

На початку серпня минулого року Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт постанови про запровадження секторальних санкцій проти "ерефії"...

Активи Дерипаски. Вже не поразка, але поки і не перемога

Можна порадіти за конфіскацію численних активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні. І подякувати за це команді заступниці Міністра юстиції Ірині Мудрій, яка відповідальна за напрямок підготовки позовів про стягнення активів підсанкційних осіб...

Україна – не Ізраїль. Хочемо вижити – мусимо ним стати

Держава Ізраїль укотре продемонструвала майстер-клас всьому світові як треба розправлятися з ворогом. Рішуче, жорстко, результативно та головне заздалегідь...