Уряд Шмигаля забороняє, однак не може впоратися із прямими обов'язками
Експертна організація StateWatch звертає увагу на три системні проблеми, з якими не впорався уряд Дениса Шмигаля.
1. Фінансове заохочення працівників опорних медичних закладів, обраних для шпиталізації пацієнтів з коронавірусом, фактично не виконане. Національні ЗМІ демонструють сюжети з різних регіонів, де персонал, переважно медсестри, скаржаться, що за березень отримали 6-8 тис гривень. Хто буде ризикувати своїм життям та здоров'ям за 300$ на місяць, коли новий Міністр охорони здоров'я Максим Степанов після років на державних посадах декларує кілька автомобілів Range Rover та Lexus, а також годинники Rolex, Breguet і Piaget?
За даними державної служби статистики, у лютому 2020 року розмір середньої зарплати медпрацівників був одним із найнижчих в країні – 7 471 грн (середня заробітна плата в Україні – 10 847 грн).
2. Матеріальне забезпечення медперсоналу відсутнє. Уже нікого не дивує аналітика про те, що в лікарнях немає костюмів біозахисту, респіраторів чи нітрилових рукавичок.
Згідно даних моніторингу StateWatch рівень забезпечення опорних лікарень на дані медичні товари по всіх регіонах коливається в межах 1-5% від загальної потреби на час карантину.
Реальний стан потреб опорних лікарень був зведений в середині березня. А законодавство про закупівлі спрощене лише в кінці березня. Таким чином, коли лікарні вийшли на тендери, щоб закупити елементарні системи індивідуального захисту, на ринку залишилися обмежені пропозиції по завищеним в рази цінам. Адже протягом січня – початку березня великі партії медтоварів вивезли з України до Китаю та країн Європи.
3. Масове тестування провалене. Апарати штучної вентиляції легень під питанням. У влади відсутня стратегія щодо забезпечення тестами та апаратами штучної вентиляції легень населення. Є лише тактичні кроки – це закупівлі невеликими партіями тестів та ШВЛ в Китаї. А також, звичайно, перекладання відповідальності на бізнес, волонтерів та благодійників.
Втім, для того, щоб протестувати 37-мільйонне населення жодних запасів бізнесу чи ідей волонтерів не вистачить. Потрібна системна робота держави з її повноваженнями та ресурсами.
Де поділися численні академії наук, на які роками виділяли кошти з бюджету України?
Чи шукає влада ідеї серед бізнесу та приватних винахідників як розгорнути виробництво тестів та ШВЛ в Україні?
Про це жоден чиновник з екранів ТБ не доповідає. І відсутність стратегії – це пряма відповідальність КМУ Дениса Шмигаля.
Саме незграбність поліцейських в Одесі, які б'ють підприємця за продаж кави, можна порівняти з антипандемічною політикою Шмигаля
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.