"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?
Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі.
Перші аукціони з оренди приміщень столичного заводу "Радар", що роками не використовувалися у виробництві, принесуть 4,4 млн грн на місяць, або в три рази більше ніж стартова ціна.
Ці кошти зможуть витратити на поточні потреби підприємства: зарплати, ремонти, нове обладнання та інше.
Важливі нюанси: в оренду передаються лише ті приміщення, які не задіяні у виробництві військової чи будь-якої іншої продукції.
Щоправда площі підприємств концерну і до 2020 року здавали в оренду.
Але без аукціонів.
Експертна організація SateWatch провела пілотний моніторинг контрактів оренди трьох столичних заводів, укладених до 2019 року. А саме: ДАХК "Артем", АТ "Завод "Маяк" та АТ "Київський завод "Радар".
Результати феноменальні. Ціна оренди 81% об'єктів нерухомості є значно нижче ринкової. Деякі об'єкти здаються в оренду по аномально низькій ціні, від 7,5 до 20 грн за кв.м. Третина угод була укладено ще до 2015 року, а деякі і взагалі до 2010 року. Одна угода діяла з далекого 1998 року.
Мабуть, не варто уточнювати, що ціни в угодах оренди роками не переглядалися.
Найближчим часом в концерні планують розгорнути системну інвентаризацію майна, яке не задіяне у виробництві, однак використовується якимись приватниками по комуністичним цінам. Все таке майно буде виставлене на аукціони Prozorro.Продажі лише з однією метою: заробити для держави кошти.
Відразу відчувається різниця між минулими та теперішніми підходами. Сьогоднішні управлінці концерну планують не передати активи наближеному бізнесу за копійки, залишивши власне підприємство в боргах. А заробити для концерну кошти.
Останні 10 років кияни мали змогу спостерігати як занепадає колись славетний завод "Радар" – виробник навігації для авіагалузі
Та визріває інше більш глобальне питання, яке виходить за межі відповідальності "Укроборонпрому".
Суспільство вже звикло до занедбаних будівель старих заводів та інститутів на вулицях міст. Нікого не дивує, що це державна власність. І ніхто не питає у влади, чому на цій власності не заробляють кошти.
Утім, якщо прибуткові аукціони змогли організувати в концерні, то, що заважає заробляти кошти для держави підприємствам з інших галузей?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.