6 жовтня 2020, 16:19

Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром".

Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК. Адже останній місяць в Офісі президента тривала кулуарна боротьба за посаду гендиректора "Укроборонпром" з річним бюджетом близько 40 млрд гривень.

На кону стояло питання: чи буде продовжена реформа концерну та антикорупційні заходи в ньому.

Чи "Укроборонпром" знову стане вотчиною політиків для відновлення корупційних потоків, які перервав попередній директор Айварас Абромавичус з командою.

Варто нагадати, ще кілька тижнів тому ОПУ готував на цю посаду зовсім іншого кандидата. Свого ж співробітника Сергія Тихонова, який не має жодного відношення до плану реформ команди Абромавичуса. І трудова біографія якого помістилася в одне речення.

Призначення Президентом Зеленським Фоменка – це сигнал інтриганам в ОПУ, що нинішня команда концерну все робить правильно. Бо новий гендиректор прийшов в концерн саме із Абромавичусом, як заступник з питань виробництва.

Два важливі нюанси. По-факту директор, а не в.о. Так як приставка "виконуючий обов'язків" з'явилася в Указі Президента з метою попередити майбутні подання депутатів в КСУ про відсутність конституційних повноважень у першої особи держави призначати директорів концерну.

Ігор Фоменко якраз є топ-менеджером, який зробив кар'єру на великому виробництві. В інтернеті вдосталь інформації про його трудовий шлях. Апологети тези, що "Укроборонпромом" управляють люди без досвіду, втратили козир у Facebook-війнах.

Однак, ще рано робити остаточні висновки про кінець загрозі всій реформі "Укроборонпрому". Тільки тому, що профільне нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості досі не підтвердило, чи підтримує воно законопроект 3822, який передбачає корпоратизацію "Укроборонпрому".

Нагадаю, саме цей документ був розроблений командою Абромавичуса спільно з депутатами комітету нацбезпеки, міжнародними партнерами з країн НАТО та експертним середовищем. І він є наріжним.

Якщо законопроект підтримують, вже до 2023 року замість "Укроборонпрома" буде кілька прозорих державних компаній, для яких на законодавчому рівні передбачать ряд антикорупційних запобіжників. Та головне структури "Укроборонпрому" зможуть вільно кооперуватися зі збройним бізнесом з країн НАТО та справно платити дивіденди до державного бюджету.

Тому після призначення Фоменка, суспільству важливо придивитися, як швидко законопроект 3822 стане реальністю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки

Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції...

Майно зрадників, які здали Південь ворогу, досі не конфісковано

Кулініч, який здав росіянам Херсонську область; Наумов, який інтегрував в СБУ і покривав зрадників; Сівкович, який був звʼязковим між зрадниками в СБУ та ФСБ – всі вони досі не отримали вироків, не потрапили під санкції, а їх майно не стягнуто на користь воюючої держави...

Ерефія обовʼязково паде. Але для цього маємо викорінити роскапітал і побудувати сильний ОПК

Всі українці очікують на падіння ерефії. І вона неодмінно впаде. Та на мою думку ключовим фактором самознищення рашизму стане сильна і економічно раціональна мілітарі Україна...

Економічна пуповина з Москвою досі не розірвана. Секторальні санкції відсутні

На початку серпня минулого року Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт постанови про запровадження секторальних санкцій проти "ерефії"...

Активи Дерипаски. Вже не поразка, але поки і не перемога

Можна порадіти за конфіскацію численних активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні. І подякувати за це команді заступниці Міністра юстиції Ірині Мудрій, яка відповідальна за напрямок підготовки позовів про стягнення активів підсанкційних осіб...

Україна – не Ізраїль. Хочемо вижити – мусимо ним стати

Держава Ізраїль укотре продемонструвала майстер-клас всьому світові як треба розправлятися з ворогом. Рішуче, жорстко, результативно та головне заздалегідь...