Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки
Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції.
На прикладі російських активів в Україні і реформи Укроборонпрому. Наразі ми маємо ситуацію, що переважна більшість російських активів в Україні знецінюються під арештами, а подекуди розкрадаються. Процеси конфіскації за різними юридичними механізмами проходять повільно, ніж того вимагають умови тотальної війни. Укроборонпром до вторгнення не мав встановлених урядом індикаторів, за якими можна було оцінити його результативність. Наприклад, як зростає виробництво боєприпасів. Після вторгнення це тим більше не можливо порахувати.
Однак, все можна зробити раціонально. Російські заводи передати на відкритих торгах через Prozorro.Sale українському бізнесу до їх конфіскації і подальшої приватизації. Нехай підприємець чесно заробляє і платить кошти до бюджету. А потім управителі зможуть викупити актив.
Нагадаю, нещодавно в Агентстві з розшуку і менеджменту активів визнали, що за мінімальними розрахунками отримали арештованого російського майна в Україні на 10-11 млрд грн. Непогані кошти, які можуть бути використанні на фінансування ракетної програми Укроборонпрому. Тільки перед тим, мають бути опубліковані чіткі показники звітування компанії за досягнуті результати раз на пів року. Щоб платники податків розуміли, чи відбувається прогрес.
Це лише два маленькі приклади, як зробити Україну сильнішою. Але вони реалістичні і вкрай нагальні.
Офіс Володимира Зеленського може започаткувати реформи одразу по поверненню з Вільнюсу. А ми всі разом точно допоможемо. Адже відступати немає куди.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.