Росія з власної волі ніколи не побудує завод з виробництва ядерного палива в Україні
Якщо уряд не виконає обіцянку побудувати два заводи з виробництва ядерного палива, – з Росією та США, – то Україна не отримає ні одного. Особисто у мене не викликає ніякого здивування інформація щодо купи непереборних проблем, які виникли після підписання установчого договору між українським концерном "Ядерне паливо" та російським "ТВЕЛОМ" про створення заводу з виробництва ядерного палива.
Я переконаний, що Росія в чергове пообіцяла побудувати завод з Україною, щоб зірвати співробітництво України з американцями та зберегти монопольне становище на українському ринку ядерного палива. Як відомо, українська програма диверсифікації дозволяє створити відповідний об'єкт з американською компанією "Westinghouse".
Росіянам не можна вірити на слово і відкладати паралельну реалізацію проекту з американцями, бо Україна в чергове буде ошукана. Змушений нагадати, що росіяни уже двічі – в 1996 та 2008 роках – зривали таким чином виконання програми з диверсифікації постачання ядерного палива на українські АЕС з долученням американської компанії "Westinghouse".
Кремль і в 1996, і в 2008 роках обіцяв створити спільне виробництво ядерного палива на території України в обмін на відмову від співробітництва з американцями, але роками гальмував спільний проект. Україна, яка на 100% залежить від постачання ядерного палива з Росії, не повинна довіряти черговим обіцянкам. Україна потребує якнайшвидшої диверсифікації "ядерного" постачання. Якщо Росія, одночасно з газом припинить ще й постачання ядерного палива, Україну очікує енергетичний та економічний колапс.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.