Блокування європейської інтеграції України вигідне лише Росії
Блокування європейської інтеграції України – угод про асоціацію та створення зони вільної торгівлі – вигідне лише Росії. В країнах ЄС не розуміють, що Росія, яка має потужне лобі в українських органах влади, ніколи не випустить з своїх обіймів Україну, якщо Європа буде лише стороннім спостерігачем.
Європа постійно відкладала рівноправний діалог із Україною щодо європейського майбутнього, вимагаючи більше демократії. При цьому європейці весь час забувають про нашого сусіда з імперськими амбіціями, що має потужний вплив по всій українській владній вертикалі. Росія не гребує жодними тисками на Україну, – починаючи від "газових", інформаційних і закінчуючи постійними провокаціями своєї "п'ятої колони" в українській владі. Країна-сусід ніколи не дасть зруйнувати той "бетонний" мур, яким вона відгороджує Україну від ЄС.
ЄС має надати Україні шанс та максимальну підтримку, бо за інших умов "свято демократії" в Україні не настане ніколи. Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС – це своєрідна точка неповернення у тоталітарне минуле, стимул до трансформації радянського тоталітарного законодавства в бік європейських стандартів. Більш широка інтеграція з ЄС дозволила б розпочати широке застосовування європейських правових механізмів боротьби з корупцією та побудови громадянського демократичного суспільства в Україні.
На превеликий жаль, Європа здійснює свою політику щодо України крізь призму російських інтересів. Росія запозичила підходи СРСР, який розглядав створення газової залежності країн Європи як геополітичну стратегію. І це дається взнаки. Згадайте, приміром, як 2008 року зацікавлені в російському газі Німеччина і Франція заблокували надання ПДЧ у НАТО Україні. Загалом, ці 20 років Росія з мовчазної підтримки Заходу вирішувала більшість питань з Україною, завдяки своєму енергетичному впливу, – наприклад, привласнивши собі третій у світі український ядерний потенціал, Чорноморський флот, який після проголошення незалежності згідно норм міжнародного права на 100% був українською власністю тощо. Таких прикладів – безліч.
Політика орієнтації на Росію в стосунках з Україною дуже боляче битиме по ЄС. Європа, – свідомо чи несвідомо, – підтримує стратегію, фактично прописану у зовнішньополітичних пріоритетах Росії – відновлення новітньої імперії. У цій російській стратегії Україна відіграє колосальну роль, бо без неї Росія ніколи не посилить свій вплив. Якщо рух України в ЄС буде заблоковано, то наступним кроком стане повернення країни до економічної та політичної інтеграції з Росією – через Митний союз та євразійський економічний простір. В цьому разі Україну та ЄС очікує сумна перспектива, пов'язана з відновленням впливу Росії на весь європейський континент.
Блокування роботи із завершення угод насправді є боротьбою проти української державності і європейської демократії в Україні, що співпадає з російськими інтересами. Жодна політична партія, жоден політик не мають морального права блокувати процес європейської інтеграції, який є вибором більшості громадян України, а також є плодом зусиль не тільки теперішньої влади, але й всіх попередніх урядів і президентів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.