CyberKnife
Хоч Всесвітній день боротьби з раком відзначили давно – 4 лютого, мільйони людей по всьому світу борються з пухлинами щодня. В Україні таких чи то 900 тисяч, чи то мільйон. Лише уявити – кожний п'ятдесятий українець щоранку прокидається і підраховує (підкреслити вірне)...
1) скільки ще курсів "хімії" треба пережити;
2) скільки грошей треба дозбирати на радіохірургію (бажано мати в кишені тисяч 20 доларів);
3) скільки залишилось... до кінця (якщо організм "хімію" вже не витримає, а грошей на радіохірургію закордоном немає).
У світі рак долають гамма-ножем, лінійним пришвидшувачем або ж кібер-ножем. Ну, це у світі. В Україні як у старину – лише хімічною терапією та хірургічним втручанням. У нас немає ані гамма-, ані кібер-ножа. Щоправда, лінійний пришвидшувач вже купили – стараннями учасників всеукраїнського благодійного марафону по збиранню коштів на допомогу онкохворим. Держбюджет також доклав грошей. І придбали.
Але якщо хтось думає, що щастя настало, то дуже помиляється. Цей лінійний пришвидшувач досі стоїть десь на складах, притрушується пилом. Бо все ніяк не введуть в експлуатацію перший і єдиний центр радіохірургії.
А тепер щодо кібер-ножа (CyberKnife) – найновішого досягнення у боротьбі з онкозахворюваннями. Цей прилад здатний знищувати ракові клітини не лише в головному мозку (як це робить гамма-ніж), а й в інших частинах тіла. Стереотоксична радіохірургія уявляє собою систему розподілення високих доз радіації, чітко спрямованих на конкретну ціль. За допомогою цієї системи можна вбивати ракові клітини пухлини, не наносячи шкоду оточуючим здоровим тканинам та життєво важливим органам. Система CyberKnife дозволяє контролювати зображення у режимі реального часу, що дозволяє постійно проводити корекцію пучка під час мікрорухів пацієнта.
Звісно, навряд чи CyberKnife є панацеєю для всіх онкохворих і для всіх видів ураження. Проте цей прилад, як видається, претендує на статус революційного досягнення.
І тепер найцікавіше: кажуть, представники виробника CyberKnife вже запропонували Україні придбати цей прилад. За ринковою ціною – мільйонів десять доларів. А ще, кажуть, що українські чиновники, від яких залежить придбання, запропонували виробникові збільшити вартість бодай на кілька мільйонів доларів. Якщо хтось ще не зрозумів, пояснюю – для гідного відкату.
Я у цих переговорах участі не брав, свічку не тримав, тому нічого стверджувати не можу. Лише переповідаю те, про що мені сказали. Через це прошу Міністерство охорони здоров'я, а за одне і Міністерство фінансів поінформувати нас всіх: ведуться чи не ведуться переговори про придбання Україною системи CyberKnife. Якщо не ведуться, то чому?! А якщо ведуться, то про що вдалося домовитися?!
Мільйон хворих на рак українців чекають на відповідь!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.