15 червня 2009, 11:43

Зло від гібридів

Обрання Президента України у парламенті. Коли я був дуже молодим, то дуже сильно обурювався через таку ідею. Нагадаю, ця тема широко обговорювался ще під час першої епопеї під назвою "Зміни до Конституції" – на межі 2003 і 2004 років. Тоді царював Леонід Другий (Кучма). А Леонід Перший (Кравчук), мандруючи кулуарами парламенту та спілкуючись з журналістами, красномовно підтримував обрання Президента у Раді. Пам'ятаю, я тоді був дуже злим на нього.

Тодішня опозиція стала дибки, бо ж всі розуміли що у такий спосіб Президентом хотіли зробити Віктора Першого (Януковича). На той час через юний вік я ще жодного разу не голосував на президентських виборах. Тому дибки став і я – подумки. Мовляв, як це так – не зможу відчути гордість від вкинутого у скриню бюлетеня за свого кандидата. І таким чином не буде виконана моя історична місія людини і громадянина – впливати на формування державної влади і своєї долі.

Такі думки долали мене, коли я був дуже молодим. Коли ж став просто молодим, трохи розслабився. Тому коли чергова епопея зі змінами до Конституції оволоділа народними масами, коли всі навколо обговорювали одне – "змову" ПР і БЮТ щодо обрання Президента у Верховній Раді, – я вагався, на чий бік пристати.

Чисто емоційно хотілося б, щоб Президента обирав народ. Бо ж ми вже просто звикли до цих свят демократії. І якщо довго немає ніякого голосування починається всенародна "ломка".

Але з прагматичних міркувань, якщо збережеться нинішня система розподілу повноважень і відповідальності між Президентом і урядом/прем'єром, то немає ніякої різниці, хто обиратиме главу держави. Все рівно конфлікт і хаос у стосунках між гілками влади триватиме ще п'ять років. А потім ще п'ять років. А потім – знову стільки ж. Але народ все віритиме і віритиме, що на наступних виборах все зміниться. І так до безкінечності. А чи є сенс?! Можна довго гратися у таку облудну демократію і вщент руйнувати державу – економічно і геополітично. А тим часом тішитися, що ми всенародно обрали Президента. Дурня!

Актуальніше нарешті з'ясувати і прописати в Конституції повноваження Президента. Тут є два правильні шляхи – повернути йому повноваження Кучми або забрати їх геть і зафіксувати на рівні повноважень Президента Німеччини чи Італії. І так, і так буде нормально! Головне, щоб не так, як зараз, коли Ющенко нібито і відповідає перед виборцями як голова держави, але не має важелів впливу на економічний розвиток держави. Ну так нафіга такі всенародні вибори Президента?! Хіба просто, щоб потішити своє народне самолюбство?! Але ж зависока ціна – невизначене майбутнє України.

У будь-якому господарстві завжди має бути хтось головний, на кого завжди можна показати пальцем у разі провалу, хаосу та кризи. Згідно з чинною Конституцією, в Україні таких двоє – і Президент, і прем'єр-міністр. А як наслідок – нікого. Казано-переказно про недолугість конституційної реформи, проголосованої у груді 2004-го. Але ж так воно і є! І поки не буде чітко визначена головна особа в державі, розмови про спосіб обрання Президента є просто словоблудством.

Україна має стати або ж чисто парламентською (тоді Президента обирати в Раді), або ж чисто президентською республікою (тоді Президента з максимальними повноваженнями обирати всенародно). Одне з двох, третього не дано. А оці гібриди на кшталт президентсько-парламентської чи парламентського-президентської республіки – це шлях у прірву. Ми ним сміливо крокуємо з 1996 року.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Увидеть, узнать, вспомнить!

Запланированный ГОЛОДОМОР в Украине имел место. Был ли это геноцид украинцев или же просто попытка сломить крестьянское антисоветское сопротивление – не знаю, можно дискутировать...

Відбулася церемонія Novomedia Awards 2013

У неділю, 17 листопада, в Українському домі відбулася церемонія нагородження Novomedia Awards. Урочистий захід тривав у рамках Міжнародного Форуму "Новомедіа"...

Химиотерапия, кибернож и ''Украин''

Всех очень взбудоражил "Украин". Мол, должно покарать всех, кто к нему причастен, ибо он не помог некоторым онкобольным. Но от этого показательного резонанса плохо пахнет...

Dr. S. K. Sharma хоче читати українською

Сиджу на журналістській конференції, слухаю Вересня, Куликова та інших колишніх і чинних бібісішників. І раптом під час блоку Q/A підноситься якійсь індієць і починає публічно непоганою українською мовою обурюватися з приводу того, що в Україні мало україномовної преси...

На Москву – под ''Прощание славянки''

Мое вокзальное наблюдение. Многолетнее. Когда от железнодорожной станции "Киев Пассажирский" отправляется фирменный поезд на станцию "Москва Киевская", звучит "Прощание славянки"...

Международный Форум Новомедиа – ''Здесь Будут Все!''

В этом году глобальное журналистское событие пройдет 15-17 ноября в Украинском доме на Европейской площади. Более 30 спикеров и 40 тематических сессий – в течение трех дней...