2 листопада 2009, 16:16

Ювілейна конференція Асоціації ''Новомедіа'' зібрала делегатів з п'яти країн

Асоціація журналістів "Новомедіа" відсвяткувала п'ять років. Тому дозволю собі – як виключення – частковий передрук з нашого офіційного сайту – репортаж з ювілейної конференції.

Асоціації "Новомедіа" – п'ять років. На дводенну конференцію у місто Ірпінь під Києвом зібрались 130 делегатів з України, Росії, Латвії, Німеччини і Норвегії.

Приймав ювілейний форум затишний комплекс "Центр християнського життя України". За вікнами – сосновий ліс і чисте повітря курорту, всередині – святковий декор, атмосфера доброзичливості та співпраці.

Офіційна програма стартує – на великому екрані відеосюжет про минулу конференцію, яка проходила на Закарпатті. Руслан Кухарчук, президент Асоціації, вітає усіх зі святом й відкриває конференцію.



"Новомедіа, тобі скоро до школи, скоро шість!" – відзначає співак Роман Ващук й дарує дві пісні. Біля мікрофона його змінює Юрій Решетніков – голова Департаменту у справах національностей та релігій. Він піднімає проблему висвітлення християнства у ЗМІ: "Церква – це не тільки боротьба за храми, а колосальна допомога державі. Досвід українського міжконфесійного діалогу інші держави беруть на озброєння, в нас же пишуть лише про міжцерковні протистояння й скандали". Чиновник закликає журналістів більше писати про позитивні речі, які б вели країну уперед.



В інтро-спічі президент "Новомедіа" Руслан Кухарчук розповідає, звідки у нього виникла ідея організації, і як він проводив перші зустрічі віруючих медійників. Далі – демонстрація підсумків п'ятирічного служіння. А це більше 40 різноманітних конференцій, навчальних курсів, тренінгів та "круглих" столів; більш як 10 тисяч друкованих бюлетенів, 15 навчальних дисків (CD, DVD), 1300 учасників на різних заходах й багато іншого. "Новомедіа – це те, чим я живу, й мене тішить, що я не самотній. Хто, як не люди, які знають правду, мають на найвищих місцях робити її надбанням громадськості", – резюмує Кухарчук.

Дві рейки одного шляху "Новомедіа"

Продовжив день Сергій Вельбовець, член правління Асоціації "Новомедіа" й президент Invictory Media Group. Він закликав не консервувати сіль, а пускати її за призначенням: "Незалежно від того, будемо ми "солити" через ЗМІ чи ні, вони будуть потребувати духовного контенту. Якщо не з'явиться християнство – там будуть гороскопи й екстрасенси".

Про очевидні переваги інтернету говорив творець проектів evangelism.ru та okolokino.net видавець Олексій Єфетов: "Люди виходять у глобальну мережу, щоб задовольнити свої потреби, у тому числі, духовні. Потрібно йти з посланням істини туди, де її вже шукають". Практичні поради з використання блоґосфери на семінарі "Чи є життя за межами ЖЖшки" дав директор "Центру ефективної комунікації" Павло Левушкан з Латвії.

Новомедіа-акценти розставляв Руслан Кухарчук. Він порівняв місію Асоціації – створення інформаційної інфраструктури християнства в Україні – з електрифікацією країни: "Стовпи вже є – окремі ЗМІ й медіа-працівники. Сьогодні ж ми прокладаємо лінію електропередач, через яку має піти електрика, щоб принести світло". Для цього у "Новомедіа" є дві рейки одного шляху – розвиток християнських ЗМІ та тісна робота зі світськими медіа.

Неформальний фестиваль телепрограм затягнувся до ночі. Демонстрували як програми й ролики, розраховані на церковну аудиторію, так і "світські" матеріали. У порівнянні з минулими фестивалями "Новомедіа" збільшилася кількість новинних сюжетів, що підтвердило тренд короткометражності й у християнському телевиробництві.

Андрій Макаренко, член правління Асоціації "Новомедіа" й ведучий програми "Час новин" на 5 каналі, розпочав другий день форуму семінаром про молитву. "Вона допоможе усім нам рухатися в правильному напрямі й діяти злагоджено", – поділився досвідом Макаренко.

"Авторитетність й довіра все ще мають ключове значення. Всіх, кто має відношення до журналістики, завжди будуть судити за їхніми чесністю, прозорістю, достовірністю", – нагадав етичні принципи виконавчий директор медіа-проектів Оксфордського центру релігії та суспільного життя Арні Фельдстад з Норвегії.



"Чи можливо зростати у Христі й одночасно бути ефективним у медіа-бізнесі?" – збентежив аудиторію запитанням маркетолог і телевізійний менеджер Андрій Шеховцов. "Приклад високоефективного менеджера – Ісус Христос. Наслідуючи Його, ми можемо багато досягнути", – констатував Шеховцов, який свого часу запускав інтернет-проекти студії "1+1".

Спеціальні гості, привітання і банкет

Спеціальний гість конференції – виконавчий продюсер телеканалу "Інтер" Єгор Бенкендорф – говорив про якість та ексклюзивність журналістських матеріалів. Він розповів про свої знімання в Пакістані й відповів на численні запитання "новомедійників" щодо телевиробництва, ефірних форматів і тенденцій у ЗМІ.



Параллельні майстер-класи – з блоґінгу та телевиробництва – вели Павло Левушкан, Оксана Тупальська й Андрій Макаренко. Про три "В" в інтернеті – впливі, війні та владі – говорив Денис Семенюк, член правління Асоціації "Новомедіа" й директор хостингової компанії TutHost.

Між семінарами – відеовітання відомих людей, єпископів та колег. Вони бажають імениннику зростати й нести аудиторії правду.



Жива музика, повітряні кульки, фотографії різних років і багато теплих слів на адресу "Новомедіа". Завершує ювілейну конференцію святковий бенкет. Листом вітає Асоціацію журналістів-християн голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Жваве спілкування час від часу переривається побажаннями гостей, врученням подарунків й навіть авторськими частушками. А після фуршету з оригінальним меню урочисто виїхав одинадцятикілограмовий брендований торт.



Більше фото – ТУТ!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Увидеть, узнать, вспомнить!

Запланированный ГОЛОДОМОР в Украине имел место. Был ли это геноцид украинцев или же просто попытка сломить крестьянское антисоветское сопротивление – не знаю, можно дискутировать...

Відбулася церемонія Novomedia Awards 2013

У неділю, 17 листопада, в Українському домі відбулася церемонія нагородження Novomedia Awards. Урочистий захід тривав у рамках Міжнародного Форуму "Новомедіа"...

Химиотерапия, кибернож и ''Украин''

Всех очень взбудоражил "Украин". Мол, должно покарать всех, кто к нему причастен, ибо он не помог некоторым онкобольным. Но от этого показательного резонанса плохо пахнет...

Dr. S. K. Sharma хоче читати українською

Сиджу на журналістській конференції, слухаю Вересня, Куликова та інших колишніх і чинних бібісішників. І раптом під час блоку Q/A підноситься якійсь індієць і починає публічно непоганою українською мовою обурюватися з приводу того, що в Україні мало україномовної преси...

На Москву – под ''Прощание славянки''

Мое вокзальное наблюдение. Многолетнее. Когда от железнодорожной станции "Киев Пассажирский" отправляется фирменный поезд на станцию "Москва Киевская", звучит "Прощание славянки"...

Международный Форум Новомедиа – ''Здесь Будут Все!''

В этом году глобальное журналистское событие пройдет 15-17 ноября в Украинском доме на Европейской площади. Более 30 спикеров и 40 тематических сессий – в течение трех дней...