13 березня 2012, 17:18

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН – ПРАВО ГРОМАДИ!

Сьогодні в Будинку кіно відбулися громадські слухання, присвячені обговоренню Генерального плану розвитку міста. Про це вже сьогодні писав у себе в блозі Костянтин Матвієнко.

Цікавим був виступ лідера партії "Удар" Віталія Кличка. Відчувається, що він зараз перебуває в пошуку команди однодумців, і в першу чергу фахівців в сфері управління міським господарством. Вона йому потрібна не тільки для того, щоби вибороти перемогу у виборах на посаду Київського міського голови, але і для подальшої діяльності.

За підсумками двохгодинного обговорення була прийнята резолюція громадських зборів, яку розміщую в своєму блозі.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН – ПРАВО ГРОМАДИ!

Резолюція громадських зборів

Київ, 13 березня 2012 року

Ми, учасники громадських зборів, вважаємо що метою Генерального плану розвитку Києва є суспільний поступ столиці, комфортні умови проживання, чисте й здорове довкілля, розвинена мережа міської інфраструктури комунальних послуг, громадського транспорту, медицини, освіти, культури, дозвілля, безпеки.

Ми наполягаємо на тому, що Генеральний план має бути спрямований на добробут усіх киян та прийдешніх поколінь мешканців столиці, натомість ми констатуємо намагання усунути громадян міста від процесу розробки Генплану. Сьогодні в Києві триває привласнення окремими угруповуваннями загальноміських ресурсів – природних та матеріальних цінностей, які належать київській громаді.

Ми переконані, що процес розробки Генплану не має бути засобом самореклами представників міської влади напередодні виборів київського міського голови та Київради. Проекти розвитку та забудови Києва мають бути доступними для ознайомлення, вивчення та обговорення усіма мешканцями столиці. Проект, пропонований сьогодні владою, викликає безліч запитань, має численні суперечності та породжує сумніви щодо його відповідності інтересам киян, рівню розвитку суспільства та технологій, сучасним тенденціям урбаністичної еволюції.

По-перше, нині діє чинний Генеральний план розвитку Києва до 2020 року, ухвалений рішенням Київської міської ради від 23 березня 2002 року за N370/1804, відзначений Державною премією України. Його не скасовано офіційним чином, ніхто не звітував про його виконання та не обґрунтував необхідність прийняття нового.

По-друге, відповідно до законодавства чинний Генплан є безстроковий, ухвалення нового генплану суперечить пункту 8 статті 17 закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", натомість київська влада вже витратила на розробку нового Генплану понад 25 млн грн бюджетних коштів.

По-третє, розробка Генплану має відбуватися на основі повної інвентаризації міських земель з визначенням цільового призначення усіх ділянок, натомість на сьогодні сотні справ щодо земель, відчужених у громади міста протягом років, що минули від часу ухвалення чинного Генерального плану, розглядаються у судах. Отже, до завершення судових спорів, імовірного повернення спірних ділянок у власність громади, розробка нового Генплану є юридично некоректною.

Учасники зборів констатують, що з 2002 до 2010 року, за часів перебування на посаді Київського міського голови Олександра Омельченка та Леоніда Черновецького, до чинного Генплану було внесено 1143 зміни, внаслідок чого площа парків, скверів та бульварів скоротилася майже вдвічі – з 6,6 тис. га до 3,7 тис. га, натомість за Генпланом на сьогодні в столиці мало бути 7,6 тис. га зелених зон! Ми вимагаємо повернення та відновлення первинного цільового призначення цих земельних ділянок.

Нарешті, ніхто не запитав киян – яким вони бачать майбутнє Києва? Владою не запропоновано альтернативних варіантів розвитку міста, не встановлено основних критеріїв якості життя, не визначено кінцеву мету та загальну концепцію майбутнього Києва.

Ми вважаємо, що прийняття нового Генплану нашвидкоруч:

це – виправдання знищення легенів міста – зелених зон;

це – узаконення попередніх варварських забудов і руйнування історичних та культурних пам'яток;

це – неможливість повернення розкраденої останніми роками землі;

це – забудова та знищення київських островів та навколишніх лісів, під виглядом їхнього збереження;

це – паплюження ландшафтно-історичного обличчя столиці через будівництво висоток в історичному центрі Києва та на дніпровських схилах;

це – узаконення забудови на дніпровських схилах, навколо Святої Софії та Києво-Печерської Лаври.

Ми вимагаємо від київської влади зупинити розробку Генплану-2025 та виконати низку таких заходів:

• провести аудит виконання чинного Генплану-2020, звітувати перед громадою міста та притягти винних за його порушення до відповідальності,

• ввести мораторій на будівництво споруд понад 27 метрів в історичному центрі Києва, скасувати усі рішення й дозволи щодо будівництва на територіях та у буферних зонах державних, національних та міських заповідників, парків і скверів, а також на рекреаційних територіях без офіційного статусу,

• провести повну інвентаризацію земель Києва та вжити усіх можливих заходів щодо повернення земельних ділянок, наданих з 1998 до 2010 року, рішення за якими були пов'язані із внесенням змін до Генерального плану Києва та Програми розвитку зелених зон Києва,

• розробити та винести на громадське обговорення Концепцію розвитку громадського транспорту та інших інфраструктур міста, відновити роботу знищених останніми роками ліній трамваю,

• знести будівлі над метро "Театральна" та на Гончара, 17-23, понизити висотність "будинку Куровського" (Кловський узвіз, 7а) та "монстра Бабушкіна" (вул. Грушевського, 9а), знести ресторанно-вертолітний комплекс на Парковій алеї та скасувати всі плани її забудови, вирішити усі конфлікти громадськості з забудовниками за адресами, зазначеними в додатку до цієї Резолюції,

• розробити та подати на розгляд громадськості прозорі та зрозумілі характеристики майбутнього Києва.

Ми вважаємо, що сьогодні необхідно зосередити всі зусилля на відновленні в столиці влади громади на основі традицій Магдебурзького права, принципів Європейської хартії місцевого самоврядування та положень Конституції України.

Ми переконані, що шлях до цього лежить через запровадження прямої та прозорої процедури обрання та відкликання депутатів Київської міської ради та міського голови, утворення Київрадою власного виконавчого органу та ліквідацію системи прямого управління Києвом з боку державної виконавчої влади.

Встановимо в Києві владу громади – киян!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.