Про больовий поріг
Больовий поріг українців скоро увійде у книгу рекордів Гінеса. Як надвисокий. Їх б'ють, і кожен з них окремо вважає так: ні, мене це ще не так сильно, он Івана з сусіднього будинку важче били, нічого, то таке, МИНЕ. Або так: "все одно все скінчиться однаково, не треба рятувати Івана, бо ще самому по голові надають. Та і сам винуватий Іван, раз б'ють. Не мене ж б'ють". Як це не абсурдно, але не просто далеко не кожен, дуже рідко людина розуміє, що вона і є Іван, і що вже давно б'ють. "А він вніманіє на то не обраща", як казав класик. Не дійшло.
На Гостиний Двір за ті 10 місяців оборони, яку тримають активісти, було здіснено безліч нападів та атак. Таке враження, що активістів тренували, як в армії. Кожного разу відстояти вдавалось завдяки громаді. Журналісти, хоч і потрапляли під газові атаки, та не відступали також. Влада не мала жодного бажання вступитись за громадян, і всіма засобами грала, як з дитинчам, в гру, закриваючи обличча долонями:"мене немає!" І якщо раніше раніше міліція не захищала людей, але й не втручалась в протистояння, то ситуація змінилась 18 лютого кардинально. До останнього люди не допускали, що саме влада піде на такий безглуздий крок: задавити всіх незгодних.
Минуло два тиждні з тих пір, коли о 8 годині ранку до Гостиного Двору увірвались невідомі "люди в чорному", ті самі, які і раніше захоплювали Гостиний. Зауважте: це була не міліція, не охоронці, це були звичайні бандити, найняті для того, щоб фізично викинути людей, минаючи законні підстави. Їм це вдалось зробити, і міліція їм це зробити не зашкодила. І тоді громада, користуючись абсолютно законними правами, зібрала мітинг. І саме тоді нагрянув "беркут", бив, ходив по людях, всіх без розбору запхав до міліцейських машин і відвіз до відділку. В тому числі – нардепів. Абсолютно диким кроком, на думку юристів, була ухвала суду від 21.02 про заборону проведення акції біля Гостиного деяким політпартіям і (увага!) ВСІМ ІНШИМ. Тобто, людям заборонили висловлювати своє ставлення до дії влади та забудовника.) Оскільки копію постанови отримали лише 27 лютого, то ще є час: кожен "ІНШИЙ", або "БУДЬ-ЯКИЙ" може спробувати оскаржити її. Номер справи 826/2143/13а.
Не знаю, чи боляче "Івану", але громадяни, що захищали Гостиний, ніколи в житті не проковтнуть таку наругу над ними з боку влади. Над звичайними, неозброєними людьми, з чіткою громадянською позицією, вимогами, які проігнорували. На наші гроші живуть як правоохоронні органи, так і чиновники, які продають наше місто з молотка.
Декілька десятків людей отримали ушкодження, за медичною допомогою не звертались. Четверо отримали поранення різної ступіні важкості, включаючи сильний забій грудної клітини (Тамара Шевчук), перелом носа (Михайло Кублій), забої різних частин тіла.
На мітинг 2 березня зібралось біля 1000 осіб. 1000 осіб, яким, ймовірно, було так само боляче, як тим, кого тягав по землі "беркут" 18 лютого. Були і прапори деяких партій, що бажали показати свою позицію стосовно Гостиного. Що ж. Перш за все, участь у захисті Гостинного брали люди. Хто вони були – депутати, чи медики, чи вчителі, чи науковці, чи студенти – це інше питання. Якщо партії декларують це, побачимо, захистять Гостиний лише участю в мітингу, або справами: прийняттям належних законів, оскарженням заборони проведення акцій, роботою над прийняттям рішень на користь громади міста. Якби ДО 18 лютого було прийнято рішення на користь киян, збереження Гостинного Двору, біди з людьми не сталося б.
Громадяни поставили владі ультиматум. Звернення, підписане 1048 особами, направлено до ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, МІНІСТЕРСТВА КУЛЬУТРИ УКРАЇНИ, МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ, ВИЩОЇ РАДИ ЮСТИЦІЇ,КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, КМДА, ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ КМДА, СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ, ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ, ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ. Повний текст можна побачити тут
http://www.facebook.com/HostynnyiDvir
Громада чекає на відповідь. Люди не злякались, навпаки – зрозуміли, вони рухаються в правильному напрямку, і хочуть дійти до кінця.
Цікаво, також, чи використають депутати свої повноваження та можливості в даному випадку. Юридичних повноважень в них більше. Подивимось.
Влада продемонструвала: вона захищає СЕБЕ від НАС, великими парканами, що ростуть все вище з кожним днем. Все, про що йшла мова від міських чиновників щодо перегляду рішень, не відповідає дісності. Від вищої влади – тиша.
"Пан або пропав" – каже українська промовка. Тільки тепер бачу, він має багато значень. Все залежить від больового порогу. 18 лютого 2013 року – варто запам'ятати цю дату.