Злочини проти Майдану треба розслідувати за статтею про створення злочинної організації
З виступу на спільному засіданні Комітетів Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та з питань запобігання та протидії корупції
Не згадуватиму про політичне значення питання, яке спільно розглядають два комітети парламенту і одразу перейду до конкретних пропозицій.
Вважаю, що розслідування злочинів зрушилось би якісніше, швидше і логічніше, якби від самого початку слідство щодо злочинів на Майдані взяло за основу статтю 255 Кримінального Кодексу України – про створення злочинної організації.
Тоді уся державна машина шукала б не "Беркут", який був останньою ланкою виконавців. Тоді б ми глянули в корінь: побачили б, що Янукович Віктор Федорович створив злочинну організацію, яка на основі двох політичних партій – Партії регіонів та КПУ, за допомогою керівників усіх державних, правоохоронних, судових та інших органів узурпували владу в Україні з метою незаконного збагачення, що призвело до масової загибелі людей.
Тоді логічною була б судова заборона Партії регіонів та Комуністичної партії України, тоді було б зрозумілим накладення арешту на здобуте злочинним шляхом майно, а міжнародні інституції краще б зрозуміли необхідність міжнародного розшуку, зокрема – через Інтерпол членів цього угруповання.
Більш логічною і пов'язаною була б люстрація виконавців – МВС, ГПУ, судів, адміністрацій та, в тім числі, народних депутатів, котрі були інструментом злочинної організації через події 16 січня у Верховній Раді.
Усе це ще не пізно зробити.
Згадану тут ідею Трибуналу можна було б реалізувати, взявши за основу всі попередні доповіді керівників силових структур, кваліфікувавши як злочин на статтею про створення злочинної організації Віктором Януковичем, і далі піти по цьому ланцюжкові.
Власне, це тільки моя рекомендація керівникам силових органів, бо вони, власне, відповідають і перед Законом, і перед власною совістю за результати розслідування.
Я ж зараз звертаюся до народних депутатів з пропозицією доповнити проект рішення наступними пунктами:
Верховній Раді України прийняти звернення до Інтерполу про необхідність ухвалення рішення про міжнародний розшук Януковича та його поплічників. Я знаю, як приймаються рішення в цій організації. Дуже часто там посилаються на листи з інших країн про політичний характер переслідувань. У даному випадку лист від усього українського парламенту міг би бути важливим інструментом зміни ставлення Інтерполу до цього питання.
Пропоную зараз підготувати проект такого звернення і винести його для прийняття рішення Верховною Радою.
Також вважаю за необхідне додати пункт про негайне, якнайшвидше приєднання до Статуту Римського трибуналу, що є надзвичайно важливим з огляду на те, що говорив вище.
Пропоную також керівникам силових структур оголосити про зручну їм дату кожного місяця днем спільної зустрічі з адвокатами і родинами загиблих на Майдані. Будь ласка, приймайте їх утрьох та інформуйте про поточні питання, аби парламент не робив цього замість вас.
Також має бути щомісячний звіт керівників силових структур перед Комітетами Верховної Ради про результати розслідування, а також – про кількість звільнених працівників за репресивні дії щодо активістів ЄвроМайдану через люстрацію або ж ініціативно через діяльність Служби внутрішньої безпеки.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.