28 березня 2016, 12:51

У цього уряду немає милосердя до людей, немає співчуття



З виступу на засіданні погоджувальної ради фракцій 28 березня 2016 року


Не відкрию секрету, коли скажу, що урядова і політична криза не є штучно створеною. На митниці – крадуть. ВВП впав на 10 відсотків. В охороні здоров'я і соціальній політиці не відбувається необхідних радикальних потрібних реформ. На селі – грабують. Міста – занепадають. Усе це не штучні речі. Це те, що бачить кожна людина, яка ходить ногами по землі, у якої відкриті очі і відкриті вуха.

Політик без милосердя – бракований політик. У цього уряду немає милосердя до людей, немає співчуття. Вони самі знають, що уряд недієздатний.

Мені про це в очі – один на один – говорив прем'єр Яценюк: уряд недієздатний. Недієздатний хоча б тому, що в ньому немає вже п'яти міністрів.

Уряд недієздатний тому, що він втратив довіру чотирьох із п'яти фракцій. Він недієздатний, бо втратив підтримку 80 % українців.

При цьому наголошую ще раз: Яценюк зробив багато доброго. Того, за що йому треба дякувати.

Фракція "Народного фронту" є також є вірним прихильником європейських реформ. За що їм також треба дякувати.

Але те, що не зробив уряд Яценюка, викликало цю кризу. Саме бездіяльність уряду на ключових напрямках, яких вимагала коаліційна угода, призвела до розпаду коаліції шляхом висловлення йому недовіри.

Арсеній Петрович Яценюк неодноразово наголошував, що він не буде триматися за свою посаду. Не буде чіплятися за крісло. При цьому він неодноразово публічно говорив про три умови своєї відставки: він просив назвати прізвище прем'єра, показати 150 голосів і "Народний фронт" додасть свої 82 голоси до 226-ти і просив показати програму.

Коли всі три умови були виконані – ми назвали кандидата, показали голоси разом із "Батьківщиною" і програму, – виявилося, що ми маємо показати ще й уряд.

Шановні колеги з "Народного фронту"! Вкотре вас запрошую – читайте Конституцію. Склад уряду пропонує обраний прем'єр після консультацій із фракціями коаліції. Так було при Яценюкові, так буде і при його наступникові. Хоча ні для кого в цій залі не секрет, що Арсеній Петрович, я, лідери інших політичних сил давно вже ведуть консультації про майбутні конфігурації наступного уряду.

На жаль, тему технократичного уряду відкинуто фракціями. Нема під нього більшості. Варіант передбаченого Конституцією коаліційного уряду, нами запропоновано. Тому проведіть консультації, і ми дізнаємося про склад уряду.

Все це треба робити прямо зараз.

Проте "Народний фронт" другий місяць продовжує день бабака. Щодня ми прокидаємося, починаючи все спочатку. Ви вже висунули три умови, які виконано, то скільки ще можна тероризувати парламент і країну заради того, щоб утримати в кріслі прем'єра?

Повторю: я з повагою ставлюся до Арсенія Петровича. До його організаційних здібностей, його розуму, його досвіду, і всього, ним зробленого. Але вся країна не може бути заручником того, що "Народний фронт" щоразу висуває нові вимоги, чому Яценюк має залишитися.

Думаю, що це непродуктивно. Думаю, що зараз – у понеділок – на фракціях треба створити коаліцію, завтра внести про це в парламентську залу офіційне повідомлення, висунути кандидатом у прем'єри Володимира Гройсмана. Якщо буде 226 голосів коаліція має відновити свою роботу, проголосувати за відставку Яценюка і за призначення прем'єра. І наостанок – після консультацій – отримати новий український уряд, який продовжить роботу Яценюка на дорозі європейських реформ.

Продовжить з новою енергією, новою довірою. Не більше, й не менше. Це – нормально. Всі виборні посади – тимчасові. В історії залишається не останній день відставки, а те, що зроблено до неї.

Також вважаємо, що маємо поставити питання про відставку генерального прокурора, який на прохання президента написав заяву про відставку. Це питання парламент також має розглянути.

Всі інші питання порядку денного, боюся, стануть заручниками політичної кризи.

Якщо "Народний фронт" і далі наполягатиме на тому, що нічого міняти не треба, а лише пришліть нам кілька нових міністрів, це стане дорогою в нікуди, яка не лише зупинить роботу парламенту, а й загалом зупинить реформи в Україні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Нам потрібні професіонали на чолі держави

1. Останнім часом ми постійно чуємо, що для припинення війни нам потрібні гарантії безпеки. Головною гарантією називається НАТО. Це розуміння та їм би в голови у 2019-му, коли Зеленський називав НАТО рудиментом Холодної війни, з якого скоро вийде Німеччина і Франція...

Неприховані знаки істерії зелених

Стаття в іспанській газеті про ніби то "золотий парашут", який пропонують у Лондоні для Зеленського – явна інформаційна кампанія. Можна, звичайно, посміятися...

Як я бачу нинішню ситуацію?

1. ЗСУ залишаються єдиним фактором виживання України. Попри нікчемність і корумпованість влади, саме Армія тримає і нинішній фронт, і майбутнє нашої держави...

Неякісні міни на фронті – результат правлячої дилетантури з її відосами

У 2019-му найголовнішим у державному управлінні стали відоси. Тепер бумеранг зелених експериментів бʼє дуже боляче. З часів оборони Бахмуту 2022-го наші війська потерпають від нестачі мін для враження малих штурмових груп ворога...

1000 днів. Тримаємось. Працюємо

Вже через місяць після нападу Японії на Перл-Харбор Президент США Рузвельт створив Раду військового виробництва (War Production Board). Ця державна структура відповідала за переведення американської економіки на воєнні рейки...

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...