Заявлені ініціативи президента суперечать позиції ЄС та США
Президент Зеленський пропонує прирівняти корупцію до державної зради.
У чому логіка?
Хіба в тому, щоб дати мародерам більший термін? Так нікому ж не дали й меншого. Поки що корупціонери успішно тихенько йдуть з посад "в лєс".
Очевидно, що команда Президента не вдоволена незалежністю НАБУ і САП та хоче позбавити їх можливості працювати по справах, які ведуть на Банкову.
Відтак, пропонується віддати такі справи в СБУ.
Взагалі то я – за альтернативну підслідність корупційних справ. Говорячи простою мовою, якщо хабарника виявила СБУ – вона з ГПУ й веде справу до суду, якщо НАБУ виявило корупціонера – разом із САП притягують його до відповідальності.
При цьому ніякого безальтернативного арешту бути не може. Про це є відповідне рішення Конституційного суду України від червня 2019 року. Так що бажання Офісу Президента без судового вироку позакривати усіх політичних опонентів, як генерала Червінського – антиконституційне.
Головна ж проблема у тому, що обидві ініціативи суперечать позиції ЄС та США. А будь-які протиріччя з ними є неприпустимими у час Великої війни.
Відтак, треба або знайти з ними спільне бачення (як варіант – підвищення порогу справ НАБУ, які мають займатися справді великими справами найвищих посадовців), або припинити по другому колу дурити українців.
Адже все це вже було на так званому референдумі "5 питань від Президента" в 2020-му.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.