1000 днів. Тримаємось. Працюємо
Вже через місяць після нападу Японії на Перл-Харбор Президент США Рузвельт створив Раду військового виробництва (War Production Board).
Ця державна структура відповідала за переведення американської економіки на воєнні рейки.
Виробництво військових літаків зросло з 6 тисяч у 1940 році до 85 тисяч у 1943 році.
Фабрики, які виготовляли шовкові стрічки, тепер виробляли парашути, автомобільні заводи будували танки, компанії, що займалися друкарськими машинками, перейшли на кулемети, виробники спідньої білизни шили маскувальні сітки, а виробники "американських гірок" перейшли на виробництво ремонтних платформ для бомбардувальників.
Бензин, шини, холодильники, тюбики для зубної пасти для цивільного населення були жорстко лімітовані.
Америка мала, чим воювати і чим допомагати союзникам.
************************
На пʼятому році агресивної війни росії Президент України заморозив програми виробництва ракет, артилерії, боєприпасів.
На 1000-й день широкомасштабної війни він нарешті проголосив План стійкості, що декларує завдання воюючої країни по виробництву дронів, ракет, реб.
В бюджеті тим часом закладаються кошти на виплату 1 грн за кожен день війни, 100 мільярдів на ремонт доріг і підвищення зарплат чиновникам. Мобілізація проводиться стихійно і стала головною проблемою Армії.
При цьому так і немає жодного органу, відповідального за підтримку військових іноваційних проектів, супровід випробувань і фінансування широкомасштабного виробництва.
Країна тримається на героїзмі воїнів, а не на гаслах незламності.
На західній допомозі та народних донатах, а не на промовах стійкості.
На жертовності рятувальників та енергетиків, а не на відосах потужності.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.