31 січня 2008, 19:21

МЗС знову допомагатиме руйнівникам?

Сьогодні зранку був на зустрічі голови МЗС України Володимира Огризка з іноземними бізнесменами – представниками Європейської бізнес-асоціації.

Зустріч, я вам скажу, вийшла веселю, як ніколи!

Хоча спочатку всі налаштувалися на нудоту. Публіка за столами в залі – мільярдери, менеджери-кар'єристи, звабливі та прагматичні асистентки. Повітря заповнив дух фальшивої доброзичливості та відвертої закоханості у гроші.

Перед такою аудиторією пан Огризко, почав свою промову, переповнену розмитими формулюваннями та красивим обіцянками. Але трапилось дещо несподіване.

Не встиг міністр, що сидів на сцені у компанії дівчини-модератора, промовити й п'яти слів, як до нього з глибини залу впритул підійшли троє молодих людей, які несли в руках іграшкові кубики. Один з хлопців діловито заходився споруджувати на міністровому столику з принесених щось на зразок багатоповерхових будиночків.



Огризка зацікавила ця раптова будівельна лихоманка. "Вот даз іт мін?" (що це значить – англ.) – спитав Огризко з жахливим акцентом. Чи то міністр через несподіванку тимчасово перестав володіти державною мовою, чи то він подумав, що хлопці – іноземні інвестори, що занадто буквально зрозуміли заклики інвестувати в українську нерухомість.

Тим часом другий хлопець розвернув плакат за надписом "MFA destroys UNESCO site", що перекладається приблизно як "МЗС руйнує зону ЮНЕСКО". Третій хлопець, попросивши вибачення у публіки, став пояснювати англійською, що вони виступають проти планів МЗС побудувати житловий будинок у охоронній зоні ЮНЕСКО.

В цей час отямилась дівчина-модератор, і стала благати хлопців зупинити будівництво, і прибрати будматеріали. Не знала вона, що точно повторює формулювання вимог самих "будівників". Адже саме прибрати будматеріали і зупинити незаконне будівництво на Пейзажній алеї вимагають від МЗС активісти руху "Збережемо старий Київ".

На обличчях бізнесменів та послів з'явилися посмішки полегшення. Поважне панство усвідомило, що перед ними люди мирні, які пояси шахідів не носять. Хтось захоплено крикнув "Йето одиозни пиар!". Огризко почав щось говорити про демократію.

Оратор, завершивши свій короткий спіч, ще раз вибачився перед публікою. Хлопці прибрали кубики з огризкового столу (за даними Економічної Правди, матеріали для забудови надала якась Марія, особа приблизно півторарічного віку), згорнули плакат і пішли пити каву в найближче кафе.

"Ми розглянемо усі обставини цієї справи" – запевнив потім Огризко, відповідаючи на питання, коли ж нарешті МЗС відмовиться від планів побудувати будинок в охоронній зоні. При цьому міністр не забув нагадати, що проблема дісталася йому у спадок.

"Ми з'ясуємо, ким це робилося, хто за це відповідав, наскільки це будівництво відповідає чи не відповідає тим зобов'язанням, які ми взяли перед собою в контексті ЮНЕСКО".

Огризко нагадав, що він є головою нацкомісії у питаннях ЮНЕСКО. "Я дуже чітко і ясно усвідомлюю, що значить будувати в охоронній зоні, яка підпадає під дію наших угод з ЮНЕСКО", – несподівано зізнався міністр.

"Сьогодні ми з нашими колегами з ЮНЕСКО і з'ясовуємо, наскільки таке будівництво може нашкодити нашим зобов'язанням" – вів далі Огризко. Схоже, міністра не бентежить те, що міністерство тут є зацікавленю стороною, і, за його словами, має вирішувати, чи має воно право будувати свій будинок в історичній зоні, чи ні. На щастя, така трактовка є юридично хибною – остаточне слово має бути за парламентом.

"Як тільки ми це все з'ясуємо, я вийду перед камерами, і все публічно вам повідомлю", – запевнив посадовець.

"Іде нормальний процес з'ясування того, що відбувається", – поділився своїм баченням Огризко. Щодо "нормальності" цього процесу у киян великі сумніви – забудовники, яких кришує МЗС, наймають бандитів, і ті б'ють активістів руху "Збережи старий Київ". Територію намагаються огородити бетонним парканом товщиною в 30 сантиметрів – мабуть, у такій фортеці горе-строїтєлям легше буде "з'ясовувати".

Але найголовніше – влада, схоже, знову хоче ошукати киян. Арсеній Яценюк, залишаючи свій пост в МЗС, стверджував, що доручив міністерству розірвати договір із забудовником. Тепер Володимир Огризко каже, що вони ще вирішують, що робити з будівництвом – припинити чи ні!

З ким ви, пане Огризко? З шахраями-забудовниками, чи з киянами?

Приходьте у суботу прибирати сміття з Пейзажної алеї!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Удар, який мали завдати ми, а не РФ

Вночі ворог завдав удару дронами-камікадзе по пункту постійної дислокації моєї бригади. Я там був лише раз у житті, але, принаймні, знаю, як виглядають ці древні будівлі...

Чи стане Україна криптомайнінговим тигром?

Іван Полтавець, керуючий партнер Fipra Ukraine Ігор Луценко, нардеп 8 скликання Заворушення у Казахстані дають Україні унікальний шанс залучити іноземні інвестиції...

До теми результатів Укрзалізниці

На межі 2021 і 2022 виникла дискусія щодо результатів роботи Укрзалізниці (я раніше неодноразово критикував цю компанію за дивні рішення)...

Чому податкова в Києві захищена від дронів, а ЗСУ під Широкіно – ні?

Читаю дослівно новину і охрінєваю: "В районі населеного пункту Широкине противник задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого скинув постріл ВОГ-17"...

А давайте все ж обговоримо нову версію законопроекту про столицю?

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Новий законопроект про Столицю України

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...