За приводу подій на вулиці Леоніда Первомайського
Хто не в курсі, там внаслідок дій хуліганів постраждали аж 3 журналісти – випадок, безпрецедентний за останні декілька років.
Сьогодні відбулась зустріч потерпілих з Юрієм Луценком. Йому пояснили ситуацію, так би мовити, з перших уст. На зустрічі також був присутній головний київський міліціонер Віталій Ярема.
Як учасник цієї зустрічі, за результатами розмов з міністром та постраждалими колегами зробив для себе декілька висновків.
1. Дивно, що міністра не інформують повною мірою про деталі справи. Наприклад, про існування фотографій, які неспростовно ілюструють факт нападу на журналіста "Комерсанта" – а ними повний весь Інтернет...
2. Інцидент з побиттям журналістів потрібно розглядати не окремо, а в контексті всього, що відбувалося на вулиці зранку – а саме, побиттям місцевих жителів представниками охорони будівництва. Нагадаю, тоді забудовник – компанія "Граніт" – вигнала зранку на вулицю Л.Первомайського більше 50 людей, які побили місцевих жителів (принаймні одну з них забрала швидка), і фізично (а також погрозами) перешкоджали ходити вулицею, нападаючи на усіх, хто це намагається зробити. Тобто місцевих постраждалих жителів, в тому числі і з переломами, ніяк не менше, ніж журналістів, і їх нещастя не менш потребують відплати.
3. На мій погляд, факт бездіяльності міліції як вранці, так і ввечері є неспростовним. До співробітників правоохоронних органів звертались громадяни прямо на місці скоєння злочинів проти них, просили затримати нападників та зупинити беззаконня, але міліція не реагувала належним чином. Зокрема, коли Олександр Течинський, фотокореспондент газети "Комерсант", звернувся до міліціонерів з проханням затримати нападника, котрий щойно зламав журналісту руку, міліція запропонувала йому написати заяву у райвідділі. При цьому Течинський безпосередньо вказував на кривдника, котрий знаходився поруч. Така поведінка міліціонерів, на мій погляд, не просто злочинна байдужість, вона межує із покриванням злочину. Міліціонер не міг не знати, що в такій ситуації він має затримати порушника. Виникає питання – чи не було спеціальних розпоряджень начальства не втручатись і прикривати представників "Граніту".
4. Фірма "Граніт", яка відповідальна за цілодобове побиття людей, має бути позбавлена морального права вести бізнес. Вдаватися до таких засобів, як найм кримінальних елементів для фізичного тиску на місцевих жителів та журналістів – це як мінімум червона картка для будь-якого бізнесмена. Тому я закликаю всі комерційні організації на мати з нею справи, банки – розірвати співробітництво. Бізнес-спільнота не має підтримувати антисуспільної поведінки.
5. Потрібно розробити програму декриміналізації будівельної галузі. Масові атаки кримінальних елементів та-або представників охоронних структур на місцевих жителів – систематичне явище у столиці. Тому працювати потрібно з цим системно – спільно МВС з громадськістю, забудовниками. Потрібно виробити механізм – від посадових інструкцій міліціонерам і до – можливо – навіть проектів змін в законодавчі акти. По-друге, багато що залежить від політики МВС у питанні ліцензій охоронних структур, що бувають замішані у протиправних діях проти протестуючих. Якщо створити декілька прецедентів, що у відповідних охоронних фірм було відібрано ліцензії за порушення, то інші подумають двічі, чи потрібні їм гроші забудовника.
Віталій Ярема пообіцяв протягом 10 днів проінформувати міністра про результати розслідування. Будемо чекати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.