Спроба Поповим зупинити будівницто. Дубль 1, невдалий
Мабуть, щоб спасти честь київської влади, Попов вирішив зробити спробу зупинити забудову біля собору св. Софії, сьогодні у суботу близько пів на першу дня.
На місці його вже чекали – місцеві жителі, журналісти та близько півтора десятка "фанатів" невідомого походження.
Якщо направду, Попов міг би на процедуру і не приїздити. Зупинити будівництво у відповідності до ухвали суду – це компетенція відповідної служби Мін'юсту. Участі столичних чиновників у ній не передбачено.
Але з цього вирішили зробити театральне дійство. Спочатку Попов виголосив промову, що київська влада має намір будівництво таки зупинити.
Далі представники виконавчої служби зачитали документ – мовляв, будувати заборонено.
Навіть ця зачитка на камери також винятково театральний характер – забудовники на місці були, але у них "випадково" не виявилось якоїсь там довіреності, щоб в усталеному порядку прийняти повідомлення про судову заборону.
Це знімає з них відповідальність – де-юре, вони про рішення суду не знають, і можуть будувати все, що завгодно.
Попов же пояснив, що неофіційно про заборону зводити хмарочос забудовника вже повідомили, а офіційне вручення рішення суду і т.п. мало відбутися у понеділок.
Місцеві жителі вщерть наскаржилися Попову, що зранку ще йшли інтенсивні будівельні роботи. І що взагалі будують з сьомої ранку до одинадцятої вечора.
Далі голову КМДА повели навколишнім кварталом, на вулицю Стрілецьку, до місця між дисгармонійним будівництвом і Софійським собором.
Там через інтенсивні будівельні роботи навколо почали рухатися грунти, зруйнувалася підпорна стінка сусіднього будинку, через що загинула людина.
Після місця трагедії, Попову продемонстрували панно на стінці одного з будинків авторства Костантниа Скритуцького, зроблене коштом місцевих жителів. Попову панно сподобалося, він сказав, що таких треба більше по місту – і після цього сів у свій чорний мікроавтобус і поїхав. "Фанати" плескали у долоні.
Прикривати відхід свого шефа лишився головний архітектор міста Києва Сергій Целовальник, який з народом особливо не церемонився. "Тримайте від мене дистанцію 70 сантиметрів, я не люблю чуже дихання", – переконував він віце-президента Київської ландшафтної ініціативи Володимира Колінька, одного зі спонсорів спорудження панно, котре так сподобалося шефу Целовальника.
Фінал перевершив очікування. Коли оператори телеканалів повернулися на місце будівництва, щоб відзняти декілька загальних планів для телесюжетів, картини "зупинене Поповим будівництво" вже не було – натомість вертілися крани, робітники клали цеглу, всередині зростаючого бетонного монстра хтось голосно гепав кувалдою, кувалді верескливим голосом підспівувала "болгарка". Приблизно п'ятдесятихвилинний антракт у будівельних роботах закінчився.
Журналісти не вірили своїм очам і перепитували в одне одного – "це вони справді продовжують будувати?"
Будемо чекати понеділка, коли на роботу вийде прокурор Києва. Попов обіцяв йому дзвонити, якщо почнуться будівельні роботи.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.