Діалог з Головнокомандуючим – заклик експертів Реанімаційного Пакету Реформ
Чому потрібне спілкування Головнокмандуючого і звичайних громадян, котрі беруть участь у/допомагають АТО?
Приклад ми бачимо прямо зараз. Нині наші добровольці героїчно тримають оборону в Іловайську. Менше десятка загиблих, багато поранених. Їх втрати булои б значно меншими, якби було виконано рекомендації експертів щодо їх озброєння та налагодження взаємодії з частинами ЗСУ.
Як врешті оснастити добровольчі частини необхідною зброєю?
Як уникнути безглуздих втрат?
Як ліквідувати недовіру між рядовими учасниками збройної оберації на Сході та її керівництвом?
Ці та багато інших болючих питань на рівні державної системи намагаються вирішити експерти РПР та багато їх колег. Але для того, щоб компетентна громадськість могла надавати свої рекомендації Головнокомандуючому, треба, щоб він мав можливість почути їх. Ми з колегами написали чорновик такого звернення декілька днів тому.
А потім стався Іловайськ, який є просто хрестоматійною ілюстрацією тих вад ведення військових дій, про які треба першочергово інформувати Петра Порошенка.
Сподіваюся, нас почують.
Шановний пане Президенте!
Своєю роботою добровольці на фронті та волонтери заслужили колосальну повагу у військах і серед мирних громадян, здобули колосальний досвід щодо побудови війська та тилового забезпечення.
Практику залучення компетентної громадськості до вирішення проблем АТО слід зробити систематизованою та регулярною.
Народ, що жертвує собою, заслуговує, щоб Головнокомандучий відповідним чином інформував його про роботу зі зменшення втрат. Унікальний досвід народної війни заслуговує на те, щоб Головнокомандуючий брав його до уваги.
Передати такий досвід у режимі двостороннього діалогу дозволить тільки постійна закрита комунікаційна платформа за участі волонтерів, представників громадського суспільства, експертів та Головнокомандуючого. Таку платформу слід створити негайно, і проводити її з необхідною частотою.
Існування такої платформи дозволить вирішити найболючіші проблеми АТО:
* Закладе фундамент для політичної єдності народу і влади в зусиллях по наближенню Перемоги
* Зніме ризик конфліктів – зокрема, між окремими частинами і командуванням, між родичами та владою.
* Дозволить позбутися безглуздих втрат як явища, оптимізує тактику військових дій, озброєння та тренування особового складу, принципи кадрового забезпечення частин.
Пане Президенте, ми несемо втрати! Не використовувати досвід волонтерів – означає нести надто багато втрат без якоїсь користі. Імплементація бойового та тилового досвіду зараз – це десятки і сотні врятованих життів.
Добровольці та волонтери накопичили унікальний досвід, котрий терміново необхідно реалізовувати, ради спасіння людських життів та наближення нашої Перемоги.
Для особливо редикальних диванних критиків зауважу – ніхто не лізе керувати АТО!
Мова йде про побудову системи незалежного Головнокомандуючого, щоб той мав можливість об"єктивно оцінювати обставини і приймати правильні рішення.
З метою налагодження комунікації в рамках РПР готується проект Положення про консультативну (громадську) раду по АТО. В принципі, Презиенту достатньо підписати подібний документ, і завтра така рада запрацює.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.