Як перейменувати вулицю?
Шквал запитань на кшталт винесеного в заголовок змушує мене вжити заходів, щоб зекономити час на відповідях. (Шкодую, що питання організації забезпечення фронту не викликають такого ажіотажу). Отож, підготував міні-екскурс в законодавство, щоб було зрозуміло, як це зараз у Києві робиться.
Ініціатором зміни назв вулиць у Києві може бути лише міський голова. Виступати перед міським головою з ініціативою про найменування (перейменування) вулиць (інших об'єктів права власності) може будь-яка особа, колектив, об'єднання.
Для аналізу пропозицій створено спеціальний консультативний орган при міському голові – профільну комісію, котра займається розглядом пропозицій по перейменуванню (не плутати з депутатськими комісіями Київради).
Перейменування вулиць (інших об'єктів права власності) може відбуватись лише після громадського обговорення.
Таким чином, процедура перейменування відбувається в два етапи.
Перший етап: міський голова, враховуючи думку комісії з перейменування, ухвалює рішення (розпорядження) про проведення громадських слухань на тему перейменування вулиці (або іншого об'єкту права власності). Після проведення громадських слухань (досить довга та багатоступенева процедура, що передбачена Постановою Кабміну N989) міський голова готує звіт про їх результати.
Другий етап: міський голова ініціює перед Київрадою пропозицію про зміну назви вулиці (або іншого об'єкту права власності). Вірогідно, така пропозиція має бути виражена в проекті відповідного рішення Київради. Після цього Київрада на пленарному засіданні ухвалює з цього приводу рішення – перейменувати вулицю (чи інший об'єкт права власності) або залишити стару назву.
Фб автора https://www.facebook.com/igor.lutsenko
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.