По кнопкодавству
Я не хочу тут в десятий раз аргументувати, наскільки це шкідливо. Просто нагадаю, що спочатку фальсифікували голосування через кнопокодавство, потім 16 січня пішли фальсифікувати на Банкову, "прийняли" тоталітарні закони, потім – Грушевського, Нігоян, Жизнєвський, і далі, аж до Небесної сотні, Криму і Донбасу.
Я звертаюся до тих, хто відчуває повагу до подвигу хлопців, котрі навіки лишився у минулій зимі. Давайте зробимо так, щоб кнопкодавства не було взагалі!
1. Реакція на уже скоєні порушення: шукаю ВІДЕОДОКАЗИ!
Звертаюся до журналістів – у нас є з вами шанс показово оскаржити нещодавні дії кнопкодавів у суді, якщо ми знайдемо відео зі звуком. Воно здатне бути серйозним аргументом у суді, коли його сумістять зі стенограмою засідання. Таким чином ми можемо в судовому порядку встановити факт кнопкодавства і, в перспективі, добитися переголосування, а також санкцій щодо порушників.
2. Система попередження. Для цього потрібна злагодженість роботи спостерігачів та депутатів. Як треба діяти, щоб оперативно нейтралізувати факт кнопокдавства?
• Зафіксувати на відео зі звуком факт порушення принципу особистого голосування.
• Повідомити учаснику засідання, тобто депутату. Можна мені у ФБ, https://www.facebook.com/igor.lutsenko. Я тоді негайно, протягом годин, готую письмову заяву про факт порушення.
• Гройсман (чи інший головуючий на засіданні) має поставити питання на переголосування. Якщо він цього не робить, подаємо проект постанови про скасування того акту, котрий було прийнято з кнопокдавством. Але при цьому вдповідальність за факт кнопкодавства ляже і на головуючого.
• В разі відмови – в суд, і у нас буде непогана переспектива виграшу, бо ми, за регламентом Ради, вчасно зробили все від нас залежне, щоб виправити порушення персональності голосування. В суді можна буде оскаржити незаконну бездіяльність головуючого.
У попередні рази, через те, що ми дізналися про факти кнопкодавства зі ЗМІ вже після засідання, і через відсутність належних відоедоказів, ця процедура не була виконана. Вчимося на ходу.
Власне, навіть коли врешті приймуть закон, котрий унеможливить неперсональне голосування (а наша фракція має такий проект), ця схема миттєвої реакції не втратить актуальність.
Раз вже ми потрапили в Раду, то потрібно починати в першу чергу міняти систему роботи Ради.
Найкращий пам'ятник Небесній сотні – це не перейменовані вулиці та монументи, це змінена система.
UPD Тут в коментах чимало пропозицій всіляко карати кнопкодавів, рубати їм руки, позбавляти їх депутатського мандату, ввести в дію сенсорну кнопку тощо. Загалом підтримуючи цей настрій, зауважу, що серед фракцій коаліції існує єдність – унеможливити кнопкодавство шляхом прийняття відповідного законодавства. В тому числі і фракція "Батьківщини" має законопроект.
Але поки законопроекти приймаються, спливуть, в кращому разі, тижні. А то й місяці. Такі, зокрема, вимоги регламенту, за який ми боремося. Отож пропоную не чекати і діяти вже зараз. Ніщо не заважає подолати кнопкодавство, була б воля.
По-друге – це не єдине порушення регламенту, з яким ми стикаємося. Треба тренуватися примушувати депутатів залізно дотримуватися демократичних процедур. Кнопокдавством не обмежимося.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.