Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Прошу Авакова оприлюднити свій законопроект ''підкоряйся, а потім оскаржуй''

09 грудня 2016, 14:03

В переписці з очільниками Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України щодо моїх законодавчих ініціатив отримав офіційне підтвердження, що вони вже розробили зміни до низки законодавчих актів про діяльність поліції.

"З урахуванням наявності зовнішніх загроз безпеці України та відсутності законодавчого врегулювання питань реалізації конституційного права громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації в частині відповідальності організаторів і учасників за порушення порядку їх організації та проведення, що є одним із основних питань забезпечення громадської безпеки, Міністерством розроблено законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про Національну поліцію", – пише мені Арсен Аваков.

Аналогічну інформацію оприлюднює і Вадим Троян, нинішній фактичний керівник Нацполіції: "Міністерством внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України та народними депутатами України з урахуванням вітчизняного та світового досвіду розроблено зміни до деяких законодавчих актів України, у тому числі до Закону України "Про Національну поліцію", спрямовані на забезпечення безпеки громадян та поліцейських".

Підозрюю, що мається на увазі cаме остання версія скандального і таємничого пакету "підкорюйся, а потім оскаржуй", який більше двох місяців тому Аваков анонсував вперше.

Таємничий, бо його нікому поки що офіційно не показують!

Нещодавно я публікував "злив", вочевидь, ранньої редакції законопроекту, яка була отримана неофіційним чином.

Але офіційно поточний текст ніде не оприлюднювався. Причому українські правозахисники стверджують, що не було і жодного громадського обговорення тексту з боку МВС та Нацполіції.

У переписці Вадим Троян та Арсен Аваков стверджують, що зміни до низки законодавчих актів Нацполіцією та МВС вже розроблені. Тобто кажуть про завершення розробки документів як про доконаний факт.

Та варто наголосити, що ч. 6 ст. 9 чинного Закону України "Про національну поліцію" зобов'язує МВС обов'язково влаштовувати громадське обговорення проектів нормативно-правових актів, які стосуються прав та свобод людини.

Маються на увазі в тому числі проекти законодавчих актів, але на стадії до їх реєстрації в парламенті.

"Підкорюйся, а потім оскаржуй" вочевидь стосується прав та свобод людини. Тому текст проекту вочевидь не має бути інформацією з обмеженим доступом.

Отже ще до реєстрації в Верховній Раді МАЄ відбутися як громадське обговорення, так і оприлюднення!

Цікаво, що майже два роки тому саме МВС розробляло сьогоднішній варіант нового Закону про поліцію, який тоді ухвалила парламентська більшість. То навіщо було Авакову лобіювати ухвалення Закону тоді, якщо тепер норму цього Закону про громадські обговорення МВС не виконує?

Звернувся офціно, щоб все ж отримати таємничий "поліцейський пакет" за допомогою норм іншого Закону – "Про статус народного депутата України".

А поки очікую офіційної відповіді, прошу журналістів взнати у Трояна і Авакова більше.powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter