6 серпня 2021, 09:27

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте,

Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір.

Ця будівля, попри численні рішення судів, і понині з неясних причин знаходиться під контролем невідомих осіб, і руйнується далі, будучи джерелом надзвичайної техногенної ситуації в історичному центрі Києва.

Знову-ж таки, пропри приписи органів охорони культурної спадщини, державні чиновники, відповідальні за збереження об'єкту, всупереч вимогам закону не зробили за два роки Вашої каденції нічого, щоб Гостиний двір повернути з того жалюгідного стану, у якому він знаходиться.

Натомість ми весь цей час лише чуємо постійне перекладання вини один на одного і обіцянки скоро вирішити проблему. Міняються уряди і міністри культури, але результат той самий.

Ми чули і обіцянки виділити кошт із програми "Велика Реставрація", але поки що бачимо, що кошти виділяються на що завгодно, але тільки не на одну з найбільших пам'яток національного значення у серці столиці.

Кожна наступна зима наносить колосальної шкоди Гостиному Двору, а відтак і збитки державі.

Для того, щоб порятувати будівлю від несприятливих погодних умов холодного сезону, осінніх дощів, що близяться, ми мусимо швидко працювати уже зараз над проектом консервації і його втіленням.

Тим не менш, такої роботи ми не бачимо.

Отож, у киян уривається терпець. Якщо до свята Незалежності все буде, як і у попередні роки, якщо від міністра культури ми і далі чутимемо лише слова, то ми залишаємо за собою право на акції прямої дії, котрі будуть направлені на репутацію відповідних міністерств і уряду в цілому.

Мовчки ми таке ігнорування інтересів столичної громади терпіти далі не будемо – і нехай ганьба знайде тих, хто її заслужив.

Боротьба киян за Гостиний двір триває з 2012 року. З 2014 року громада зібрала навіть кошти на консервацію, але всьому завадила спочатку бездіяльність попередньої влади, а нині – уже і чинної. Просимо не випробовувати терпець жителів столиці та усіх українців, і втрутитися у цю скандальну ситацію.

Звернення відкрите до підписання.

Підписанти:

Андріївсько-Пейзажна ініціатива

ГО ''Центр розвитку міст''

Олег Сенцов

Національний центр правозахисту

ГО ''Рух переселенців України''

Добровольчий рух ОУН

ГО "Корпус Справедливості"

Громадська спілка "Культурна держава", Глова правління, Юрій ЧУРІКОВ

Удар, який мали завдати ми, а не РФ

Вночі ворог завдав удару дронами-камікадзе по пункту постійної дислокації моєї бригади. Я там був лише раз у житті, але, принаймні, знаю, як виглядають ці древні будівлі...

Чи стане Україна криптомайнінговим тигром?

Іван Полтавець, керуючий партнер Fipra Ukraine Ігор Луценко, нардеп 8 скликання Заворушення у Казахстані дають Україні унікальний шанс залучити іноземні інвестиції...

До теми результатів Укрзалізниці

На межі 2021 і 2022 виникла дискусія щодо результатів роботи Укрзалізниці (я раніше неодноразово критикував цю компанію за дивні рішення)...

Чому податкова в Києві захищена від дронів, а ЗСУ під Широкіно – ні?

Читаю дослівно новину і охрінєваю: "В районі населеного пункту Широкине противник задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого скинув постріл ВОГ-17"...

А давайте все ж обговоримо нову версію законопроекту про столицю?

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Новий законопроект про Столицю України

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...