8 вересня 2008, 20:02

Обдаровані діти -майбутнє України!

Майже рік тому я створила і очолила Благодійний Фонд під назвою "Обдаровані діти – майбутнє України". Це було не спонтанне, а виважене, свідоме рішення підтримати талановитих, обдарованих дітей з малозапезпечених родин, сиріт або напівсиріт, щоб дати їм шанс, дати надію розкрити свої здібності й домогтися омріяних вершин. Роблю це щиро, від душі.

Хоча деякі вважають, що заможні люди займаються добродійністю заради самореклами. Прикро, але є і такі "добродійники". Це на їх совісті.

Добродійність має бути усвідомленою. Показовий для мене приклад такого відношення, гідний наслідування, – доброчинна діяльність Віктора Пінчука. Я згодна з ним, що добродійність може й повинна стати одним із ключових факторів соціального прогресу в Україні.

Особисто я зайнялася благодійництвом в силу власних переконань і особистої відповідальності за тих, кому допомагаю. Чому ми вирішили опікуваться саме обдарованими дітьми, позбавленими батьківської любові? Може це звучить занадто амбіційно, але ставимо за мету сприяти появі в нашій країні нової творчої еліти, сприяти формуванню ініціативного, самостійно мислячого, відповідального покоління. Бо, на жаль, протягом усіх років незалежності люди були зайняті зароблянням грошей, виживанням у складних економічних умовах. Головне було – прогодувати свої родини. А творчий, духовний розвиток дітей відійшов на другий план

Ми ризикуємо через десяток років залишитися без культурної, творчої еліти і як нація утратити свою національну ідентичність, духовність, моральність. Не за які капітали цього не купити. Тому необхідно запобігти культурній деградації суспільства вже зараз.

Це і стало головною мотивацією для створення очолюваного мною благодійного фонду. Працюємо на перспективу, щоб через десять років в Україні з'явилася нова творча інтелігенція – співтовариство освічених, культурних і талановитих людей. Особливої уваги та допомоги потребують діти, позбавлені батьківського піклування. Важливо, щоб на шляху кожного маленького громадянина зустрілися дорослі, котрі підтримають його таланти. Незалежно від того, стане ця дитина знаменитою чи ні. Саме така мета стоїть перед нашим Фондом.

Наш Фонд допомагає талановитим дітям із малозабезпечених родин і дітям-сиротам.

Встановлюємо спеціальні стипендії, сприяємо їхній участі у творчих конкурсах і фестивалях. Реалізуємо проекти, гроші від яких йдуть на допомогу обдарованим дітям.

Так, напередодні Дня Святого Миколая разом із Тетяною Франчук в її галереї сучасного мистецтва "Kyiv.FineArt" провели виставку дитячого малюнка "Малюю світ", яка закінчилась благодійним аукціоном. Всі зібрані кошти пішли на подарунки обдарованим дітям із малозабезпечених родин. А ще ми зібрали творчих дітей зі шкіл-інтернатів міста Бровари. У традиційній святковій виставі окрім професійних артистів брали участь і самі вихованці інтернатів.

Така турбота, на мій погляд, буває важливішою за матеріальну допомогу. Краще дати дитині відчути, що вона потрібна, цікава як особистість, талановита (бо немає безталанних дітей), ніж відкупитися від неї цукеркою чи іграшкою.

Робота у цьому напрямку продовжується. Плануємо й надалі відбирати кращі дитячі номери та включати їх у концертні програми разом із виступами відомих українських артистів. Проводитимуться майстер-класи для талановитих дітей. І не тільки з вокалу, танців, дефіле, але й зі стилістики, дизайну тощо.

Хочемо організувати Фестивалі дитячої та юнацької творчості, на яких розкривалися б юні таланти. В планах Фонду також заснування іменних стипендій для обдарованих дітей.

А ще у перспективі я хочу відкрити у Києві дитячу школу мистецтв.

Займаючись благодійництвом, я хочу привернути увагу дорослих до проблем творчого розвитку дітей. На жаль, сьогодні школа (чи інтернат), де навчаються діти, позбавлені батьківської турботи, не може повною мірою сприяти всебічному, гармонійному розвиткові учнів. Цілеспрямованої державної політики в цьому питанні теж немає: майже зруйноване позашкільне виховання. Утім, не варто, напевно, чекати вирішення цих болючих проблем тільки від державних інституцій. Добре, що з'являються різні благодійні організації. Наприклад, фонд Володимира Гришка шукає молоді дарування, допомагає їм розвиватися, продюсує їх. Переконана, що відомі творчі люди не мають права замикатися лише на своїх успіхах, славі й гонорарах.

Визначення "Діти наше майбутнє!" існує давно, і навряд чи треба когось переконувати в тому, що від того, якими вони виростуть і стануть особистостями, залежить наше з вами майбутнє.

Ще і ще раз, закликаю всіх – сьогодні й кожного наступного дня зігріймо теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднаймо зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни стануть гідними людьми, гордістю нашої країни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підтримка юних талантів – справа честі

Ще одна непересічна подія відбулася за підтримки фонду "Обдаровані діти – майбутнє України". Так, 25 жовтня у Національній філармонії України з аншлагом пройшов, а можна навіть сказати, потужно та водночас вишукано відлунав, концерт до 200-річчя з дня народження угорського композитора та піаніста Ференца Ліста (1811-1886)...

Ідеєю озеленення планети перейнялися всі – від дітей до зірок

Ідея проекту народилася в української молоді – учасників Всеукраїнського культурно-освітнього проекту "Всесвітня спадщина в руках молоді" (Україна 2011) World Heritage in Young Hands, що ініціював очолюваний мною фонд "Обдаровані діти – майбутнє Україні"...

Повертаючи традиції новим поколінням

Обличчям українського національного костюму завжди були прикраси та вишивка. Окрім естетичного призначення, вони виступали як сильні обереги...

Розпочався Всеукраїнський культурно-освітній проект ''Всесвітня спадщина в руках молоді''

В Проекті беруть участь учні асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та учні-члени Київської Малої академії наук...

Останні акорди року – Бал Берегинь

Нагадаю, що у вересні цього року за ініціативою Фонду стартував проект "Я-Берегиня" для дівчат-підлітків з найбільш незахищених соціальних груп суспільства та сиріт...

Музична спадщина світу в діалозі культур

Впевнена, що це особистість, котра продовжує творче життя і без річниць та інформаційних приводів. Майже увесь рік у концертних залах всього світу лунає музика видатного польського майстра і Україна не виключення...