3 березня 2010, 15:03
Лише мить...
Чому лише одна мить змушує нас зупинитися, озирнутися навкруги та переосмислити усе своє сьогодення.
Так було останнього разу зовсім нещодавно – під час концерту, організованого Благодійним фондом "Обдаровані діти – майбутнє України". Після більш, ніж неперевершеного виступу учнів та випускників Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В.Лисенка пані посол Аргентинської Республіки в Україні вручила директору школи ноти чотирьох творів відомого на увесь світ аргентинського композитора Ариель Раміреса. Пані посол сказала декілька теплих слів про видатного музиканта, твори котрого вже не один рік вважаються класикою, а пізніше акуратно відзначила, що зовсім нещодавно 18 лютого він пішов від нас назавжди. У залі на хвилину зависла німа тиша, адже твори Раміреса знали, як учасники, так і гості концерту. Пригадалася думка Леонардо да Вінчи, котру нещодавно зустріла у книзі – "Як добре прожитий день приносить щасливий сон, так і добре прожите життя є запорукою щасливої смерті". Але дозволю собі не погодитися зі ствердженням генія, адже переконана, що кінець чого б то не було апріорі не може бути щасливим. А тим паче коли скінчається життя великого музичного майстра.
Проте, дозвольте повернутися власне до мистецтва країн світу. Всім добре відома проблема взаєморозуміння між культурами держав та континентів. Адже, у сучасному суспільстві існує різноманіття яскраво виражених та історично стверджених культурних систем, заснованих на відмінностях релігій та менталітетів. Незважаючи на сучасні засоби зв'язку та комунікацій, процес культурного обміну між народами світу рухається досить повільно. Міжнародна організація ЮНЕСКО та її програма "Діалог культур і цивілізацій" націлена на те, щоб зрушити з місця ці проблеми та створити міст між людьми. Адже, у свідомій демократичній державі саме така система цінностей є нормою. Саме тому мій Благодійний фонд "Обдаровані діти – майбутнє України" та Посольство Аргентинської Республіки в Україні вирішили організувати культурний захід рамках Фестивалю аргентинської культури та урочистостей з нагоди 200-річчя Незалежності Аргентинської Республіки. Найталановитіші учні музичної школи ім. М.Лисенко, а також національний ансамбль солістів "Київська Камерата", у котрому більшість учасників є випускниками тієї ж таки школи, виконали незрівнянні твори аргентинських композиторів. Особливу увагу приділили творчості видатного аргентинського музиканта та композитора Астора П'яццолли. Саме він кілька десятиріч тому докорінно змінив уявлення про класичне танго, осучаснив та модернізував його, додавши елементи джазу і класики, завдяки чому сьогодні його називають родоначальником стилю нуево-танго. Ми ставили за мету підвищити увагу суспільства до класичної музики та залучити дітей до вічних культурних цінностей, при цьому сприяючи мистецькому обміну між нашою країною, Аргентиною та іншими державами.
Інколи у мене запитують: як я, відома та ділова жінка знаходжу час на такі концерти за участю дітей та на інші культурні та благодійні заходи. Відповідь лише одна – часу та ресурсів завжди не вистачає, але я керуюся принципом, що час витрачений на добро набуває ознаки дорогоцінності
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.