10 грудня 2010, 13:57

Музична спадщина світу в діалозі культур

Цього року виповнюється 200 років від дня народження неперевершеного композитора Фридерика Шопена. На знак пошани до великого піаніста 2010 рік оголошено Роком Шопена. Варто відзначити, що згадана дата належить до календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО.



Впевнена, що це особистість, котра продовжує творче життя і без річниць та інформаційних приводів. Майже увесь рік у концертних залах всього світу лунає музика видатного польського майстра і Україна не виключення.

Я дуже щаслива, що мала за честь бути долученою до благородної та корисної справи – організації концерту до 200-річчя Фридерика Шопена. Щаслива, адже очолюваному мною Благодійному Фонду "Обдаровані діти – майбутнє України", у співпраці з Польським Інститутом у Києві, та Київській спеціалізованій музичній школі-інтернату імені М.В.Лисенка вдалося реалізувати задумку, що народилася більше року тому. Акція пройшла у рамках програми "Діалог культур і цивілізацій" Благодійного фонду "Обдаровані діти – майбутнє України".



Було дуже приємно бачити відомих дипломатів, політиків, бізнесменів, телеведучих та митців на вечорі якісної музики – романтичної шопенівської експресії!

Наостанок хотіла б зазначити, що невипадково концерт пройшов саме у Колонній залі імені Миколи Лисенка (Національної філармонії України), адже сам визначний український композитор зазначав, що його головним натхненником був саме Фридерик Шопен.



Очолюваний мною фонд вже три роки поспіль реалізує програму "Діалог культур і цивілізацій". Нагадаю, що у березні 2009-го у співпраці азом з Посольством Грузії в Україні у відбулася культурна акція, що допомогла вихованцям Київської школи-інтернату N14 познайомитися з традиціями та культурою грузинського народу. Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні пан Грігол Катамадзе за ініціативою Фонду провів своєрідний урок історії та розповів дітям про символіку держави, грузинських царів, легенду про білі та червоні кольори національного прапору. З піснями та танцями виступив дитячий ансамбль, а згодом молодь разом з організаторами акції під керівництвом досвідчених кухарів навчилися готувати страву грузинської кухні – хачапурі. У лютому 2010 року разом з Посольством Аргентинської Республіки в Україні був організований концерт, присвячений до 200-й річниці Незалежності Аргентинської Республіки. Найталановитіші учні музичної школи виконали незрівнянні твори аргентинських композиторів. Особливу увагу було приділено творчості видатного аргентинського музиканта та композитора Астора Пьяццолли. У найближчих планах подальше вдосконалення та плідна робота над втіленням програми.



Я глибоко переконана, що кожен громадянин має пишатися здобутками свого народу, тому досить важливим є донесення до молоді інформації стосовно Всесвітньої спадщини людства та свого народу, пробудження зацікавленості щодо її історії, культури, звичаїв, музичних надбань.

Вивчення, зберігання власної культурної спадщини, а в тому числі і музики, свідчить про почуття самоповаги та національної гідності, а шанобливе ставлення до культурної спадщини інших народів сприяє розвитку міжнаціональної толерантності, миру, дружби, співпраці, міжкультурного діалогу та взаємозбагачення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підтримка юних талантів – справа честі

Ще одна непересічна подія відбулася за підтримки фонду "Обдаровані діти – майбутнє України". Так, 25 жовтня у Національній філармонії України з аншлагом пройшов, а можна навіть сказати, потужно та водночас вишукано відлунав, концерт до 200-річчя з дня народження угорського композитора та піаніста Ференца Ліста (1811-1886)...

Ідеєю озеленення планети перейнялися всі – від дітей до зірок

Ідея проекту народилася в української молоді – учасників Всеукраїнського культурно-освітнього проекту "Всесвітня спадщина в руках молоді" (Україна 2011) World Heritage in Young Hands, що ініціював очолюваний мною фонд "Обдаровані діти – майбутнє Україні"...

Повертаючи традиції новим поколінням

Обличчям українського національного костюму завжди були прикраси та вишивка. Окрім естетичного призначення, вони виступали як сильні обереги...

Розпочався Всеукраїнський культурно-освітній проект ''Всесвітня спадщина в руках молоді''

В Проекті беруть участь учні асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та учні-члени Київської Малої академії наук...

Останні акорди року – Бал Берегинь

Нагадаю, що у вересні цього року за ініціативою Фонду стартував проект "Я-Берегиня" для дівчат-підлітків з найбільш незахищених соціальних груп суспільства та сиріт...

Музична спадщина світу в діалозі культур

Впевнена, що це особистість, котра продовжує творче життя і без річниць та інформаційних приводів. Майже увесь рік у концертних залах всього світу лунає музика видатного польського майстра і Україна не виключення...