20 листопада 2012, 17:14

Гламур на Либідській

Місто Київ спіткав черговий інфраструктурно-містобудівний "недоділ" – сьогодні почав працювати новий торгівельно-розважальний центр "Ocean Plaza". Його збудували на вулиці, чи то Горького, а чи то "Антоновича 176. Офіційні міські вказівники називають цю вулицю Горького, а на сайті ТРЦ вона – Антоновича.

Центр являє собою 72,2 тисяч метрів квадратних торгівельних площ. Представлені там звичні вже для українських споживачів торгівельні марки галантереї, одягу, побутової електроніки тощо. Власне подібних закладів у великих містах України безліч, і нехай проблемою маркетологів залишається те, чи не надлишкова вже їхня, (закладів, а не маркетологів), кількість. Якщо такі споруди хтось будує, то мабуть сподівається на їхню окупність. Дай йому Боже!

Питання до тих, хто погоджував цей проект – членів Містобудівної ради Києва.

По-перше, у Центр мав бути інтегрований підземний простір Либідської площі з виходом зі станції метро, як це зроблено на станціях "Олімпійська", "Контрактова площа" та ін. Це збільшило б потік покупців та створило б зручність для них, а також сприяло б більш ефективній і цивілізованій експлуатації цього простору.

По-друге, слід було передбачити можливість паркування автомобілів, які залишаються на площі, у паркінгах Центру. Це питання тарифної лояльності Центру – ціни у його паркінгах не мають перевищувати цін на відкритих муніципальних майданчиках. Наразі, замість розвантаження площі, кількість автомобілів там значно зросла – пропускна спроможність зменшилася.

По-третє, можливо, що головне, – крім банальних бутіків та мережевих ресторанів, кав'ярень і кінозалів слід було б передбачити вільний комунікативний простір – щось подібне до пішохідних зон, можливо, що і з "вуличними" художниками, музикантами та аніматорами.

Слід віддати належне авторам проекту, певний елемент вуличної комунікації там наявні. Панорамний морський акваріум Центру є справді визначним місцем – на його тлі навіть фотографуються.

Організація сучасного комунікативного простору неможлива без залучення засобів інтерактивного спілкування – центру потрібне власне інтернет-мовлення. Слід залишити у ньому і місце для художніх виставок, книжкових крамниць, а також нового типу комунікативного простору за типом закладу "Циферблат".

У такому разі Ценнтр з глянцево-гламурної, банальної низки крамниць та ресторацій перетвориться на живий організм. Це буде лише на користь його рентабельності.

На сам кінець: недоречною виглядає "штепсельсько-тарапунькіна" мовна політика Центру. Українська мова цілком консенсусна для організації всіх рівнів спілкування у подібних Центрах.

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...