5 березня 2013, 13:35

Партія регіонів зосереджується

На своїй прес-конференції, 22 лютого президент повідомив про розблокування трибуни парламенту за півгодини до того, як це насправді відбулося. Він тоді передчасно оприлюднив домовленість, досягнуту між його представником та лідерами опозиції. Зроблено це було для того, щоб не дати опозиції зберегти обличчя – публічно зарахувати собі переможні очки у протистоянні з владою.

Такий прийом мав би насторожити опозиціонерів та змусити їх провести інвентаризацію ризиків, тим паче, що створення судового прецеденту стосовно П. Балоги та О. Домбровського чітко вказувало напрямок, з якого буде здійснено напад. Хоча, щоб передбачити можливість неурочного засідання регламентного комітету, треба мати неабияк розвинену та не зовсім здорову фантазію.

Отже парламентаризм нищитиметься далі. Почався цей процес тоді, коли з мовчазної згоди опозиції, Конституційний Суд повернув дію Конституції зразка 1996-го року. Згодом опозиція підтримала, запропонований владою Закон про вибори, за яким отримавши більше половини голосів громадян, добровільно без бою пішла у меншість. З цих міноритарних позицій вона продовжує йти у політичне небуття. Небезкорисливо для себе, але зраджуючи суспільні інтереси.

Не треба бути добрим математиком аби екстраполювати ці процеси: за допомогою судів з лав опозиції повисмикують найбільш юридично вразливих депутатів. Після того, як лідери не спроможуться їх захисти, приховані конфлікти наберуть розголосу, посилиться суперництво за статус лідера, на тлі якого знову розвинеться "синдром тушкування", особливо у партії "Батьківщина", хоча й в "УДАРу" можуть виявитися "не усі дома". Кожна з трьох опозиційних сил заявить про свій "окремий шлях". Триєдина опозиція припинить існування і за класикою військових стратегій буде розбита поодинці.

Перемоги згуртують партію регіонів, а підприємці, які виступають негласними спонсорами опозиції, зрозуміють, що немає вже сенсу фінансово її підтримувати.

За стінами парламенту виникатимуть спроби розвивати нові політичні проректи, що становитимуть пряму конкуренцію експлуататорам великомученицького статусу Юлії Тимошенко, іміджу модерновості та сили Віталія Кличка та ідеї націоналізму. Останнім це загрожує найменше, бо вони таки являють собою ідеологічну партію. Проте, стати повноцінною політичною альтернативою чинній владі вони ще довго, об'єктивно, не матимуть змоги.

У який спосіб можна зупинити процес гнійного розкладання опозиції? Апеляція до громади. Не "ковбасне сюсюкання", а чесний діалог з нею. При цьому починати слід із дражливих тем суспільних забобонів: від проголошення необхідності вступу до НАТО, до констатації неминучості поширення генетично модифікованих продуктів; від лібералізації самозайнятості до вільного продажу та купівлі іноземної валюти; від перетворення землі сільськогосподарського призначення на товар до націоналізації підприємств інфраструктурного життєзабезпечення...

Спроможна ця опозиція на таку політичну роботу? Вона навіть не уявляє, що насправді становить предмет цієї роботи. Тому її сподівання лише на "саме розсмокчеться".

Разом з С. Власенком депутатського мандата позбавляють А. Веревського, який почав свою кар'єру політика під крилом О. Мороза, тоді Ю. Тимошенко, а нині він член фракції Партії регіонів. Версія, що А. Веревський добровільно позбавляється мандата, бо бізнес його не відпускає, не може бути правдивою. Репутації якого міжнародного бізнесмена треба мати "в анамнезі" судову констатацію незаконності його вчинків? Сам міг би добровільно скласти мандат. Так само симптоматично виглядає трагікомічний інцидент у аеропорті з В. Колісниченком.

У першому випадку це дуже схоже на передпідготовку до переділу перспективних активів, у другому – на розмивання популярності, нехай і у вузьких колах, балакуна ("по-модньому" – спікера), який завдає більше шкоди, ніж користі правлячій партії.

Як сказав колись один нездарний російський дипломат – кн. О. Горчаков: "Росія зосереджується". ПР зосереджується по усіх напрямках – від консолідації активів до скидання політичних пасивів. Опозиція "лягли і просють"??!

PS

У розмові з Борисом Беспалим виникло питання, чому суд позбавляє депутатів-сумісників саме мандатів, а не, наприклад, посвідчень адвокатів. Дійшли висновку, що у Законі про статус депутатів прописано умови несумісності саме з депутатською діяльністю, а у Законі про адвокатуру, хоча і є норми несумісності, але депутатство там не згадане. Була б ця норма "дзеркальною", тоді легше б було захистити С. Власенка. Проте усе одно якогось зі статусів він мав би позбутися.

Україна захищає світ

Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства...

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...