Не туліть спиляне дерево до пенька – не приросте!
Керівник виконавчого органу Київради (КМДА) Олександр Попов виступив з ініціативою зустрічі з лідерами парламентських опозиційних партій, де пропонує обговорити розблокування сесійної роботи ради. Бо: "Через зрив пленарного засідання сесії Київради 11 липня сотні тисяч столичних лікарів, вчителів, соціально незахищених киян позбавлені муніципальних надбавок, зупинено фінансування будівництва метрополітену, реконструкції Поштової площі, ремонту міських доріг та вирішення інших питань життєдіяльності міста".
Цілком слушне звернення. Лишень адресата обрано невірно. Член Партії регіонів О. Попов мав би звернутися до власної партії, а також до Комуністичної партії, з пропозицією розблокувати у Верховній Раді прийняття рішення про призначення позачергових виборів у Києві. Конституційний термін повноважень Київради вичерпано. Міського голови – поготів. Як слушно зауважує у своєму роз'яснені професор-правник Віктор Мусіяка, непризначення виборів можливе винятково у випадку оголошення надзвичайного стану. Інших правових підстав для ухиляння парламенту від свого обв'язку призначити вибори немає.
Конституція справді передбачає, що повноваження депутатів ради попереднього скликання припиняються з відкриттям першої сесії скликання наступного. Ця норма забезпечує неперервність влади. Проте вона не може слугувати приводом для нескінченного продовження таких повноважень. Безсоромно застосовуючи її з такою метою, депутати відрізують Київраду проминулого скликання від коренів її суспільної легітимності. Ті шістдесят п'ять депутатів Київради, які зареєструвалися на її "засіданні" 11 липня вчинили непристойно з точки зору не букви Закону, але духу Права. Вони є першими кандидатами для громадянської люстрації.