Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Навчальну дисципліну ''фізика'' збираються вилучити зі шкільної програми. Разом з ''біологією'' та ''хімією''

26 серпня 2013, 13:11

Міністерство освіти має намір спростити шкільну програму, видаливши з неї ряд предметів. Раніше вже зі шкільного курсу вилучили "астрономію". Це призвело до кричущої необізнаості випускників шкіл з будовою Всесвіту. Вилучаючи "фізику", "хімію" та "біологію", чиновники унеможливлять формування в школярів наукового світогляду, створять покоління невігласів, де поширюватимуться усілякі забобони та містичні антинаукові погляди на світобудову. Це просто знищить авторитет інституту "школа" у суспільстві. Така освіта просто не може бути обов'язковою, як того вимагає Закон.

Нижче подаю лист до міністра Д. Табачника від Українського фізичного твоариства з цього приводу:

"Міністрові освіти і науки України

Д. В. Табачнику

Шановний Дмитре Володимировичу!

Спільнота фізиків держави, об'єднана в Українське фізичне товариство (УФТ), з великою тривогою сприйняла той факт, що оприлюднений МОН для обговорення проект Концепції профільної освіти у старшій школі вже не передбачає вивчення фізики як обов'язкового предмета в 10-11 класах.

Ключовим елементом удосконалення системи освіти є вибір дисциплін, обов'язкових для вивчення всіма школярами незалежно від обраного профілю навчання. Ми переконані: фізика є основою сучасних знань, які призвели до всеохоплюючої науково-технічної революції, і володіння її основами потрібне будь-якій освіченій людині. Вивчення фізики в жодному разі не може бути замінене вивченням передбаченого проектом Концепції інтегрованого курсу "природознавства" (фізика, хімія і біологія разом в обсязі 3 годин на тиждень). Курс природознавства доречний у молодших класах, але спроба поєднати в одному курсі такі фундаментальні дисципліни на рівні старшої школи призведе (окрім можливості звільнення "зайвих" учителів-предметників) лишень до того, що учні відтепер не матимуть системних знань ані з фізики, ані з хімії, ані з біології.

Це негайно спричинить падіння інтересу до відповідних спеціальностей, а також до напрямків природничо-наукового та інженерного профілю у вищих навчальних закладах (при тому, що й сьогодні держава відчуває гостру недостачу кваліфікованих інженерів, технологів, техніків тощо). Це також неминуче призведе до різкого зниження рівня вітчизняних наукових досліджень у тих напрямках, де Україна досі має достатньо сильні позиції на світовій арені.

Тому, виходячи з величезного значення фізики (а також хімії та біології) для формування сучасного наукового світогляду молодої людини, підготовки кваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців з широкого спектру напрямків, просимо Вас при доопрацюванні відповідного проекту зберегти на рівні 10-11 класів обов'язкове вивчення фізики, хімії та біології як окремих предметів в обсязі не менше 5 годин на тиждень (2 год. для фізики, 2 год. для біології і 1 год. для хімії).

Це звернення УФТ підтримане також Українською астрономічною асоціацією, очолюваною академіком Я.С.Яцковим.

З повагою,

Президент УФТ М.В.Стріха"

powered by lun.ua
Коментарі — 312
ShvabraCadabra _ 08.09.2013 09:30
IP: 195.211.137.---
Текущая власть способна только на примитивные решения.
Рома Носач _ 02.09.2013 21:14
IP: 130.185.28.---
ывеп
Uruz _ 01.09.2013 17:20
IP: 94.153.48.---
так в россии учат, у которой учится табачник. как говаривал мой начальник еще в 2004: "умные нам не нужны, а с дураками мы справимся". Я бы ребенка в современной украинской школе рискнула бы обучать максимум до 3-го класса, а потом только альтернативный вариант.
ShvabraCadabra _ 01.09.2013 13:43
IP: 195.211.137.---
ShvabraCadabra:
ой, там "Надеюсь, автор не хочет..." к автору текущей статьи не относится.
ShvabraCadabra _ 01.09.2013 13:42
IP: 195.211.137.---
Более-менее хорошая инф-ция в интернете присутствует благодаря тому, что (пока) существуют люди, которые в ней более-менее хорошо разбираются. Кто отвечает за качество этой информации?...

какая-то информация имеют широкую значимость, поэтому её лучше бы знать всем. Также это способствует большей конкуренции и лучшему отбору в специалисты. Надеюсь, автор не хочет, чтобы его оперировал хирург, купивший диплом, но хорошо ориентирующийся в пространствах интернета?

Знания позволяют не возникать шарлатанам в больших количествах и на долго. Вы хотите надеяться на честность и профессионализм какой-то одной одной комиссии, которая будет за всем следить? Или на отзывы десятков тысяч неграмотных людей из интернета, часть из которых может быть вообще подделана?

Можно говорить об аккуратной переработке программы образования под современные тенденции, под конкретные прикладные задачи и ситуации из жизни, под несчастные случаи от "нехватки мозгов" (каких хватает).
ShvabraCadabra _ 01.09.2013 11:31
IP: 195.211.137.---
В гіршому випадку мова має йти про скорочення годин. Не можна повністю вилучати такі важливі предмети! Причому скоротити можна ще й історію та, можливо, географію.
Олександр Миколайович _ 29.08.2013 01:06
IP: 109.87.111.---
На мою думку проблему переобтяженості школярів заняттями слід вирішити інакше: змінити освітнє навчання на ознайомлювальне навчання з першого аж до восьмого класу включно. Починаючи з дев'ятого класу запровадити виключне спеціалізоване освітнє навчання в школі, технікумі і коледжі за обраними учнем предметами, а за всіма іншими продовжити ознайомлювальне навчання. В технікумах і коледжах вважати фах визначальним обраних предметів освітнього навчання.
anno_domini _ 28.08.2013 22:56
IP: 109.106.20.---
Коли Могилянка, одна на всю Україну, запровадила вступні тести, вона зробила правильно. В тестах був один обов'язковий предмет з природничих наук – біологія, фізика або хімія. І коли з непрофільного предмета (біології) дитина набрала такі бали, що можна було би залишитися подалі вивчати цю одну з найцікавіших наук – біологію, то це говорить, що дитина росте здоровою людиною, якій цікавий навколишній світ.
ym _ 27.08.2013 20:41
IP: 93.72.110.---
СветланаМузыка:
CWGF:
Мда, у Весны тут группа поддержки из ym и светы музыки, оказывается, есть.
Уточню – группа ситуативная, разношерстная... да и не группа вовсе, а так -совпадение сиюминутное интересонастроений. Что бывает оччччень прочнО.
Света, а в чем собственно Вы усмотрели совпадение? Я, хоть ты лопни, так его и не заметил:)
ym _ 27.08.2013 20:29
IP: 93.72.110.---
CWGF:
Мда, у Весны тут группа поддержки из ym и светы музыки, оказывается, есть.
:-)
Дружище, а Вы действительно мыслите не только излишне категорично, но еще и достаточно прямолинейно. Ну, ничего, когда у человека есть стремление к самосовершенствованию, это поправимо. А оно у Вас, по идее, должно быть ого-го-го какое!:)
CWGF _ 27.08.2013 17:58
IP: 92.112.110.---
-Vesna-:
О подходах говорить не буду – смешно. Но что меня удивило – это ваше описание превосходств европейского образования. Вы же описали обыкновенный наш украинский семинар! Наверное, он и при совке таким же был.
CWGF _ 27.08.2013 17:51
IP: 92.112.110.---
Мда, у Весны тут группа поддержки из ym и светы музыки, оказывается, есть.
ym _ 27.08.2013 17:31
IP: 93.72.110.---
-Vesna-:
Хорошая дискуссия возможна в среде определенных подходов.
Вот! И снова то, к чему приходится постоянно возвращаться. Для того, чтобы вести корректную дискуссию, нужно опираться на одни и те же, грубо говоря, аксиомы и теоремы. Если оппоненты исходят из разных базовых положений и при этом не готовы стать на точку зрения оппонента, то им ничего не остается, кроме как сказать друг другу: "Мы сегодня вряд ли к чему-то придем". Но это я говорю о случае, когда оппоненты добросовестные.
Если же мы имеем дело с прохиндеями, которые пытаются подогнать марксистско-ленинскую базу под то, что лично их устраивает и удобно – не будем на этот раз называть имен;) – то с такими может быть только один стиль дискуссии.
Что же касается нашего молодого и излишне категоричного оппонента из сказочной страны с великим будущим, то, прибегая в публичной дискуссии к аргументам типа "женские штучки" или "болит голова", он лишь опускается до уровня, снова не будем повторять кого:)
Lexa62 _ 27.08.2013 16:40
IP: 82.207.35.---
Табачник министр в курсе дела. Логик, и почти Конфуций. Сказано же в народе – дурака наука портит. А кто у нас в дураках?
-Vesna- _ 27.08.2013 14:21
IP: 93.72.133.---
CWGF:
ym:
Я не разделяю Ваших подходов. Он мне кажутся дескретными.
С такими подходами сложно оценивать такие системные понятия как логика.
И почему такие, казалось бы, высокоинтеллектуальные дискуссии обычно заканчиваются чем-то подобным?;)
Вот над чем стоило бы по-настоящему задуматься.
Потому что "высокоинтеллектуальная" дискуссия оставалась таковой лишь до тех пор, пока Весна казалась сама себе очень умной. Когда она обломалась, то ей ничего не оставалось, кроме как сказать... что у неё болит голова (фигурально выражаясь).
Меньше всего на свете – я кажусь сама себе умной.
Потому что это как море – чем больше знаешь, тем больше понимаешь – как много ты не знаешь.
Хорошая дискуссия возможна в среде определенных подходов.
Это не такая очевидная вещь – хорошая дискуссия.
kren _ 27.08.2013 14:15
IP: 194.0.206.---
ym:
kren:ym:
Nepisatel:92.112.50.Это – если у учеников есть сильный стимул учиться. Зачем учиться, если страной правит неграмотный "гений". Дипломы можно купить. Диссертацию можно купить или нагнуть подчиненных, чтобы написали.
Все это временно.
.Всі ми живемо саме там, де треба, і у той час, коли треба. Інша справа, що ми майже не усвідомлюємо, чому це саме так, але це, як на мене, тільки дає ще більший поштовх відкрити для себе і усвідомити ці речі.
Так,згоден,про тих,хто не здатен,або не бажає,усвідомити,замислитись-можна сказати,що таким не
пощастио вдвічі.Але ттим не менше,час,в якому випало жити,час як доля,як ясно доводить історія, буває й так,що змінити не можна нічого,навіть при бажанні,і мільйони життів перетворюються на статистику.Взагалі то це питання філософське,з вічних питань.Наскільки зміни можливі у нас і зараз.
мабуть теж з таких.
CWGF _ 27.08.2013 13:35
IP: 92.112.110.---
ym:
-Vesna-:
CWGF:
Я устала от Вас.
Логика – это не Ваше.
Учитесь у Витаса. Логик от Бога.

Что это сейчас было? Это и была та самая "женская логика"?
Я думал, что моим оппонентом выступал человек разумный, а оказывается, это была прежде в его женщина с женскими штучками в голове.

Я не разделяю Ваших подходов. Он мне кажутся дескретными.
С такими подходами сложно оценивать такие системные понятия как логика.
И почему такие, казалось бы, высокоинтеллектуальные дискуссии обычно заканчиваются чем-то подобным?;)
Вот над чем стоило бы по-настоящему задуматься.
Потому что "высокоинтеллектуальная" дискуссия оставалась таковой лишь до тех пор, пока Весна казалась сама себе очень умной. Когда она обломалась, то ей ничего не оставалось, кроме как сказать... что у неё болит голова (фигурально выражаясь).
CWGF _ 27.08.2013 13:33
IP: 92.112.110.---
ym:
-Vesna-:
CWGF:
Я устала от Вас.
Логика – это не Ваше.
Учитесь у Витаса. Логик от Бога.

Что это сейчас было? Это и была та самая "женская логика"?
Я думал, что моим оппонентом выступал человек разумный, а оказывается, это была прежде в его женщина с женскими штучками в голове.

Я не разделяю Ваших подходов. Он мне кажутся дескретными.
С такими подходами сложно оценивать такие системные понятия как логика.
И почему такие, казалось бы, высокоинтеллектуальные дискуссии обычно заканчиваются чем-то подобным?;)
Вот над чем стоило бы по-настоящему задуматься.
Потому что "высокоинтеллектуальная" дискуссия оставалась таковой лишь до тех пор, пока Весна казалась сама себе очень умной. Когда она обломалась, то ей ничего не оставалось, кроме как сказать... что у неё болит голова (фигурально выражаясь).
Сиверянин _ 27.08.2013 12:57
IP: 159.224.109.---
Это сделал в свое время Туркменбаши в своей Туркмении.Действительно,а зачем эти все науки рабу?Главное,чтобы "русский" изык знали.Только там,где говорят на изыке,голосуют за воров и бандюков.
Сиверянин _ 27.08.2013 12:56
IP: 159.224.109.---
Это сделал в свое время Туркменбаши в своей Туркмении.Действительно,а зачем эти все науки рабу?Главное,чтобы "русский" изык знали.Только там,где говорят на изыке,голосуют за воров и бандюков.
Сиверянин _ 27.08.2013 12:56
IP: 159.224.109.---
Это сделал в свое время Туркменбаши в своей Туркмении.Действительно,а зачем эти все науки рабу?Главное,чтобы "русский" изык знали.Только там,где говорят на изыке,голосуют за воров и бандюков.
М_Гайдамака _ 27.08.2013 12:36
IP: 95.67.79.---
Нарешті реформи ригонарів прийшли і в освіту! Вони зметикували, що для того щоб працювати на майбутніх фазендах і латифундіях майбутніх ригоналів-олігархів, на шахтах і заводах Рината і Фірташа – потрібно вміти тільки поставити хрестик і хором висловити подяку хазяїну за 400-500 зароблених баксів. Розумні люди – джерело смути і неспокою для великого керманича країни, та й користі від науки в Україні ніякою – хочеш стати доктором наук – платити бабки. Ось проффесор університети не закінчував, а є доктором економічних наук, член президії академії наук, пише книжки за мільйонні гонорари, які не можна вдень з вогнем знайти.
ym _ 27.08.2013 12:32
IP: 93.72.110.---
kren:
ym:
Nepisatel:92.112.50.Это – если у учеников есть сильный стимул учиться. Зачем учиться, если страной правит неграмотный "гений". Дипломы можно купить. Диссертацию можно купить или нагнуть подчиненных, чтобы написали.
Все это временно.
Безумовно,але всі ми існуємо в часі як у тимчасовості,так може минути все життя,тим,кому випало
жити не втой час,ще й не в тому місці-можна сказати-непощастило.
Всі ми живемо саме там, де треба, і у той час, коли треба. Інша справа, що ми майже не усвідомлюємо, чому це саме так, але це, як на мене, тільки дає ще більший поштовх відкрити для себе і усвідомити ці речі.
kren _ 27.08.2013 12:02
IP: 194.0.206.---
ym:
Nepisatel:92.112.50.Это – если у учеников есть сильный стимул учиться. Зачем учиться, если страной правит неграмотный "гений". Дипломы можно купить. Диссертацию можно купить или нагнуть подчиненных, чтобы написали.
Все это временно.
Безумовно,але всі ми існуємо в часі як у тимчасовості,так може минути все життя,тим,кому випало
жити не втой час,ще й не в тому місці-можна сказати-непощастило.
kren _ 27.08.2013 11:57
IP: 194.0.206.---
ym:
Nepisatel:92.112.50.Это – если у учеников есть сильный стимул учиться. Зачем учиться, если страной правит неграмотный "гений". Дипломы можно купить. Диссертацию можно купить или нагнуть подчиненных, чтобы написали.
Все это временно.
Безумовно,але всі ми існуємо в часі як у тимчасовості, і так може минути все життя,тим,кому випало
жити не в той час,ще й не втому місці-можна сказати-непощастило.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter