1 грудня 2013, 18:28

Час формувати перехідний уряд

Лідери парламентської опозиції ще мають шанс виправдати надії, які на них покладають сумлінні громадяни.

Можна зробити спробу пояснити обережність опозиційних народних депутатів, яку вони виявляють на бунтівних вулицях столиці, усвідомленням величезної відповідальності, що ляже на їхні плечі у разі подальшої ескалації насильства та провокацій.

Проте чесні громадяни чекають і вимагають від опозиціонерів з парламенту осмислених, послідовних і динамічних дій.

Вакуум таких дій так само веде до збільшення числа провокацій, подальшого насильства і просто до спонтанних суспільних порухів, які не дають бажаного ефекту і тим розчаровують їхніх учасників.

Сьогодні слід сформувати парламентську більшість, яка, під тиском вже проголошеного опозиціонерами загальнонаціонального страйку, відправить у відставку чинний Уряд, висуне кандидатуру нового прем'єра та дасть згоду на його затвердження, після внесення (чого вимагає Конституція) цієї кандидатури чинним президентом.

Бунтівні вулиці столиці допоможуть главі держави збагнути усю раціональну необхідність подати на затвердження запропоновану новою більшістю кандидатури керівника перехідного Уряду.

Склад такого Уряду має так само сформувати парламентська більшість на паритетних засадах з позапарламентською опозицією.

Новий прем'єр, згідно Конституції, виконуватиме обов'язки президента після дочасного складання повноважень президентом чинним.

Він має взяти на себе політичне зобов'язання не брати участі у найближчих виборах усіх рівнів. Хоча до сільради – можна, мабуть.

Новостворена більшість так само має ухвалити закони про вибори Верховної Ради і президента та призначити їх у максимально стислі терміни.

Запропонованого можна не робити. Тоді лідерам опозиції доведеться виступити у ролі "випускачів пари", зігравши "на розпасах" з владою.

Вулиця у цьому разі неодмінно породить нових лідерів. Вже породжує. Не виключено, що з числа тих, хто влаштовує сьогодні провокації та ґвалт.

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...