27 січня 2014, 17:03

З парламентарів у парламентери

Увечері 25 січня, о 19.20, на сайті Адміністрації Президента України з'явилася "Заява учасників робочої групи з врегулювання політичної кризи Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Портнова та Міністра юстиції Олени Лукаш щодо перебігу переговорів з лідерами опозиційних парламентських фракцій".

У цій Заяві оприлюднено ряд офіційних пропозицій влади стосовно врегулювання суспільної кризи в Україні, які того ж дня, після 22 години було оголошено лідерами опозиційних парламентських фракцій Майдану.

У пропозиціях зокрема йдеться про умови звільнення затриманих учасників протесту в обмін на "повний відхід людей з вулиці Грушевського і припинення будь-яких протиправних дій".

Далі – щодо амністування учасників протестів: "Президент України погодився на цю пропозицію, і ми вважаємо, що можна було б піти і підтримати фракціями більшості це рішення за умови повного звільнення всіх захоплених приміщень в усіх куточках нашої країни, у тому числі на Майдані Незалежності".

Сторони також обговорили способи повернення до редакції Конституції 2004 року. При цьому влада бачить таку моложавість через проведення Всеукраїнського референдуму або через парламентські процедури, передбачені чинною Констиуцією.

Ключову ідеєю влади у питаннях поділу політичної відповідальності з опозицією офіційно сформульовано так: "Президентом України запропоновано посаду Прем'єр-міністра України Арсенію Петровичу Яценюку. У разі згоди останнього зайняти пост Прем'єр-міністра України, Президентом України буде прийнято рішення про відставку Уряду. Посаду Віце-прем'єра з гуманітарних питань Президентом України запропоновано Віталію Кличку".

Лідери опозиційних партій, які брали участь у переговорах, фактично виконали місію парламентерів, оприлюднивши пропозиції влади на Майдані. Майдан на згадані пропозиції згоди не дав.

Водночас сам факт усвідомлення владою необхідності предметного діалогу із суспільством стосовно подолання кризи свідчить про те, що можливості мирного виходу з неї ще не вичерпані.

Тим часом Рух опору вступає в нову фазу – фазу творення.

В учасників протесту виникає потреба у координації дій задля визначення першорядних цілей. Представницькою установою руху можуть стати Національні Збори, покликані визначити етапи та способи перевтілення держави. У цьому зв'язку пропозиції щодо зміни конституційних засад, повернення поточного законодавчого процесу у законне регламентне річище, звільнення заручників, створення ефективнеого уряду можуть розглядатися як стартовий етап нормалізації ситуації в Україні.

Робота у цьому напрямку є доброю альтернативою розгортанню терористочного протистояння суспільства і держави.

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...