14 березня 2014, 12:40

Окупація Криму стимулює розвиток української державності

Крим є історичною батьківщиною кримських татар. Іншої в них немає. Анексія півострова Росією призведе до втрати ними територіального та історичного базису для збереження та розвитку власної ідентичності. Так вже намагалися вчинити з кримськими татарами 1944 року.

Якщо Крим опиниться під Росією, то перетвориться на мілітаризований, депресивний регіон, де усіляка економічна активність буде можливою лише в інтересах правлячої верхівки, призначуваної з Москви. Щодо активності соціо-культурної, а тим паче політичної, то у тоталітарних державах вона можлива винятково у межах ідеологем, якими тоталітаризм виправдовується. У російському випадку це: ізоляціонізм – кругом лише вороги; месіанство – лише наш спосіб буття правильний, а усі інші "Содом і Гомора"; абсолютизм – "Боже царя храни".

Повсякчасне намагання російських самодержців "вхопити історію за хвоста" і тягнути її у бік протилежний напрямку цивілізаційного розвитку за останні півтисячоліття призвів до непоправних втрат для народів, яким судилося опинитися на їхньому шляху – від Новгородських погромів до Чеченських воєн.

Крим під Росією очікує асиміляційна зачистка. Точніше її спроба, бо у історичному плані російський абсолютизм завжди програвав, а заразом і російський народ, який і у ХХІ сторіччі живе у відсталій нешанованій у Світі країні.

Скільки б не протривала окупація Криму, її наслідком стане виснаження природно-рекреаційних ресурсів, економічного та інфраструктурного потенціалів.

Постокупаційне відродження Криму у близькому майбутньому місією лягає на українську державу, якій ще самій треба оговтуватися від кримінальної окупації злочинного режиму. До здійснення місії відродження півострова слід готуватися вже сьогодні. Ті територіальні громади Криму, де референдум не пройде, також і ті, де окупантам не вдасться сфальсифікувати його на свою користь, мають отримувати адресну гуманітарну допомогу від держави. Саме час розробляти програми предметної співпраці з територіальними громадами та спільнотами півострова. З кримськими татарами – одними з перших.

Предметами такої співпраці мають бути: середня і вища освіта, інформаційно-культурне співробітництво, сучасне виробництво та сільське господарство, кредитовані за відповідними урядовими програмами, ресурсне забезпечення.

За Меджлісом слід законодавчо визнати право координації кримсько-татарської спільноти на території не лише Криму, але й усієї України.

Крим інтегровано в Україну набагато глибше, ніж те здається окупантам. Відірвати його не вийде, але зусилля щодо його збереження у єдності з Україною мають призвести і до перезавантаження системи територіальної організації влади всієї країни – від адміністративної ієрархії до мережі територіальних громад та спільнот.

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...