7 травня 2015, 12:37

"Бузковий індикатор". Чи збирається цей склад Уряду вводити країну в наступний опалювальний сезон?

По багатьох дворах у Києві ледь розквітлий бузок лишився переважно на недосяжних без драбини вершечках. Люди ламають його, виносять до станцій метро і намагаються продати, бо не мають грошей на найнеобхідніше. Проти ночі, коли проходять останні потяги, на розстеленому целофані лишаються грона "прив'ялої краси" – непродані, бо немає і в пасажирів грошей на той бузок. Тут аби на їжу, на проїзд та квартирну платню вистачило.

Отож марно нищать бузковий цвіт у подвір'ях міські "браконьєри". Це ще наше щастя, що квіти каштанів та магнолій не придатні для домашніх експозицій у вазах.

Бузок у Києві в травні продавали завжди. Селяни ламали його у своїх дворах та по лісосмугах, везли на продаж до міста разом з продукцією своїх домогосподарств, бо селянам з їхніми колгоспними пенсіями завжди не вистачало грошей на первинні життєві потреби. Міські двори завдяки їм лишалися неушкодженими, хіба підлітки, або алкоголіки, з тих, хто перебивається збором порожніх пляшок, вряди-годи обносили один, чи зо два кущі.

Тепер злидні на повен зріст випросталися перед більшістю українців. І "бузковий індикатор" то лише одна з емоційно видимих їхніх ознак. Можна ще навести приклади "з іншого життя". У всіляких "мертвоградах" і "жлобусах" масово зачиняються "елітні бутіки", сотні людей втрачають бізнес і роботу, з "елітних", (інших в нас і не будували), бізнесцентрів виїжджають орендарі, зупиняється ринок нерухомості, відтак – будівництва, виробництва будматеріалів, торгівлі товарами домашнього вжитку, порожніють ресторани.

Невже Уряд та влада загалом настільки некомпетентні у суспільствознавстві, що не розуміє до чого призводить галоп цін, тарифів на комунальні послуги, девальвація гривні? І то все на тлі буяння корупції, що "квітне махровим бузком" всюди, де є бодай натяк на присутність влади – від тарифоутворення на газ до оренди місць на містечковому базарі. "Злочинний режим в екзилі" тихо скавчить на Рубльовській шосі від заздрощів.

Намагання влади списати злидні на війну – то від лукавого. Війна справді забирає багато ресурсів. Вона забирає найкращих українців, руйнує інфраструктуру, соціальні зв'язки, психіку людей як і всі попередні війни, що пройшли Україною.

Проте, після них Україна відновлювалася. Працею. Після Другої світової відбудова промисловості і сільського господарства України стала можливою не лише завдяки справді рабській праці мільйонів людей, яких безжально експлуатувала радянська влада, але і завдяки тому, що та сама влада здійснювала послідовну політику розвитку виробництва.

Сьогодні в Уряду план реформ очевидно відсутній. Жодних заходів, окрім радикального підвищення цін, тарифів, знецінення заощаджень, урядом не запропоновано. Схоже, що обрано тактику "швидких грошей", коли з усіх можливих грошових джерел – виробництво, торгівля, транспорт, тіньовий бізнес... – збираються фінансові "вершки", при цьому самі джерела відновленню здебільшого не підлягають. Така поведінка узагальнюється прислів'ям: "нацарювати сто рублів і втекти". Перед усім ця тактика руйнує малий і середній бізнес, наприклад, ту саму торгівлю, нехай і у "жлобусах". Унеможливлюючи підприємницьку активність, влада тим самим заморожує інші види соціальної активності, включно з волонтерською, далі запускається незворотний механізм суспільної деградації, коли суспільство втратить можливість опиратися внутрішнім і зовнішнім окупантам.

Це вже намагалися робити "попередні злочинні режими". Двічі це закінчувалося майданами. Утім тоді в Україні не було війни.

Нові митні тарифи у США вигідні Україні, здебільшого

Дональд Трамп, радикально збільшивши митні тарифи на імпорт товарів до США, оголосив торговельну війну мало не усьому світу. Він пішов на моментальне зниження рівня споживання середнього американця...

Коли США впали у дитинство, то інший цивілізований світ мусить подорослішати

Учорашня розмова Дональда Трампа з Владіміром Путіним, серед іншого, продемонструвала інфантильний, наївний підхід нинішньої політичної верхівки США до глобальних небезпек, перед якими опинився світ...

Різка зміна зовнішнього і внутрішнього політичних ландшафтів. Чи є підстави для "глибокого занепокоєння"?

Президент Сполучених Штатів, поговоривши телефоном з російським диктатором, припинив його ізоляцію з боку лідерів більшості цивілізованих демократичних країн...

Україна захищає світ

Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства...

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...