18 січня 2022, 14:45

Старт виборчої кампанії

Учорашнє прибуття Петра Порошенка до Києва подається у багатьох ЗМІ мало не як головна подія на старті зимово-весняного політичного сезону. Направду це суто технічна обставина, розголосу та забарвлення якій, однак, активно надають, як прихильники п'ятого, так і шостого президентів. Кожне політичне середовище з власною, проте, подібною метою.

Петрові Порошенку треба максимально мобілізувати громадськість на свою підтримку з метою донести до суспільства просту тезу: судове провадження проти нього є політичним переслідуванням з метою не допустити його участі у наступних виборах.

Прихильникам Володимира Зеленського потрібно продемонструвати те, що його слова "я Ваш приговор" були не емоційною погрозою в ході публічних дебатів, а елементом стратегії боротьби з корупцією на найвищих поверхах влади.

Медіаактивність обох команд об'єктивно відволікає суспільство від зростаючого рівня тієї ж корупції, зубожіння дедалі ширших верств населення, безпрецедентної кількості громадян, які назавжди виїхали з країни, зростання фіскально-адміністративного тиску на доходи і заощадження домогосподарств і підприємства, корупційних тарифів, виснаження інфраструктури, а також – ескалації загрози російського вторгнення. Практично немає жодної сфери відповідальності нинішньої влади, у якій вона могла б пред'явити суспільству системні успіхи. Це цілком стосується і влади попередньої. Тому обидві вони так потужно рекламують свої символічні досягнення та наміри – від Томосу, (що є перед усім є заслугою Церкви), до висадження мільярду дерев (і де вони?).

Тим часом вибори парламенту і президента наближаються. В них мають намір брати участь обидва президенти, на тлі майже рівнозначних і зростаючих антирейтингів обох. Суспільна напруженість також зростає і зростатиме.

Швидше за усе, через Конституційний Суд буде здійснено спробу провести вибори Президента до виборів Верховної Ради, щоб зробити це з позицій контролю над парламентською більшістю, виконавчою вертикаллю, судовою системою та силовиками.

Так само є дуже вірогідною чергова зміна Виборчого кодексу з метою повернення до мажоритарної складової, бо, через втрату привабливості політичного бренду "Слуга народу", суто пропорційна система не дасть змоги сформувати більшість у наступному парламенті.

Також інструментами формування такої більшості є запровадження електронного голосування, т.зв. "множинного громадянства" та набуття виборчих прав для громадян від порогу 16 років.

Словом, виборча кампанія вже стартувала. Відбувається вона в умовах наростаючого політичного і управлінського хаосу, на тлі економічної кризи та ескалації вторгнення Росії. Важко пригадати у тридцятилітній історії більш загрозливий період, ніж той, у якому ми живемо зараз.

Доведеться відповідальним, компетентним і прагматичним політикам гуртуватися довкола справжніх суспільно-національних інтересів на противагу попсовикам, які повсякчас намагаються відволікати увагу суспільства на третьорядні за значущістю речі.

А щодо судового процесу у справі Петра Порошенка, то це перед усім техніко-юридичне питання – є провадження, звинувачення, далі судовий процес на основі гласності і змагальності сторін, рішення суду першої інстанції, апеляція і можливо касація. Тоді – постановлення остаточного рішення.

Щодо сумнівів стосовно об'єктивності і незаангажованості "української Феміди", то за усієї її недосконалості, іншої в нас немає, у чому значна заслуга п'ятого Президента. На щастя, у випадку процедурних порушень українським судом прав підсудного, в останнього є змога звернутися до Європейського суду з прав людини.

Нові митні тарифи у США вигідні Україні, здебільшого

Дональд Трамп, радикально збільшивши митні тарифи на імпорт товарів до США, оголосив торговельну війну мало не усьому світу. Він пішов на моментальне зниження рівня споживання середнього американця...

Коли США впали у дитинство, то інший цивілізований світ мусить подорослішати

Учорашня розмова Дональда Трампа з Владіміром Путіним, серед іншого, продемонструвала інфантильний, наївний підхід нинішньої політичної верхівки США до глобальних небезпек, перед якими опинився світ...

Різка зміна зовнішнього і внутрішнього політичних ландшафтів. Чи є підстави для "глибокого занепокоєння"?

Президент Сполучених Штатів, поговоривши телефоном з російським диктатором, припинив його ізоляцію з боку лідерів більшості цивілізованих демократичних країн...

Україна захищає світ

Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства...

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...