Чому Україна має стати самодостатньою складовою частиною західної цивілізації
Пресловуті західні цінності мають цілком конкретні виміри. Перед усім це моральні засади, що є похідними від християнства. Поняття добра, справедливості, милосердя, взаємодопомоги, працелюбства міцно вкорінені у колективній свідомості суспільств цивілізованих країн перед усім завдяки Святому Письму і похідним від нього віровченням. Є безліч прикладів, якими можна багато разів спростувати це твердження, але засудження (самозасудження) колоніалізму, нацизму, та хоч і хрестових походів, відновлення справедливості щодо народів, які в різні періоди постраждали від цих та інших явищ, є свідченням спроможності цивілізованих народів до очищення від скверни насильства, пограбування, зверхності. На це жодного разу у своїй історії не спромоглася Росія та й "інші цивілізаційні центри".
Сьогоденна допомога Україні від світу зумовлена не лише прагматичним інтересом до чималої, але сплюндрованої мінерально-сировинної бази Росії, а й колективним почуттям справедливості народів. Не будемо забувати, що санкції проти Росії першими оголосили не держави, а корпорації, які зробили це на настрої як своїх працівників, так і споживачів їхньої продукції. Ну, от відмовлялися вантажники у порту, наприклад, Амстердама обслуговувати російські судна, ще до рішення уряду Королівства Нідерланди запровадити санкції щодо Росії через війну в Україні. Таких прикладів тисячі. Держави запроваджували санкції часто слідом за корпораціями.
Ще однією фундаментальною західною цінністю є розвиненість фундаментальної науки і як наслідок – високих технологій. Від винайдення повітряної кулі і парового двигуна до інтернету чи розшифровки геному, західна наука визначає технологічні, інфраструктурні напрямки розвитку людства. Так званий "золотий двомільярд" забезпечує собі високий рівень життя не так завдяки "експлуатації природних ресурсів всієї планети", як стверджують ліваки усіх мастей, а – технологіям, які і дозволяють ефективно використовувати ці ресурси.
Третьою фундаментальною складовою західної цивілізації є фінансова інфраструктура. Кров економіки – гроші переважно є західним продуктом. Юань, рупія чи єна є складовими світової фінансової системи завдяки своїй фактичній прив'язаності до долара, євро, фунта стерлінга. Світові біржі також величезною мірою зав'язані на економіку країн Заходу. Водночас слід пам'ятати, що структура створення світового ВВП має дедалі більше точок зростання на Південному Сході і Півдні. Утім це умовне зміщення, бо Японія, Південна Корея чи Австралія радше можуть розглядатися як значною мірою складові західної цивілізації.
Переліченими складовими далеко не вичерпується "реєстр" цінностей, однак за сьогоденних обставин вони основні.
Заявляючи про намір вступу до ЄС і НАТО, Україна прямує до цих західних об'єднань не з порожніми руками. Війна висвітила сильні сторони такого явища як українська державність – перед усім це здатність до консолідації народу з владою перед смертельною загрозою, потужну справжність громадянського суспільства, просто мужність і вправність, високий інтелект українських громадян. Жодним чином не слід ідеалізувати всіх наших людей, бо зрадників-колаборантів, ницості і підлості в ході війни з 2014 року виявилося чимало, однак загальний баланс достеменно на боці сил добра і справедливості.
Українським політикам буде ще потрібно сформулювати умови і засади, на яких базуватиметься, вже розпочатий процес нашої інтеграції із західним світом, однак їхні контури і наші основні союзники на цьому шляху вже визначені.
Як любив повторювати Леонід Макарович: "З Богом, ... як люде трапляються".