11 грудня 2023, 12:28

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці. Його головною причиною є свідоме нехтування кількома поколіннями міської влади засадами принципів містобудування та комунального розвитку.

Почалося це за Президента Леоніда Кучми, який призначив своїм представником у Києві Олександра Омельченка. У період його правління в столиці розпочався будівельний хаос. До Києва потекли потоки корупційних та інших тіньових грошей не лише з України, але і з Росії, Закавказзя та інших країн. Розпочався будівельний бум – масове зведення об'єктів "елітної" житлової та торговельної нерухомості. Звісно будували перед усім там, де за ці об'єкти можна було отримати найбільші прибутки на одиницю вкладених коштів – вздовж ліній метрополітену, на берегах водойм, в історичних та лісопаркових зонах. В результаті до Києва прийшли автомобільні корки, черги до шкіл та дитячих садочків, нестача місць в державних і муніципальних медичних закладах, техногенні аварії, знищення пам'яток природи, архітектури та археології тощо. (Лише при будівництві в урочищі Гончарі-Кожум'яки Воздвиженського житлового комплексу було втрачено без необхідних археологічних досліджень 11 метрів культурного шару.)

Транспортний колапс у столиці помітив Л.Кучма і наказав побудувати одразу 2 нових мости через Дніпро. Один – залізнично-автомобільний узявся звести Георгій Кирпа, тодішній міністр транспорту. Цей міст сьогодні надійно функціонує. Другий – автомобільний та для метрополітену з Подолу на Троєщину почав будувати Олександр Омельченко.

Тим часом вздовж лінії метрополітену у напрямку Теремків зводили висотні житлові комплекси, що призвело до непередбачених дешевим проектом неглибокого залягання навантажень на несучі конструкції тунелів, які сьогодні визнані настільки аварійними, що рух потягів зупинили фактично миттєво. Обстеження інших ліній метрополітену показало ще шість аварійних ділянок. Це не враховуючи стовідсоткового зносу мосту Метро.

Між іншим фахівці попереджали про неприпустимість зведення на Оболоні прямо над тунелями торгівельних центрів.

Після О.Омельченка за всіх його наступників ситуація у містобудівництві ще погіршувалася. В результаті місто опинилося на межі катастрофічної системної інфраструктурної кризи. Що тепер?

Треба продовжувати роботу фахівців з метою виявлення техногенно небезпечних об'єктів та розробку планів їхньої реконструкції, ухвалення рішень про зупинення будівництва, яке може загрожувати метрополітену, колекторам та іншим об'єктам інфраструктури. Вочевидь є потреба дати правову оцінку злочинам у царині містобудування і забезпечити притягнення винних, (які здебільшого за кордоном), до відповідальності.

Не факт, що ухвалення Генерального плану Київської агломерації можна довірити нинішнім владам столиці та прилеглих громад. Вірогідно виникне потреба оголосити міжнародний конкурс на його розробку у порядку відновлення України після перемоги над рашизмом.

PS

У Києві вже був період будівельного буму. Наприкінці ХІХ сторіччя сюди прийшли "цукрові гроші". Терещенко, Бродський, Галаган... лишили по собі унікальну архітектурну спадщину. Її і нищать сьогоденні нувориші разом із міською владою.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...