Україна захищає світ
Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства. Водночас бойові дії продемонстрували неефективність російської армії, яка сма себе називала другою у світі після Збройних сил США.
Серед іншого, свої висновки з цієї війни зробив Китай, який до того майже відкрито готувався до застосування збройної сили на Тайвані. Останній так само врахував обставини перебігу війни, збагнувши, що опір значно переважуючим силам ворога є цілком можливим. Звісно, що за підтримки інших демократичних країн.
Керівництво КНР, усвідомивши, що сучасна війна може стати затяжною і виснажливою, а також те, що сучасна західна і українська зброя значно ефективніша за російську, яка у значних кількостях досі перебуває на озброєнні китайської армії (зокрема, літаки СУ35 і зенітно-ракетні комплекси С400), відмовився від силового вирішення "тайванської проблеми". Справді, ну навіщо, наприклад, українські дрони та ракети "Стугна" і "Нептун" у водах чи повітряному просторі Тайванської протоки? Крім того, тривала війна гарантовано підірве економіку Китаю, а це своїм наслідком матиме втрату перспектив залишатися наддержавою.
На прикладі війни в Україні зрештою доволі ефективними показали себе міжнародні економічні санкції, припинення доступу агресора до сучасних технологій та ринків цивілізованих країн, від яких критично залежна КНР. Також ця війна спонукала Японію, Південну Корею та ініші країни регіони значно збільшити свої видатки на оборону та посилити військову співпрацю з США.
Війна значно послабила головного на сьогодні союзника Піднебесної – росію.
Словом, опір України рашистському агресору спонукав Китай переглянути свої намір щодо Тайваню, зважаючи на економічні, військові та геополітичні наслідки.
Сирія. Скорочення військового контингенту росії в Сирії, перед усім авіаційного угрупування, військової техніки, боєприпасів і спорядження, інструкторів та проксі військово-кримінальних формувань, яких перекинули на українські фронти, кардинально послабили режим Басара Асада. Цим моментом скористалися різноорієнтовані опозиційні формування, а головне – Туреччина, яка взяла під контроль часину території країни.
Також економічні санкції, запроваджені проти росії зменшили її логістичні і фінансові можливості підтримувати сирійську диктатуру, а Асада з боку Ірану виявилася послабленою як внаслідок ударів по іранських військових обєктах з боку Ізраїлю, так і чрез економічну та інфраструктурну кризу в Ісламській Республіці.
Ізраїль. Падіння режиму Асада дало змогу Ізраїлю значно посилити рівень власної безпеки. Розширення військової присутності на окупованих Голанських висотах убезпечує північний кордон країни, де донедавна діяли легальні і напівлегальні збройні угрупування, за підтримки російських інструкторів.
Європа та пострадянський простір. Годі й говорити, що ЗСУ і український народ, зупиняючи рашистську навалу у такий спосіб рятують перед усім країни Східної Європи від окупації, подвбної до тієї, яка мала місце з 1939 по 1989-91 роки. Утім, як і країни Центральної Азії і Південного Кавказу. Чинавряд є потреба деталізувати цю думку.
Таку масштабну історичну місію здійснюють вже 3 роки, часто п'ятдесятирічні, українські чоловіки, у надважких умовах бойових дій.
Всі розмови про обмеження допомоги Україні з боку західних партнерів є неприйнятними, бо ставлять під загрозу не лише саме існування України і українців, але і багатьох країн у Європі та Азії. Навіть, коли постане питання про призупинення бойових дій, санкції щодо росії мають лише посилюватися до повного убезпечення від неї світу.
Лишається сподіватись, що це зрештою збагне нова адміністрація Сполучених Штатів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.