9 червня 2022, 15:08

Український бізнес береться за модернізацію економіки

Економіка України потребує реновації та реорганізації вже зараз, навіть коли триває повномасштабна війна Росії проти України. Економіка – це грощі, а гроші – це патрони для наших захисників. Для перемоги нам потрібна потужна економіка, а для того, що війна не повторилась після перемоги, необхідно створити економічне диво, що дасть можливість Україні стати першою армією у світі, а громадянам – повернутися додому і створювати свій добробут на Батьківщині.

Післявоєнний період – це шанс для бізнесу залучити свій досвід та ідеї, що однозначно допоможе пришвидшити зростання української економіки. На шляху відбудови бізнес може зробити свій вагомий внесок, а тому держава має враховувати бачення представників бізнесу. Саме співпраця уряду та бізнесу допоможе збудувати успішну Україну майбутнього.

Зважаючи на це, представники провідних об'єднань підприємців вирішили створити Коаліцію бізнес-спільнот за модернізацію України. Меморандум про співпрацю вже підписали CEO Club Ukraine, спільнота Board, Спілка українських підприємців, Торгово-промислова палата України, а також більше п'ятидесяти галузевих та місцевих бізнес-спільнот та асоціацій. Як член ради Директорів СЕО клубу, пишу про мету та завдання бізнесу в рамках нашої Коаліції.

Метою новоствореної Коаліції є просування, захист та втілення економічних принципів, що описані в Меморандумі. Серед них:

Ліберальна інноваційна економіка

Коаліція виступає за створення чесної конкуренції та кооперації бізнесу, залучення інвестицій, підвищення рівня довіри до держави та лібералізацію державної політики щодо підприємництва. Також ми ініціюємо посилення конкуренції за таланти, відтік яких зараз відбувається через війну. Підписанти Меморандуму поділяють думку, що Україні потрібна дерегуляція ринку праці, яка передбачає спрощення умов тимчасової та віддаленої зайнятості, зменшення бюрократії. Окрім того, Меморандум передбачає і посилення позиції України на глобальному ринку шляхом стимулювання розвитку інновацій та модернізації. Важливими аспектами для подальшого розвитку успішної економіки також є: безбар'єрний рух капіталу й визнання віртуальних активів, лібералізація зовнішньої торгівлі, масштабна приватизація, запровадження обмежень на кількість регуляторних актів щодо бізнесу.

Добробут громадян

Меморандум регламентує те, що українці мають мати можливість дбати про свій добробут самостійно. Лише ті, хто не в змозі дбати про себе самі, мають бути під відповідальністю держави.

Ефективна держава

Нашими цілями є: зниження частки держави в економіці шляхом дерегуляції; посилення недоторканості приватної власності; зниження рівня корупції; стимулювання розвитку чесних судів; покращення ефективності антимонопольної та антиолігархічної політики; проведення збалансованої монетарної, фіскальної, бюджетної та боргової політик, ініціювання тотальної модернізації інфраструктури.

Можливості у світі

Підписанти Меморандуму наполягають на тому, що Україна має стати повноцінним членом ЄС та має бути максимально включена в глобальні мережі створення цінностей.

Задля успішного виконання вищенаведених принципів Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України готова на всіх рівнях сприяти просуванню та втіленню кожного з положень.

Окрім того, підписанти визначили червоні лінії, що є недопустимими при реалізації стратегії розвитку та відбудови повоєнної України. Саме тому Коаліція саботуватиме всі ініціативи, які будуть спрямовані на:

• припинення реформ;

• посилення регулювання бізнесу;

• зростання податкового навантаження;

• руйнування Національного банку України, Антимонопольного комітету України, Рахункової палати України, Національного антикорупційного бюро України, Національної агенції з запобігання корупції та інших інституцій;

• створення привілеїв для олігархів та впровадження монополізації;

• зниження прозорості управління державною власністю;

• ухвалення економічних політик без урахування позицій бізнесу.

Кожен з учасників Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України виступає за ефективну відбудову України після війни та готовий максимально сприяти пришвидшенню темпів розвитку економіки. Проте для досягнення поставленої мети держава має враховувати позицію українського бізнесу та ініціювати спільний процес узгодження рішень та їх реалізації. Лише у такому форматі співпраці буде можливим ефективний розвиток економіки та зростання значущості України на міжнародному рівні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

На протезі звільняв Харківщину і боронив Бахмут. Геннадій Керничний – подвиг, гідний звання Героя України. Посмертно

Геннадій Керничний заслужив звання Герой України ще за життя, але має отримати його посмертно. Геннадій Керничний – військовий, ветеран війни з 2014 року, поклав життя за Україну...

Еліти гублять тапки – так спішать перевзутися. Перемога Трампа всіх налякала. Погляд Яни Матвійчук

В Україні всі перелякані, бо переміг Трамп. Передусім налякана еліта і це те, про що я давно казала. Я їжджу в США, займаюсь адвокацією інтересів України і працюю в основному з республіканцами, консерваторами...

Вибори в США 2024: демократи проти республіканців. Думки Яни Матвійчук після візиту до Штатів

Вибори в США наближаються. Але що від виборів в США очікувати українцям? Я, Яна Матвійчук, протягом двох тижнів була в Нью-Йорку та Вашингтоні, де займалася адвокацією України і знаю, що відбувається в США зсередини...

Податки в Україні шалено ростуть: Гетманцев "зжирає" бізнес та громадян

Податки в Україні шаленими темпами продовжують рости. Головним "ідейником" збільшення податків є Данило Гетманцев. Чиновник постійно "виводить бізнес з тіні" і шукає можливості для підняття податків...

Курська АЕС та Запорізька АЕС – зброя для знищення економіки. Огляд Яни Матвійчук

Курська АЕС стала об'єктом для дискусій зовсім недавно, відколи ЗСУ почали наступальну операцію на Курщині. Наразі Курська АЕС не перебуває під контролем ЗСУ, але наша артилерія вже може її дістати...

Українська жінка – берегиня економіки. Видатки на війну на плечах українських жінок? Яна Матвійчук

Українська жінка тримає на собі значну частину економіки. Через виклики, які постають через повномасштабне вторгнення, жінки почали займати посади, які раніше стереотипно вважалися "чоловічими"...