24 січня 2023, 17:40

Матвійчук Яна: про громадянське суспільство, соціальну сферу та підтримку від ЄС

З початку повномасштабного вторгнення росії українці максимально об'єдналися та почали активно волонтерити, розвивати соціальну сферу. Мільйони вимушених переселенців, постраждалі від війни, літні люди та люди з інвалідністю – це найвразливіші категорії громадян, котрі потребують підтримки зараз. Проте проблема у тому, що соціальна сфера в Україні виявилася надто слабкою, щоб покрити зростаючу потребу. Тому перед лідерами громадянського суспільства, волонтерськими організаціями та власне перед державою постало надважливе завдання – протягом максимально короткого проміжку часу розвинути сферу соціального обслуговування.

Благодійний фонд Яни Матвійчук – мій внесок у розвиток громадянського суспільства

З метою допомоги вразливим категоріям громадян у 2022 році я заснувала благодійний фонд Women's Aid International. Діяльність Фонду ми вирішили організувати у Дніпровському та Дарницькому районах Києва, оскільки у цих районах проживає чи не найбільше вимушених переселенців та літніх людей, котрі потребують гуманітарної чи психологічної підтримки.

У процесі роботи стало очевидно, що наша команда не може покрити потреби такої значної кількості людей. Тому я запропонувала реалізувати проєкт "Стандарти якісної волонтерської допомоги літнім людям". Мета проєкту – навчити діячів соціальної сфери (соціальних робітників та волонтерів) правильно комунікувати з вразливими групами людей, розвинути міжособистісні зв'язки та створювати разом проєкти. У межах проєкту ми проводили тренінги "Комунікація з вразливими групами". Всього успішно пройшли заняття 38 учасників. Найважливіше те, що нам вдалося познайомити діячів соціальної сфери одне з одним, а це дозволить створювати та реалізовувати нові спільні проєкти.

Підтримка ЄС у розвитку громадянського суспільства

Мою ідею щодо проведення тренінгів для соціальних робітників та волонтерів підтримав Європейський Союз. У межах проєкту Eastern Partnership Civil Society Facility я стала учасницею "Стипендіальної програми Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства".

Проєкт Eastern Partnership Civil Society Facility має на меті розвиток громадянського суспільства в Україні, Грузії, Азербайджані, Молдові, Вірменії та білорусі.

Важливим етапом участі у проєкті ЄС став Eastern Partnership Civil Society Forum, який проходив у Парламенті Чехії з 5 по 7 грудня 2022 року. Всього у Форумі взяли участь 270 делегатів з країн-партнерів проєкту та представників ЄС, серед яких були:

- Ярослав Курфюст, заступник міністра закордонних справ Чехії;

- Стефано Санніно, генеральний секретар Європейської служби зовнішніх справ;

- Нікола Бір, віцепрезидентка Європарламенту;

- Малгожата Латкевич-Павляк, уповноважена міністра закордонних справ Польщі.

Важливо те, що всі учасники Форуму підтримали Україну у боротьбі проти російської агресії та підтвердили готовність до подолання наслідків війни. Для України це означає, що лідери громадянського суспільства все роблять правильно і йдуть у потрібному напрямку, що неабияк цінують у Європейському Союзі.

Тому зараз нам надзвичайно важливо продовжувати покращувати та розвивати соціальну сферу в Україні, оскільки після перемоги ще довгі роки нам треба буде долати наслідки війни. Аби пришвидшити цей процес – треба починати вже зараз. Важливо, щоб громадянське суспільство, волонтери, громади були максимально включені у цей процес.

Публікацію підготовлено за підтримки Європейського Союзу в межах Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію благодійного фонду "Women's Aid International" і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

На протезі звільняв Харківщину і боронив Бахмут. Геннадій Керничний – подвиг, гідний звання Героя України. Посмертно

Геннадій Керничний заслужив звання Герой України ще за життя, але має отримати його посмертно. Геннадій Керничний – військовий, ветеран війни з 2014 року, поклав життя за Україну...

Еліти гублять тапки – так спішать перевзутися. Перемога Трампа всіх налякала. Погляд Яни Матвійчук

В Україні всі перелякані, бо переміг Трамп. Передусім налякана еліта і це те, про що я давно казала. Я їжджу в США, займаюсь адвокацією інтересів України і працюю в основному з республіканцами, консерваторами...

Вибори в США 2024: демократи проти республіканців. Думки Яни Матвійчук після візиту до Штатів

Вибори в США наближаються. Але що від виборів в США очікувати українцям? Я, Яна Матвійчук, протягом двох тижнів була в Нью-Йорку та Вашингтоні, де займалася адвокацією України і знаю, що відбувається в США зсередини...

Податки в Україні шалено ростуть: Гетманцев "зжирає" бізнес та громадян

Податки в Україні шаленими темпами продовжують рости. Головним "ідейником" збільшення податків є Данило Гетманцев. Чиновник постійно "виводить бізнес з тіні" і шукає можливості для підняття податків...

Курська АЕС та Запорізька АЕС – зброя для знищення економіки. Огляд Яни Матвійчук

Курська АЕС стала об'єктом для дискусій зовсім недавно, відколи ЗСУ почали наступальну операцію на Курщині. Наразі Курська АЕС не перебуває під контролем ЗСУ, але наша артилерія вже може її дістати...

Українська жінка – берегиня економіки. Видатки на війну на плечах українських жінок? Яна Матвійчук

Українська жінка тримає на собі значну частину економіки. Через виклики, які постають через повномасштабне вторгнення, жінки почали займати посади, які раніше стереотипно вважалися "чоловічими"...