Китайські аптечки для ЗСУ: як чиновники влаштували бізнес на життях військових
Тилові чиновники вбивають українських захисників. Лише нещодавно прогримів скандал щодо завищених цін на закупівлю продуктів для ЗСУ, а тут вже нова корупційна схема від Командування Медичних сил Збройних Сил України? І це не просто розкрадання грошей, це, насправді, бізнес на крові.
Неякісні аптечки на передовій. Що відбулося?
Нещодавно військовослужбовці ЗСУ, парамедики та волонтери почали скаржитися, що бійцям на передовій видали неякісні аптечки. Розповсюджується інформація, що через передані Командуванням Медичних сил китайські аптечки гинуть українські захисники.
Однією з перших почала бити на сполох медична координаторка, волонтерка Оксана Корчинська. Пані Оксана у своїх соцмережах розповіла про те, що на передову передали неякісні аптечки, до складу яких входять, зокрема, неякісні турнікети китайського виробництва, які просто рвуться.
Турнікет – це засіб для тимчасової зупинки кровотечі, який накладається на пошкоджену кінцівку і стикає судини, щоб зменшити крововтрату.
Очевидно, що турнікети – це чи не найнеобхідніша річ на фронті. Що ж не так з турнікетами, які передали військовим на фронт? Вони підроблені. Закуплені аптечки виглядають згідно зі стандартами НАТО, але практичне застосування показало, що держава закупила китайську підробку. Турнікети ламаються, рвуться та не підтримують тиск.
Отримані турнікети були передані на офіційний тест, який показав, що турнікети не тримають компресійний тиск протягом двох годин. Волонтерка Оксана Корчинська поділилася результатами тесту: "Падіння компресійного тиску через дві години повинно складати не більше 50 мм (зразок видав 53 мм і 150 мм). При накладанні на кінцівку 350 мм рт ст (зразок видав 302 і 248). Тобто, навіть турнікети Командування Медичних сил, які відібрали їхні працівники для випробовування НЕ ТРИМАЮТЬ ТИСК ДВІ ГОДИНИ та можуть призвести до загибелі важкопораненого бійця".
Фото: Оксана Корчинська
Направлені на випробування зразки турнікетів не відповідають нормам, оскільки падіння компресійного тиску склало 53 мм.рт.ст та 130 мм.рт.ст. протягом 2-х годин. Норма – до 50 мм.рт.ст!
Командування Медичних сил Збройних Сил України повідомило, що інформація про несправність турнікетів не є правдивою. Тобто, відомство протирічить результатам офіційного випробування.
Водночас, пані Оксана Корчинська пише, що є навіть рапорт від військових про те, що турнікет порвався під час накладання його пораненому бійцю.
Рапорт військового, якому надавали допомогу.
Про неякісні турнікети також писали на Українській правді.
Що ще входить у аптечки для військових ЗСУ?
Окрім неякісних турнікетів, до аптечок, які передали військовим на передову, входять і інші неякісні складові. Наприклад, у комплектації аптечки вказано, що у наборі є хімічний кровоспинний бинт, але замість бинту в аптечку додали китайську спресовану марлю.
Також у аптечку військовослужбовця входить оклюзійна наліпка, яка використовується для герметизації відкритих ран грудної клітини. У закуплених державою китайських аптечках оклюзійна наліпка також є, але вона сповзла зі спітнілого тіла одразу після накладання.
Фото: Оксана Корчинська
Військовим видають смертельно небезпечні опіоїдні анальгетики
Також є свідчення медиків, що Командування Медичних сил нав'язує військовим використання Налбуфіну. Цей препарат є опіоїдним анальгетиком, який не знеболює, а заспокоює до такого стану, що пораненому стає "все одно" на біль. До того ж, Налбуфін впливає на дихальний центр і якщо поруч не буде медика – застосування цього анальгетика може призвести до загибелі.
Проте найгірший побічний ефект Налбуфіну – це неможливість використовувати інші знеболюючі препарати. Якщо поранений військовий потребує хірургічного втручання, але він використав Налбуфін, то інші знеболюючі препарати майже не будуть діяти.
Попри такі негативні побічні ефекти, Командування Медичних сил офіційно рекомендує, а фактично змушує, начальників військових медчастин через госпіталі брати Налбуфін та передавати їх бійцям. Через таке широке поширення Налбуфіну військові анестезіологи зі стабілізаційних пунктів почали розсилати повідомлення військовим з проханням і застереженням не використовувати цей препарат. Важливо й те, що є безліч інших знеболюючих препаратів, які не мають таких небезпечних побічних ефектів.
Скільки неякісних аптечок закупили?
Орієнтовно закупили близько 50 000 неякісних китайських аптечок, 40 000 з яких – вже передали бійцям. Про це повідомила Оксана Корчинська.
Цікаво й те, що Україна протягом 2022 року отримала як гуманітарну допомогу медичних препаратів на суму понад 76 млн грн. Всі ці активи були у розпорядженні Командування Медичних сил. І зараз склалося так, що якісні медикаменти, які ми отримали від партнерів, більше не можна використовувати – закінчився їхній термін придатності! Тобто, такі необхідні якісні медичні препарати, які могли врятуватися тисячі життів наших військових – просто пролежали на складі і зіпсувалися!
Зараз відомо, що медичних препаратів зіпсувалося на суму понад 11 млн грн.
Командування Медичних сил: хто створив корупційну схему?
Керівницею Командування Медичних сил є Тетяна Остащенко – її призначили на посаду у 2021 році. Остащенко стала першою жінкою-бригадним генералом ЗСУ. Володимир Прудніков є начальником відділу закупівель управління медичного постачання Командування Медичних сил та має безпосередній вплив на закупівлі. Сім'я Пруднікових краде у ЗСУ?
У Володимира Пруднікова є син – Денис Прудніков, який є заступником командира реабілітаційного центру у Вінниці. Дружина Дениса Пруднікова – Людмила Пруднікова – є засновницею ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ДІМ".
Головний військово-клінічний госпіталь Міністерства оборони проводить закупівлі у ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ДІМ", яке належить родині Пруднікових.
Наприклад,
1. Прилади та інструменти для переливання та вливання крові / розчинів – https://opendatabot.ua/tenders/UA-2023-06-09-013127-a
2. Анестезійні та реанімаційні інструменти – https://opendatabot.ua/tenders/UA-2023-06-05-013898-a
Таким чином, поверхневий аналіз вказує на те, що закупівлі Командування Медичних сил Збройних Сил України відбуваються через сім'ю Пруднікових. Чи не свідчить це про закупівлі за попередньою домовленістю?
Саме Тетяну Остащенко та Володимира Пруднікова медики та волонтери звинувачують у тому, що на передовій опинилися неякісні аптечки китайського виробництва, а медичні препарати від партнерів стали непридатними для використання.
ОНОВЛЕНО
Як виявилося, Командування медичних сил не закуповувало аптечки для ЗСУ. За словами представників Командування медичних сил, всі аптечки надійшли як матеріально-технічна допомога від партнерів. Проте Тетяна Остащенко не назвала країни від яких Україна отримала аптечки та не змогла пояснити як до складу потрапили неякісні складники.
Закупівлі для ЗСУ: що буде далі?
Ситуація довкола закупівель неякісних медичних препаратів набула значного розголосу. Громадський діяч Дмитро Корчинський закликав Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного відсторонити керівницю Командування Медичних сил Тетяну Остащенко.
Також парамедики, волонтери, правозахисники та громадські активісти звернулися з листом до міністра оборони Олексія Резнікова, міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та начальника Генштабу ЗСУ Шаптала Сергія. Активісти описали проблеми, які зараз існують у ЗСУ та попросили вплинути на їхнє вирішення. Зокрема, мова йде про медичне забезпечення військових.
У листі висловлено прохання вжити невідкладні заходи щодо нормалізації у сфері медичного забезпечення військових та навчань з тактичної медицини. Зокрема, автори листа пропонують створити окремий підрозділ, який міг би формувати політику у сфері військової медицини.
Отже, таке враження, що українські чиновники продовжують наживатися на крові наших військових. Гинуть чиїсь батьки, сини і доньки, брати і сестри. Чому? Через бажання нажитися на війні. Ситуація довкола неякісних аптечок жахає. Складно навіть уявити скільки життів були втрачені через тилових чиновників, які вирішили збагатитися на крові. І навіть підготовка до контрнаступу не стала на заваді закупити неякісні медичні товари для військових. А зараз через це гинуть наші захисники та захисниці!
Можливо, винних таки покарають, але хто поверне українцям їхніх рідних, які захищали рідну землю і загинули просто через неякісну аптечку?!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.