27 лютого 2024, 13:12

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях. Як шкодить податкова політика Гетманцева і чи дійсно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров краще розуміється на податках? Читайте у цій статті.

Український політичний простір як густий мішаний ліс. Тут вам і старі дуби, які вистоять при будь-якій владі; і колючі плющі, які тільки вихопили нагріте місце і вже займаються здирництвом; і рускіє бєрьозки, які так і хиляться у бік північного сусіда. Цей ліс різний, але він якось існує, навіть попри те, що з його підпалив ненаситний сусід.

Як і в будь-якій біосистемі, у лісі є епідемії та шкідники. Наш ліс заражений соціалізмом і комунізмом. Він сидить у кожному – від звичайної людини і до чиновника. Соціалізмом насичене все.

В Україні шкідником є терміт-соціаліст Данило Гетманцев. А на противагу йому діє активний і справедливий, як Робін Гуд, Михайло Федоров. Їхні підходи до політики та влади є абсолютно полярними і це помітно неозброєним оком. Але чий підхід ефективніший? Читайте далі.

Політика Гетманцева

Данило Гетманцев постійно відзначається своїми "новаторськими" = соціалістичними підходами до оподаткування. Він постійно каже, що всі ухиляються від сплати податків, а тому треба ці податки піднімати. Гетманцев робить все, аби годувати цілу армію податківців і чиновників. Проте політика Гетманцева шкідлива. Через неї з лісу скоро повтікають і робочі мурахи, і трудолюбиві бджілки, і навіть ситі пацюки.

У 2019 році Гетманцева обрали Головою податкового комітету Верховної Ради. Гетманцев, як соціаліст, думає лише про те, щоб добре було деревам – захищеним чиновникам, які мають невичерпний доступ до ресурсів. А мешканців він сприймає як рабів, які ці дерева мають доглядати і обслуговувати. Данило Гетманцев цілеспрямовано уникає запровадження вільної економіки, бо це загрожує тим, що його термітник – Податкова – стане непотрібним і його звідти викинуть разом з поплічниками.

У своїх намаганнях здерти побільше податків Гетманцев не помічає як починає брехати. Або ж у пана Гетманцева біполярний розлад особистості – це вже вирішувати фахівцям. Протиріччя у словах Гетманцева має підтвердження. Нещодавно Гетманцев дав інтерв'ю Interfax Україна.

"От у нас є дуже цікавий приклад ринку горілки, де п'ять виробників сплачують податкове навантаження 5,5% відсотків без урахування акцизу: "Неміров", "Баядера", "Хортиця" та ще два середніх-ближче до маленьких, а є чотири ухилянти, які сплачують від 0% до 0,4%. Ну про що тут можна говорити! Так, там святих нема, такий в нас бізнес, але ж, вибачте, є ж різниця?! І ось ті, хто платять 5,5% приходять і питають, а навіщо ми це робимо, якщо можна платити 0,4% і далі працювати?" – сказав Гетманцев.

Пан Гетманцев цими словами фактично підтверджує те, що його влаштовує коли бізнес платить близько 5% податку. Але тут треба пригадати іншу особистість Гетманцева, яка намагається винищити "спрощенку" і радикально виступає проти спрощення оподаткування. Тобто, якщо великий бізнес платить 5% податків, то Гетманцева це влаштовує, але коли мова йде про ФОПи, малий та середній бізнес – для них 5% замало. То у чому ж логіка пана Гетманцева? Чому не запровадити єдиний податок для всіх у розмірі 5%?

Думаю, і сам пан Гетманцев не може розібратися. Ну, або якась з його особистостей не може це зробити.

Михайло Федоров – Робін Гуд української політики

Михайло Федоров є абсолютною протилежністю Гетманцеву. Чи не єдиний молодий політик, який прийшов до влади і дійсно реалізує круті ідеї. Очевидно, що найпотужнішим продуктом, який реалізував Федоров, є Дія – перший у світі подібний застосунок.

Окрім того, Федоров, запровадив податковий режим Дія.City у межах дії якого компанії платять податок 5%. Завдяки Дія.City компанії-виробники дронів, фактично, змогли обійти чинне законодавство і змогли будувати дрони для військових – законом це заборонено. Це надзвичайно важливо в умовах сучасної війни, оскільки військовим потійно треба дрони, щоб нищити ворога. І поки держава ніяк не може налагодити достатнє виробництво – цим вже почали займатися приватні компанії. Вже понад 80 виробників дронів зареєстровані у Дія.City і активно працюють.

Михайло Федоров – це один з небагатьох чиновників, які дійсно дбають про збереження і порятунок екосистеми цілого лісу, який зараз переживає далеко не найкращі часи.

Федоров зараз буквально протистоїть терміту Гетманцеву. У інтерв'ю Forbes Михайло Федоров сказав, що не бачить сенсу у існуванні Податкової:

"Наприклад, я не бачу сенсу в існуванні Податкової. Податок повинен бути транзакційний. Тобто відразу списуватися, без тисячі людей, накладних тощо".

Федоров розуміє, що чиновникам-термітам це не подобається і вони намагаються всіляко протистояти зменшенню податкового навантаження на бізнес та українців.


"Жоден консервативний чиновник не зможе зупинити "Дія.City" – сказав Федоров у інтерв'ю.

Отже, український політичний простір – це дійсно велика екосистема, яку руйнують і зовні, і зсередини. І якщо протистояння зовнішньому ворогові доволі зрозуміле і очевидне, то знайти ворогів всередині – значно складніше. Внутрішні вороги сидять у головах людей і перекликаються з травмою соціалізму, від якої ми досі не змогли позбутися.

Якби всі чиновники поводили себе як Михайло Федоров – ми вже давно би перемогли. Але, на жаль, гетьманцевоподібних чиновників у нас більшість і вони не думають про країну – вони дбають лише про ствої ситі пуза і тепленькі чиновницькі крісла.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Еліти гублять тапки – так спішать перевзутися. Перемога Трампа всіх налякала. Погляд Яни Матвійчук

В Україні всі перелякані, бо переміг Трамп. Передусім налякана еліта і це те, про що я давно казала. Я їжджу в США, займаюсь адвокацією інтересів України і працюю в основному з республіканцами, консерваторами...

Вибори в США 2024: демократи проти республіканців. Думки Яни Матвійчук після візиту до Штатів

Вибори в США наближаються. Але що від виборів в США очікувати українцям? Я, Яна Матвійчук, протягом двох тижнів була в Нью-Йорку та Вашингтоні, де займалася адвокацією України і знаю, що відбувається в США зсередини...

Податки в Україні шалено ростуть: Гетманцев "зжирає" бізнес та громадян

Податки в Україні шаленими темпами продовжують рости. Головним "ідейником" збільшення податків є Данило Гетманцев. Чиновник постійно "виводить бізнес з тіні" і шукає можливості для підняття податків...

Курська АЕС та Запорізька АЕС – зброя для знищення економіки. Огляд Яни Матвійчук

Курська АЕС стала об'єктом для дискусій зовсім недавно, відколи ЗСУ почали наступальну операцію на Курщині. Наразі Курська АЕС не перебуває під контролем ЗСУ, але наша артилерія вже може її дістати...

Українська жінка – берегиня економіки. Видатки на війну на плечах українських жінок? Яна Матвійчук

Українська жінка тримає на собі значну частину економіки. Через виклики, які постають через повномасштабне вторгнення, жінки почали займати посади, які раніше стереотипно вважалися "чоловічими"...

Бізнес під час війни та нова роль жінок. Яна Матвійчук про зміни у веденні малого і середнього бізнесу під час війни

Бізнес під час війни – малий та середній – це основа економіки. Для розвитку малого та середнього бізнесу під час війни, треба реалізувати реформи, щоб відкрити рівні можливості у створенні власного бізнесу для всіх громадян, а не лише для крихітної глобалізованої еліти та чиновників при владі...