6 листопада 2024, 20:15

Еліти гублять тапки – так спішать перевзутися. Перемога Трампа всіх налякала. Погляд Яни Матвійчук

В Україні всі перелякані, бо переміг Трамп. Передусім налякана еліта і це те, про що я давно казала. Я їжджу в США, займаюсь адвокацією інтересів України і працюю в основному з республіканцами, консерваторами. Мене особисто республіканці не лякають, я розумію їхні цінності.

Але проблема полягає в тому, що українська еліта дуже мало працювала з республіканцями. А тому виникла ідеологічна прірва.

Лівацтво в Україні

Україна – це ліва країна, яка не подолала наслідки УРСР, а республіканці – праві. Європа і навіть скандинавські країни, тяжіє до лівизни, хоча їм ще далеко до того, наскільки ліва та соціалістична Україна.

Чому Україна "лівацька"?

⁃ Держпідприємства – у нас їх більше 3000 і більше 14000 муніципальних підприємств. Український народ вважає, що це нормально, коли держава займається бізнесом.

⁃ Український народ виступає проти володіння зброєю.

⁃ Українці хочуть втручання держави в економіку і виступають за те, щоб держава максимально регулювала бізнес.

Такі ж підходи сповідують демократи в США та естеблішмент ЄС.

Тому еліта в Україні перелякана. Вже зараз багато хто перевзувається – почали робити це з самого ранку. Дехто пише, що вони завжди виступали за консервативні цінності і капіталізм.

Наші бізнес та політичні еліти сповідують і сповідали ліві цінності.

Ще вчора вони казали, що ліві і праві чи капіталізм і соціалізм -- це вже застарілі поняття і про них не варто говорити. Натомість, пропонували вигадати щось нове. Казали, що капіталізм не працює. Ігнорували релігію та церкву, але в Америці більше половини населення – це практикуючі християни. Вони щотижня ходять до церкви. Спікер Джонсон, наприклад, з Біблією ходить на засідання Конгресу.

У Фейсбуці все аж шумить від перевзування. Всі бігом починають вітатись Слава Ісусу Христу, почали говорити про консерватизм, капіталізм і вільну економіку.

Трамп переміг. Що Україні робити далі?

Прямо зараз українські еліти негайно мають розробляти план дій щодо налагодження надійних звʼязків з республіканцями.

Для початку треба змінити делегатів, які регулярно їздять в США на переговори. Зараз це мають бути люди з консервативними цінностями. Це важливо, адже, республіканці вже отримали більшість у Сенаті. Таким чином ми є свідками формування республіканської "монобільшості". А тому ми маємо чітко усвідомити це і вибудувати план дій.

У Вашингтоні я мала закриту зустріч в Heritage Foundation разом з українськими колегами. Однією з головних тем було обговорення залишків радянського підходу в економіці України. Експерти Heritage Foundation наголосили на кількох ключових аспектах, де наш уряд може зробити швидкі кроки, щоб знайти гроші для військових потреб:

- Приватизація або ліквідація більшої частини державних підприємств, які породжують корупцію та виснажують бюджет (нагадаю, їх в Україні більше 3000 сьогодні).

- Зниження податків та регуляторного тиску, що розблокує значні обсяги приватного капіталу.

- Відкриття енергетичного, аграрного, технологічного та оборонного секторів для приватного капіталу українського бізнесу та інвесторів з США.

- Впровадження економічних реформ, що наразі заблоковані, але здатні залучити мільярди доларів українського капіталу на внутрішньому ринку.

Окрім цього, ці кроки можуть покращити стан економіки, що дасть змогу забезпечувати існування України самостійно, без постійного очікування грошей від партнерів.

З Трампом треба домовлятися, а не випрошувати

Дональд Трамп – людина бізнесу і він любить вигідні угоди на його умовах. Великою помилкою було б побігти до Трампа і благати про збільшення допомоги – так її не буде скоріше за все. Трамп любить досягати всього завдяки угодам, а тому вже зараз ми маємо подумати, яку угоду можемо запропонувати Трампу. Окрім того, Дональд Трамп фанат ведення перемовин у результаті яких він отримає якусь вигоду. Що це буде за вигода? Це вже треба вирішувати спільно.

Попри те, що формується республіканська "монобільшість", ми маємо працювати і з демократами, і з республіканцями. Наше завдання зараз – забезпечити двопартійну підтримку, але настав час також міняти підхід до економічного розвитку, адже треба вчитись покладатися на власні сили.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Еліти гублять тапки – так спішать перевзутися. Перемога Трампа всіх налякала. Погляд Яни Матвійчук

В Україні всі перелякані, бо переміг Трамп. Передусім налякана еліта і це те, про що я давно казала. Я їжджу в США, займаюсь адвокацією інтересів України і працюю в основному з республіканцами, консерваторами...

Вибори в США 2024: демократи проти республіканців. Думки Яни Матвійчук після візиту до Штатів

Вибори в США наближаються. Але що від виборів в США очікувати українцям? Я, Яна Матвійчук, протягом двох тижнів була в Нью-Йорку та Вашингтоні, де займалася адвокацією України і знаю, що відбувається в США зсередини...

Податки в Україні шалено ростуть: Гетманцев "зжирає" бізнес та громадян

Податки в Україні шаленими темпами продовжують рости. Головним "ідейником" збільшення податків є Данило Гетманцев. Чиновник постійно "виводить бізнес з тіні" і шукає можливості для підняття податків...

Курська АЕС та Запорізька АЕС – зброя для знищення економіки. Огляд Яни Матвійчук

Курська АЕС стала об'єктом для дискусій зовсім недавно, відколи ЗСУ почали наступальну операцію на Курщині. Наразі Курська АЕС не перебуває під контролем ЗСУ, але наша артилерія вже може її дістати...

Українська жінка – берегиня економіки. Видатки на війну на плечах українських жінок? Яна Матвійчук

Українська жінка тримає на собі значну частину економіки. Через виклики, які постають через повномасштабне вторгнення, жінки почали займати посади, які раніше стереотипно вважалися "чоловічими"...

Бізнес під час війни та нова роль жінок. Яна Матвійчук про зміни у веденні малого і середнього бізнесу під час війни

Бізнес під час війни – малий та середній – це основа економіки. Для розвитку малого та середнього бізнесу під час війни, треба реалізувати реформи, щоб відкрити рівні можливості у створенні власного бізнесу для всіх громадян, а не лише для крихітної глобалізованої еліти та чиновників при владі...