4 січня 2011, 22:57

Україна прямує в напрямку до самознищення (анкета газети ''День'')

Анкета газети "День"-2010

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну? Які з них – на краще, які – навпаки?

Нинішній мейнстрим розвитку людства: подолання постмодерного світу, народження абсолютно нової соціальної реальності. Чого більше в цьому процесі: виродження і деградації людини чи навпаки – створення нової божественної досконалості – поки ще важко сказати. Але новий світ неодмінно буде прозорішим та відкритішим, людина в ньому матиме більше підстав для суб'єктності та самодостатності. Тому мейнстрімовими речами року, як на мене, стали деякі електронні новації, які роблять світ прозорішим: скандал з WikiLeaks, вибуховий розвиток FaceBook і Skype (нещодавня аварія останнього сервісу виявила, наскільки такий спосіб зв'язку став всезагальним).

2. Яка подія в житті країни за рік, що минає, стала найважливішою особисто для вас?

В Росії – початок президентської виборчої кампанії – 11 грудня на Манежній площі, після чого в країні збільшилась політична турбулентність та загроза "закручування гайок".

В Україні – результати президентських виборів, після яких країна стала повторювати кроки сучасної Російської Федерації і прямувати в бік самознищення.

В Білорусі – побоїще в ніч після президентських виборів, після чого країна збільшила свою політичну залежність від Кремля.

3. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?

Джуліан Асанж – і герой, який розкрив, що найбільші таємниці держави – це вирізані ножицями газетні заголовки, і антигерой, який зробив велику світову політику заручницею своїх дитячих фобій та егоцентризму. Також антигерої – ті люди у Москві, які розпочали репресії проти українських громадських організацій Росії та української бібліотеки. Ще у списку антигероїв – чоловік з 20, майже усі – українські та російські політики.



4. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?

В Україні: 1) "Майдан лавочників" – оптимізм з приводу подолання страху перед новим політичним режимом. 2) Вихід роману Ліни Костенко і суспільна увага до нього – виявляється, героями суспільної уваги можуть бути не лише гламурні фріки, але й змістовні люди. 3) (У Росії) Перемога у змаганні за право проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року (якщо не звертати уваги на фінансовий аспект цього процесу).

5. Декілька слів про себе і про ваш "День". Які теми, автори, публікації, знімки, акції зі сторінок "Дня" 2010 року вам найбільше запам'яталися й чому?

Найбільше запам'яталася реакція друзів, знайомих і незнайомих людей на мою статтю "Новая идея для новой Украины" ("День" від 9 та 15 червня). Газета поза конкуренцією в інтелігентському середовищі – з усіма темами, які хвилюють інтелігентну людину, і це дуже добре. Бажаю "Дню" більше змістовних та неформатних авторів, текстів та читачів!

6. Ваш новорічний тост-послання українській родині.

Кожному інтелігентному читачеві "Дня" щиро бажаю бути оточеним гарними, цікавими та достойними людьми. Бажаю не почували себе в Україні маргіналами, незатребуваними професіоналами чи невизнаними геніями. Бажаю, аби кожна розумна та енергійна людина могла б достойно реалізуватися саме в Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.