Новий закон про вибори. Чому я проголосував проти
Сьогодні у Верховній Раді України був прийнятий новий закон про вибори. За закон проголосували як представники провладної більшості, так і представники опозиції. Разом – 366 голосів. Проти – лише шість. Представники опозиції говорили про досягнення компромісу. Але чи можливо домовитися про правила гри із шулерами?
Насправді, по ключовим питанням не відбулось жодного компромісу. В новому законі – змішана система виборів. Тобто залишаються дискредитовані закриті партійні списки. Олігархи куплять собі мажоритарні округи, а секретарок і водіїв відправлять у Верховну Раду по партійних списках. І знову ми отримаємо парламент "кнопкодавів", підконтрольних Банковій на чолі з головним регулювальником країни.
П'ятивідсотковий бар'єр залишить без свого представництва у Верховній Раді мільйони українців.
Я був і залишаюсь прихильником відкритих списків. До речі, представники Венеціанської комісії дали негативну оцінку як змішаній системі виборів, так і підвищенню виборчого бар'єру.
Складається враження, що європейці більше дбають про права української опозиції, аніж самі опозиціонери. Адже усі принципові положення, які були зафіксовані в законопроекті Януковича, і жорстко розкритиковані експертами Венеціанської комісії, – збережені.
Я не зрозумів тих, хто називає себе парламентською опозицією. Насправді сьогодні опозиціонери легітимізували виборчий план Януковича. Я знаю, що українці вкрай критично оцінюють ці нововведення.
Тому я проголосував проти.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.