Андрій Парубій Народний депутат України, громадський діяч, політик

Формула Штайнмайєра – капкан Путіна

20 вересня 2019, 15:59

Війна з Росією триває. План Путіна – це не припинення війни чи вирішення питання мешканців Донбасу, а перетворення України в залежну від Росії державу, зупинка євроінтеграційних процесів та цілковита відмова України від вступу до НАТО.

Спробую пояснити що таке "формула Штайнмайєра". І чим її прийняття та впровадження небезпечні для України.

Спроби Російської Федерації змусити Україну до капітуляції і припинення протистояння на вигідних для Росії і неприйнятних для України умовах тривають з 2014 року.

Спочатку нам пробували нав'язати план П'єра Мореля. Автором якого насправді був заступник очільника МІД Росії Григорій Красін. Він пропонував Україні негайно легалізувати усі незаконні збройні формування на непідконтрольних Києву територіях, потім провести на цих територіях місцеві вибори і лише потім повертати їх у склад України. Цей план звичайно був відкинутий.

Наприкінці 2015 року чергову формулу вирішення конфлікту запропонував тодішній міністр іноземних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр.

"Формула Штайнмайєра" була покликана ніби то запустити процес виконання Мінських домовленостей і пропонувала впроваджувати пункти Мінська "паралельно":

· Спочатку Україна вводить в дію Закон про вибори на Донбасі.

· Потім сторони відводять війська.

· Потім на непідконтрольних Києву територіях проводять вибори.

· ОБСЄ наглядає за виборами і підтверджує їх легітимність.

· Україна надає Донбасу окремий статус, вводячи в дію Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

· Тоді незаконні збройні формування та самопроголошені органи влади припиняють своє існування, до них застосовується повна амністія.

· І тоді Росія виводить свої війська, а Україна приймає Донбас із особливим статусом у свій склад та отримує контроль над кордоном.

Не сумніваюся, що цей план писався або у Кремлі, або ж у тісній співпраці з російським Генштабом. Бо насправді тут не йде мова ні про яку паралельність. А реалізація такого плану буде мати наступні тяжкі наслідки для Української Держави:

· Хто "переможе" на виборах на окупованих територіях сумніву у нас немає – сьогоднішні проросійські терористи стануть тут владою яку Київ буде змушений визнати.

· Саме ця "влада", "обрана" під контролем окупантів, буде мати не лише повний контроль над усією Донецькою та Луганською областями (так, над усією, а не лише над тією частиною, що окупована), але й буде домагатися права блокувати будь-які євроінтеграційні спроби України, не кажучи вже про вступ до НАТО.

· Збройні формування так званих ЛНР і ДНР стануть місцевими "правоохоронними органами" і будуть "пильнувати" за дотриманням місцевих "законів".

· Злочинці, які вбивали та калічили українських воїнів і мирних мешканців, отримають амністію.

· Україна буде нести абсолютну відповідальність за відновлення повністю зруйнованої інфраструктури Донбасу, за масове безробіття та злочинність. І, звичайно, на нашу державу лягає усе фінансове навантаження. У тому числі Україна довічно буде виплачувати пенсії бойовикам та їхнім родинам.

· А Росія в результаті з агресора та окупанта перетвориться на миротворця та благодійника для "народу Донбасу". З неї знімуть усі міжнародні санкції.

Звичайно що такий "план" капітуляції перед Росією не мав шансів на погодження Українською стороною.

А от в останні місяці події розвивались наступним чином.

18 червня новообраний Президент України Володимир Зеленський відвідав офіційну резиденцію тепер уже президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра у Берліні.

8 серпня 2019 року президент Росії Владімір Путін і президент Франції Емманюель Макрон провели телефонні переговори щодо України. Російські відкриті джерела повідомили, що вони обговорили можливість розведення військових формувань на лінії зіткнення та ніби то погодились на закріпленні у письмовому вигляді "формули Штайнмайєра".

Наступним про реалізацію "формули Штайнмайєра" як доконаний факт заговорив міністр іноземних справ Росії Сергій Лавров, називаючи дві умови проведення чергового саміту у Нормандському форматі: 1) розведення військ; 2) зафіксувати на папері та підписати сторонами "формулу Штайнмайєра".

І вже 2 вересня про необхідність узгодити "формулу Штайнмайєра" говорили на зустрічі помічники лідерів країн Нормандської четвірки. Російська сторона передала побажання Владіміра Путіна закріпити "формулу Штайнмайєра" як головний покроковий план для обговорення на зустрічі Нормандської четвірки.

Наша позиція повинна бути чіткою: доки російські війська будуть перебувати на окупованих територіях Донбасу, доки Україна не буде повністю контролювати свій східний кордон, доки український закон не буде діяти на всій території Донецької та Луганської областей – там не може бути встановлена легітимна українська влада. А значить не можуть бути проведені ніякі законні вибори.

Однак 12 вересня на спільній прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо у Києві Президент Володимир Зеленський все ж анонсував обговорення "формули Штайнмайєра" на зустрічі лідерів держав "Нормандської четвірки".

І цей тривожний факт не може пройти повз увагу українських державників!

Бо, на жаль, не виключено, що на переговорах може скластися вкрай загрозлива ситуація, коли близьку позицію щодо реалізації "формули Штайнмайєра" займуть і Росія, і Європа, і Сполучені штати. Причинами можуть стати певні зовнішньополітичні і внутрішньополітичні кон'юнктури в цих країнах. І ключове слово тут буде за Україною. Чи здатна буде українська влада сказати у випадку необхідності тверде "ні"? І чи здатним буде українське суспільство тримати позицію? Переконаний це ключове питання в порядку денному Української держави.

Вважаю, що зустрічатися керівникам країн у Нормандському форматі звичайно потрібно. Але змістовні переговори можуть бути продовжені лише після повного виводу російських військ з Донбасу та припинення поставок туди озброєння та боєприпасів з Російської Федерації. Саме такою повинна бути позиція української сторони.

І ще: я вважаю, що говорячи про Донбас і навіть домовляючись про щось із російськими окупантами, українські дипломати не мають права виносити за дужки питання окупованого Криму. Крим – це Україна, як і Донбас. Тут не може бути жодних компромісів.

Боротьба за Незалежність завжди триває довго. А капітуляція відбувається швидко.

powered by lun.ua
Коментарі — 24
Александр Цысь _ 25.09.2019 12:33
IP: 35.235.226.---
срочно пройти медкомисию.
Halyna Shpak _ 24.09.2019 12:24
IP: 35.235.226.---
Шишкін: – "Ідіотам Нагадую – В Нас Не Має Лінії Розмежування, А Є Лінія ФРОНТУ. Відвід Військ З Лінії ФРОНТУ Є КОЛАБОРАЦІЄЮ З Агресором"
Георгій Яровий поширив посилання.
HODYNNYK PP UA
Анатолий Герасименко _ 23.09.2019 10:06
IP: 35.235.227.---
Log Log:
На жаль, ні Ющенко, ні Янукович гідно в історію не увійшли. Скоріше
вляпалися. І Ющенко з Порошенком, до речі, нічим за Януковича не краще. Янукович і його президентство- це взагалі плід титаничних зусиль саме Ющенка. Так що ніякої історії тут взагалі немає. Одна суцільна змова.,,
Log Log _ 22.09.2019 22:15
IP: 35.235.226.---
Анатолий Герасименко:
недолугого персонажа?...
Долуге хамло, Ющенко увійшов у історію України, а Вас ніхто не знав, і знати не буде.
Це про Вашого кумира Януковича будуть згадувати як негідника, що привів війну.
Олександр Долиняк _ 22.09.2019 12:56
IP: 35.235.227.---
Холуєві шоколадного корупціонера, казнокрада і брехуна не варто тут великим патріотом представлятися, український загал знає його саме як холуя шоколадного корупціонера, казнокрада і брехуна!!!
hrim _ 22.09.2019 09:48
IP: 35.235.227.---
Анатолий Герасименко:
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Біда в тому, що він,будучи на вершині української влади, на жаль,так і не зробив для України нічого путнього.
Це Ваша суб'єктивна думка.
Що би такі як Ви не писали, а ім'я Парубія вже залишилось в історії України.
"Через рік – другий" шляпу з'їсте?
Я вже щось подібне колись чув щодо Ющенка. Мовляв, українці ще не доросли до акцептів цього "видатного" пана. Тож скажіть, а хто, особливо з молоді, вже пам"ятає про цього недолугого персонажа? Так що бережіть свою шляпу...
Принизити та дискредитувати українських діячів, особливо "руками" українців – традиція, яку нам нав'язали колонізатори і якої ми за три десятиліття Незалежності ніяк не можемо позбутись.
Анатолий Герасименко _ 22.09.2019 02:06
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Біда в тому, що він,будучи на вершині української влади, на жаль,так і не зробив для України нічого путнього.
Це Ваша суб'єктивна думка.
Що би такі як Ви не писали, а ім'я Парубія вже залишилось в історії України.
"Через рік – другий" шляпу з'їсте?
Я вже щось подібне колись чув щодо Ющенка. Мовляв, українці ще не доросли до акцептів цього "видатного" пана. Тож скажіть, а хто, особливо з молоді, вже пам"ятає про цього недолугого персонажа? Так що бережіть свою шляпу...
Log Log _ 21.09.2019 21:50
IP: 35.235.226.---
Модератори, забаньте Воронезьке лайно. Вчергове кретин змінив нік.
Тепер він Олеже Сенцов .
Дегенерат нездатний був прочитати прізвище ЦЕМАХ (написав Цеймах),
а тепер вякає про МН-17, наче не знає про те, що Путлер не віддавав
Сенцова (скотина ще дозволяє собі використовувати прізвище режисера) поки
йому не віддали людину, яка точно знає хто саме збив Боінг.
Log Log _ 21.09.2019 20:45
IP: 35.235.227.---
Denis Zlatopolsky:
Да, вот, после длительного перерыва заглянул на УП.
Уролог, далеко не "знакомая картина".
Исчезли "интернационалисты" Шило и Уролог.
Ваш Харьковский коллега Шило уехал явно не в славную ЭРЕФИЮ,
а в ненавистную "гейропу".
Никому в голову не приходит утверждать, что МН-17 сбили не российские войска.
А Вас по-прежнему банят за враньё.
Log Log _ 21.09.2019 20:23
IP: 35.235.227.---
Анатолий Герасименко:
Біда в тому, що він,будучи на вершині української влади, на жаль,так і не зробив для України нічого путнього.
Це Ваша суб'єктивна думка.
Що би такі як Ви не писали, а ім'я Парубія вже залишилось в історії України.
"Через рік – другий" шляпу з'їсте?
Анатолий Герасименко _ 21.09.2019 13:18
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Пане Парубій! Складається враження, що Ви і справді вважаєте, що Вас в цій країні хтось слухає. На щастя, Ваш час остаточно минув! І через рік – другий, вже ніхто про Вас, як і про Януковича з Азаровим згадувати не буде.Сподіваюсь, Вам вистачить сміливості покаятися за усі Ваші гріхи перед українським народом.
Чого ж Ви свій нос сюди суєте, якщо "ніхто не слухає"?
Ви перший і "слухаєте".
Якщо мені блоги Богословської і Колісниченка були неінтересні, то я їх не читав.
"Через рік" шляпу з'їсте?
Я намагаюся читати якомога більше, незважаючи на прізвища. Але, це не означає, що з прочитаного завжди робляться висновки позитивні. Дуже часто публікації тільки підтверджують вже складене враження про розумові здібності їх авторів. В данному випадку, пан Парубій не виняток. Але, то його особисті проблеми... Біда в тому, що він,будучи на вершині української влади, на жаль,так і не зробив для України нічого путнього.
Log Log _ 21.09.2019 09:47
IP: 35.235.226.---
Олеже Сенцов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Венесуэлле.
Безграмотный дебил, читать научись. Ты название своей страны пишешь правильно
с десятого раза, а другой вообще неспособен.
Denis Zlatopolsky _ 20.09.2019 22:16
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Denis Zlatopolsky:
О, мурло Миколаєвського уролога вилізло.
Аферисте, хоч до стелі скачіть, коханий Янукович не повернеться.
Да, вот, после длительного перерыва заглянул на УП и передо мной открылась до боли знакомая картина: Логик, с маразмом наперевес, патрулирует блоги, как коршун бросаясь на любого, кто пытается высказать здесь здравые суждения.
Log Log _ 20.09.2019 22:05
IP: 35.235.226.---
Анатолий Герасименко:
Пане Парубій! Складається враження, що Ви і справді вважаєте, що Вас в цій країні хтось слухає. На щастя, Ваш час остаточно минув! І через рік – другий, вже ніхто про Вас, як і про Януковича з Азаровим згадувати не буде.Сподіваюсь, Вам вистачить сміливості покаятися за усі Ваші гріхи перед українським народом.
Чого ж Ви свій нос сюди суєте, якщо "ніхто не слухає"?
Ви перший і "слухаєте".
Якщо мені блоги Богословської і Колісниченка були неінтересні, то я їх не читав.
"Через рік" шляпу з'їсте?
Log Log _ 20.09.2019 21:57
IP: 35.235.227.---
Denis Zlatopolsky:
О, мурло Миколаєвського уролога вилізло.
Аферисте, хоч до стелі скачіть, коханий Янукович не повернеться.
Tatyana Supryaga _ 20.09.2019 21:32
IP: 35.235.227.---
"Боротьба за Незалежність завжди триває довго. А капітуляція відбувається швидко".

А Закон про особливий статус Донбасу, прийнятий ВРУ минулого скликання під керуванням Парубія, це боротьба за Незалежність чи капітуляція?
Анатолий Герасименко _ 20.09.2019 20:58
IP: 35.235.226.---
Пане Парубій! Складається враження, що Ви і справді вважаєте, що Вас в цій країні хтось слухає. На щастя, Ваш час остаточно минув! І через рік – другий, вже ніхто про Вас, як і про Януковича з Азаровим згадувати не буде.Сподіваюсь, Вам вистачить сміливості покаятися за усі Ваші гріхи перед українським народом.
Denis Zlatopolsky _ 20.09.2019 20:36
IP: 35.235.227.---
"І цей тривожний факт не може пройти повз увагу українських державників!".

Украйинськи дэржавныкы – это кто?! Парубий и прочая майданная шобла? Так именно после (а точнее – в результате) прихода к власти в 2014-м таких "дэржавныкив" украинская государственность начала трещать по швам, а от Украины отвалились Крым и часть Донбасса.
Log Log _ 20.09.2019 19:44
IP: 35.235.226.---
Лидия Веселкина:
Ты сам убил Украиснскую государственность... в Одессе 2 мая
Безумовно. Це Парубій взяв зачинщиків на поруки, а не Путлер записав у свій список на обмін.
Тепер вони помічниками у Парубія, а не у ЕРЕФІЇ.
Добрий у Вас нік, мої капці розсмішили.
Viacheslav _ 20.09.2019 18:31
IP: 35.235.227.---
Виходить, "наші західні партнери" – "рука Маскви"???
Виникає питання, а хто ж усадив Україну в нормандський формат – проти Росії, політичного союзника Росії й економічного союзника Росії? Чи не п'ятий президент?
Чому ж раніше не викривали підступні задуми, шановний авторе?
Олекса Дикий _ 20.09.2019 16:59
IP: 35.235.227.---
Тільки так. 19 вересня ми вже провели репетицію. Не дай Боже хтось захоче йти на поступки сепарській худобі... вийдемо в зовсім іншій кількості і з іншими намірами.
Елена Величко _ 20.09.2019 16:49
IP: 35.235.227.---
Пане Парубій!
Ви ж КЕРУВАЛИ процесами у ВР, так чи ні? Тобто, знавець справи...А де ж пропозиціїї
від "знавця"? Ще 5 років "нічого не підходить"? А що ВИ ПРОПОНУЄТЕ?
Robert Stevenson _ 20.09.2019 16:21
IP: 35.235.227.---
iip:
++
iip _ 20.09.2019 16:09
IP: 35.235.226.---
Можна запропонувати таку інтерпретацію стосунків України і Росії. Схоже на те, як китобої всадили гарпун у кита. Єдина мета китобоїв – вбити кита, іншої немає і не буде. А кит вертиться – може якось домовимося, давайте я гарпуну "особливий статус" надам, бла-бла-бла. Китобої "водять" кита, а той думає, що тягне час – щось придумає. Не придумає – знесилиться і помре. Кит має тільки три варіанти – або померти, або видрати гарпун зі свого тіла, або розтрощити корабель китобоїв (бувало й таке). ЛДНР – це російський гарпун у тіло України. Україна, як і кит, має три варіанти – або померти (як кажуть – "капітулювати"), або видрати зі свого тіла отой гарпун – хай йдуть під три чорти, або здолати Росію. А здолати Росію можна тільки одним шляхом – єдиним фронтом із "заходом" і абсолютно жорсткою і чіткою позицією.
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter