Гурби-Антонівці. Найбільший бій УПА
Навесні 1944 року в урочищі Гурби, що на півдні Рівненщини, зібрались уже вишколені підрозділи УПА і тисячі добровольців з навколишніх районів. Формувалась потужна бойова одиниця, майже п'ять тисяч бійців. Після боїв з німецькими військами УПА контролювало значну територію Волині та Полісся.
Це потім комуністичні пропагандисти розповідатимуть, що УПА – це невеликі підпільні групи. А тоді, в квітні 1944 року радянське керівництво направило проти вояків УПА військові підрозділи чисельністю 35 тисяч червоноармійців, артилерію та авіацію.
Цими днями 68 років тому у Гурбах-Антонівцях розпочалась наймасштабніша битва УПА. Сили були нерівні. Багато повстанців тільки розпочали вишкіл та не мали належного озброєння. Тим не менш, запеклі бої тривали кілька днів.
Хоча радянське командування поставило завдання оточити і знищити з'єднання УПА, основним силам повстанців вдалось прорвати оточення переважаючого противника та відійти у волинські ліси.
Вшановуючи пам'ять героїв та українську історію, кожного року на місці бою молодіжна патріотична організація Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) проводить масштабну теренову гру. Кілька днів хлопці і дівчата з усіх регіонів України відтворюють атмосферу бою. Розділившись на дві команди, вони намагаються захопити "штаб" супротивника.
Це справжнє випробування, де кожен має змогу проявити відвагу, вміння і витривалість.
Цього року традиційно теренова гра відбудеться з 28 квітня по 1 травня на місці історичного бою біля села Антонівці Тернопільщини та урочища Гурби Рівненщини.
Бажаю командам завзятості та духу лицарської звитяги!
Деталі гри можна знайти на сайті http://gurby.org.ua/.
На місці штабу УПА з ветераном бою під Гурбами Мартином Головатюком у квітні 2011 року.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.