УКРАЇНІ НЕОБХІДНІ ЕФЕКТИВНІ МАСОВІ СИЛИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ
Вчора зареєстрували Закон "Про територіальну оборону України".
Я, як керівник Самооборони, ще під час подій на Майдані створив робочу групу по розробці закону про резервну армію. За участю великої кількості експертів, українських і зарубіжних, ми розробили цей закон.
Вважаю, що разом із фортифікаційним забезпеченням східного кордону України, переозброєнням армії, її навчанням, маємо створити дієву систему територіальної оборони в масштабах всієї країни.
Філософія закону полягає в організації і підготовці у складі Національної гвардії України добровольчих підрозділів оборони на випадок прямої агресії, а також для ефективного ведення партизанської війни.
Закон дає можливість створити на рівні громади, тобто села чи селища первинну ланку – чоту (взвод), на рівні району формується сотня (рота), на рівні області – полк. На міжрегіональному рівні формуються Оперативно-територіальні об'єднання (коші).
Як буде працювати закон про територіальну оборону?
Українці, які бажають долучитися до захисту держави, але з різних причин не можуть піти до Збройних Сил України, тепер будуть мати можливість вступити до сил резерву територіальної оборони, пройти відповідний вишкіл та бойове злагодження за місцем проживання.
Таким чином, по всій території України буде сформовано бойовий ефективний масовий резерв, який, у разі необхідності, буде оперативно озброєний й розгорнутий в бойові порядки.
Впевнений, що створення ефективної системи територіальної оборони значно підніме рівень обороноздатності України. Стане надійною опорою й підсиленням для збройних сил.
Альтернативи цьому немає. Бо маємо визнати, що лише створенням боєздатної армії, добре підготованої, вмотивованої і злагодженої територіальної оборони й модернізацією країни ми можемо розбити криваві імперські амбіції кремлівських недоімператорів, та повернути всі окуповані території України.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.