9 вересня 2015, 19:06

Антикорупційного прокурора мають обирати незаангажовані професіонали

Наступного пленарного тижня Верховна Рада України зобов'язана визначитись із кандидатами до Конкурсної комісії з обрання Антикорупційного прокурора. Затягування в цьому питанні може призвести до затягування початку роботи Антикорупційного бюро. Тому я зроблю все можливе, щоб ця комісія була невідкладно сформована.

Я запропонував фракції "Народний фронт" визначитися із кандидатами до Конкурсної комісії з обрання Антикорупційного прокурора. Дуже сподіваюся, що фракція пропонуватиме парламенту підтримати трьох кандидатів, чий професійний шлях та досвід дозволять чесно та неупереджено обрати першого антикорупційного прокурора країни.

Це – чинний прокурор США Мері Батлер, яка безпосередньо працювала в Україні та дуже добре орієнтується у реаліях нашої правоохоронної системи.

Це – Джованні Кеслер, який має 22 роки досвіду розслідування корупції, мафії та контрабанди та очолює Європейське управління по боротьбі з шахрайством.

Це – Олекса Шалайський, співзасновник проекту "Наші Гроші", розслідувач, який системно викриває схеми та оборудки із державними закупівлями, знає та відверто розповідає про тих, хто покриває грабунок державного бюджету – у виконавчій владі, в судах та кабінетах прокуратури й МВС.

Присутність у конкурсній комісії кандидатів, вільних від власних політичних інтересів, стане гарним сигналом претендентам на посаду антикорупційного прокурора, ознакою того, що встановлені правила конкурсу будуть однаковими для всіх, а рішення цими членами конкурсної комісії прийматимуться прозоро та неупереджено.

Ми всі чекаємо того моменту, коли Антикорупційне Бюро почне розслідувати та САДЖАТИ У В'ЯЗНИЦЮ КОРУПЦІОНЕРІВ. І для цього потрібні не тільки слідчі та оперативники, але й команда досвідчених і безстрашних прокурорів. Цю команду швидко має згуртувати навколо себе майбутній Антикорупційний прокурор. Ми – парламент – та конкурсна комісія, сформована нашими голосами – в рівній мірі поділятимемо відповідальність за якість спецпрокуратури та майбутні результати кримінальних справ, розслідуваних Бюро.

Команда, сформована рекомендованими нами людьми, незалежність новостворених антикорупційних органів, невтручання в їхню роботу політичних ділків – те, без чого безкарність за корупційні злочини ніколи не буде подолана.

Саме тому зроблю все, щоб Верховна Рада України делегувала для обрання антикорупційного прокурора не політиків, а реальних борців із корупцією та відмиванням грошей, які заслужили свій авторитет (а отже не будуть торгувати своїм ім'ям) не лише в Україні, але й закордоном.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про добровольців

Шість років тому розпочалася героїчна сага новітньої української історії – історія нашого добровольчого руху. Добровольчий рух недарма народився на Майдані...

Ні – новій газовій залежності!

Міністр енергетики та захисту довкілля уряду Зеленського Олексій Оржель анонсував відновлення прямих поставок газу із Російської Федерації за "привабливою" ціною...

Формула Штайнмайєра – капкан Путіна

Війна з Росією триває. План Путіна – це не припинення війни чи вирішення питання мешканців Донбасу, а перетворення України в залежну від Росії державу, зупинка євроінтеграційних процесів та цілковита відмова України від вступу до НАТО...

25 грудня – вихідний! Святкуємо Різдво з усім світом!

Сьогодні Парламент схвалив важливе рішення. Можна сказати: яка різниця коли відзначати те, чи інше свято, і чи має бути це свято вихідним днем, чи ні...

Весняна сесія ПА НАТО у 2020 році пройде у Києві

На порядку денному країни є речі важливі, а є стратегічні. На моє глибоке переконання до таких стратегічних питань належить – членство України у НАТО...

Сенат США проголосував посилення санкцій проти Путінської Росії

Сенат Сполучених штатів Америки підтримав Закон про санкції, де зокрема йдеться про санкції проти Путінської Росії. 97 сенаторів зі 100 – "за"! Пишаюся тим, що під час голосування я був присутній у залі...